Robert Lewandowski tworzy swoją legendę. Został najbardziej utytułowanym polskim piłkarzem w historii!

alphaspirit / shutterstock
Robert Lewandowski ma ogromne powody do dumy. Po zdobyciu kolejnego tytułu mistrza Niemiec stał się najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem w historii.
Trudno już wyliczyć wszystkie osiągnięcia kapitana reprezentacji Polski. Dzisiaj bardzo ważne znaczenie ma fakt, że czwarty raz został królem strzelców Bundesligi.
Tym samym stał się pierwszym od 21 lat zawodnikiem, który zdołał obronić tytuł najlepszego strzelca niemieckiej ekstraklasy. Poprzednio dokonał tego Ulf Kirsten w latach 1997-1998. Najwięcej strzeleckich koron w Bundeslidze zgromadził Gerd Muller - aż siedem.
Co więcej, po zdobyciu kolejnego mistrzostwa krajowego Lewandowski został najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem pod względem drużynowym w historii. Zdobywając swój 16. tytuł drużynowy Lewandowski wyprzedził w klasyfikacji Huberta Kostkę, Macieja Żurawskiego oraz Erwina Wilczka (po 15 tytułów).
Na dorobek Lewandowskiego składają się:
- trzy tytuły w barwach Lecha Poznań - mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski,
- cztery tytuły w barwach BVB - dwa mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec i Superpuchar Niemiec,
- dziewięć tytułów w barwach Bayernu - pięć mistrzostw Niemiec, Puchar Niemiec i trzy Superpuchary Niemiec.
Siedemnaste trofeum drużynowe Lewandowski może zdobyć już niebawem. Za tydzień w finale Pucharu Niemiec jego Bayern zmierzy się z RB Lipsk.
Mateusz Jagniaciak18 May 2019 · 18:20
Źródło: sportowefakty.wp.pl