Świetny mecz RB Lipsk w Londynie. Tottenham może się cieszyć, że nie przegrał wyżej [WIDEO]

screen z tv
RB Lipsk zrobił duży krok do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Piłkarze Juliana Nagelsmanna wygrali na wyjeździe z Tottenhamem 1:0. Mogli jeszcze wyżej, bo w całym meczu stworzyli sobie wiele doskonałych okazji.
Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków Lipska. Chwilę po rozpoczęciu gry piłkę przed polem karnym przejął Patrik Schick, ale uderzył obok bramki. Kilkadziesiąt sekund później długo kotłowało się w polu karnym Tottenhamu. Najpierw Werner w dobrej okazji źle trafił piłkę, a później Lloris sparował na słupek strzał Angelino.
Gospdarze przebudzili się w 8. minucie, gdy Gulacsi musiał się wyciągnąć po strzale Bergwijna.
Więcej z gry miał Lipsk. W 16. minucie po rzucie rożnym główkował Schick - piłka nieznacznie minęła słupek. Kolejną szansę miał też Werner, który w 36. minucie przerwał pojedynek z Llorisem.
Tottenham zaatakował od razu po przerwie. Po strzale Lucasa z trudem piłkę odbił Gulacsi. Dobitka Bergwijna poleciała obok bramki.
W 56. minucie Davies powalił Laimera w polu karnym. Cakir się nie zawahał - od razu podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Werner.
W 62. minucie Lipsk powinien strzelić drugiego gola. Angelino zagrał w kierunku Wernera, ten przepuścił piłkę do Schicka, ale Czech przegrał pojedynek z Llorisem.
Tottenham był blisko wyrównania w 73. minucie. Lo Celso przymierzył z rzutu wolnego, a Gulacsi zbił piłkę na słupek. W 85. minucie Węgier znów świetnie interweniował po strzale z wolnego. Tym razem zatrudnił go Lamela. Z gry Tottenham miał mniej do powiedzenia. Choć długo utrzymywał się przy piłce, to nie potrafił poważniej zagrozić gościom. Dopiero w samej końcówce z bliska główkował Lucas, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Rewanżowy mecz obu drużyn odbędzie się 10 marca.
Marcin Karbowski19 Feb 2020 · 22:54