Wygrane Interu, Napoli, Liverpoolu i FC Barcelony w Lidze Mistrzów. Ter Stegen uratował kolegów! [WIDEO]

cristiano barni / Shutterstock.com
Inter wygrał z Borussią Dortmund w środowym hicie Ligi Mistrzów. Poza tym trzy punkty dopisały ekipy FC Barcelony, Liverpoolu i Napoli.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
GRUPA E
RB Salzburg przegrał z Napoli 2:3. Gospodarze już w 8. minucie trafili do bramki rywali za sprawą Haalanda. Po konsultacji z systemem VAR gol nie został uznany - napastnik był na pozycji spalonej.
Napoli odpowiedziało w 17. minucie, gdy Mertens przedarł się w polu karnym i huknął pod poprzeczkę.
Piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 1:1, bo w 44. minucie rzut karny na bramkę zamienił Haaland.
W 64. minucie Mertens dostał piłkę na dziesiątym metrze i mocno uderzył obok słupka. Po chwili był znów remis, gdy Haaland dołożył kolejnego gola.
Zaledwie po minucie Napoli odpowiedziało. Tym razem na listę strzelców wpisał się Insigne. I na tym zakończył się festiwal strzelecki w Salzburgu.
Cały mecz w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński, zaś Arkadiusz Milik nie podniósł się z ławki rezerwowych.
Genk wyraźnie przegrał z Liverpoolem, choć w pierwszej połowie dzielnie stawiał czoła faworyzowanemu rywalowi.
Podopieczni Jurgena Kloppa już w 2. minucie wpakowali piłkę do bramki rywali. Wówczas Oxlade-Chamberlain przymierzył tuż przy słupku.
Gospodarze nie zrazili się koszmarnym początkiem i byli bliscy wyrównania, ale Alisson wygrał pojedynek z Onuachu.
W drugiej połowie znów błysnął Oxlade-Chamberlain, który popisał się cudownym uderzeniem.
Dla "The Reds" trafiali jeszcze Mane i Salah, a honorową bramkę do Belgów zdobył Odey.
***
GRUPA F
Slavia Praga nie ma się czego wstydzić po nieznacznej porażce z FC Barceloną.
FC Barcelona już w 3. minucie objęła prowadzenie w starcie z mistrzem Czech. Wysoki pressing gości przyniósł efekt, piłkę przechwycił Griezmann i zagrał do Arthura, a ten podał do Messiego. Argentyńczyk nie dał szans Kolarowi.
W kolejnych fragmentach meczu Slavia mogła doprowadzić do remisu. Marc-Andre ter Stegen w trzech sytuacjach pokazał najwyższe umiejętności, ratując swoją drużynę.
W 50. minucie niemiecki bramkarz skapitulował. Boril wykorzystał bierną postawę defensywy i huknął przy słupku.
Podrażniona Barcelona odpowiedział po 7 minutach. Piłka uderzona przez Suareza odbiła się jeszcze od Olayinki i wpadła do siatki.
Slavia do końca dzielnie walczyła o punkt, jednak już do końca nie udało się jej zmienić rezultatu.
Inter Mediolan zgarnął trzy punkty w starciu z Borussią Dortmund.
Pierwsze minuty meczu w hicie Ligi Mistrzów nie zachwyciły. Powolne tempo gry, nieliczne sytuacje bramkowe - to nie mogło się podobać. Inter zdołał jednak zaskoczyć BVB. Lautaro Martinez dostał podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał Burkiego.
Tuż przed przerwą mógł wyrównać Sancho, ale Handanović zdołał odbić piłkę.
W drugiej połowie przyjezdni napierali na Inter, szukając swoich szans. Gościom zabrakło jednak skuteczności, zaś w 82. minucie jedenastki nie wykorzystał Martinez. Wynik spotkania w 89. minucie ustalił za to Candreva.
***
GRUPA G
Benfica odniosła pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Ekipa z Lizbony wygrała z Olympique Lyon 2:1. Najpierw na listę strzelców wpisał się Rafa Silva, a w drugiej połowie odpowiedział Memphis Depay. Wynik spotkania ustalił na 5 minut przed końcem Pizzi.
***
W innym meczu tej grupy RB Lipsk pokonał Zenit.
GRUPA H
W meczu Lille - Valencia padł remis. Dla "Nietoperzy" trafił Czeryszew, który mocnym strzałem pokonał bramkarza. Gospodarze wyrwali punkt w doliczonym czasie gry za sprawą Ikone.