Polska wygrała z Ukrainą. Kuriozalny gol Piątka, wejście smoka Modera [WIDEO]

Zwycięski przegląd kadrowiczów. Niezwykły gol Piątka, wejście smoka Modera na wagę wygranej z Ukrainą [WIDEO]
Łukasz Sobala / Press Focus
Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła listopadową serię meczów. Na Stadionie Śląskim biało-czerwoni pokonali Ukrainę 2:0.
Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli goście, którzy mogli objąć prowadzenie już w 12. minucie. Jarmołenko wpadł w pole karne, a interweniujący wślizgiem Bochniewicz go przewrócił. Słusznie podyktowaną jedenastkę zmarnował sam poszkodowany. Zmylił Skorupskiego, lecz trafił w słupek.
Ukraińcy w pierwszej fazie meczu zdecydowanie przeważali. Niezgrany polski zespół miał duże problemy z przeprowadzeniem składnej akcji i szybko tracił piłkę. Ukraińcy z kolei często sprawdzali Skorupskiego uderzeniami z dystansu.
Polacy z czasem zaczęli otrząsać się z przewagi rywali. W 34. minucie po ładnej akcji w pozycji strzeleckiej znalazł się Zieliński, ale jego próba została zablokowana przez rywali.
Pomocnik Napoli odegrał ważną rolę przy pierwszym golu dla biało-czerwonych, który padł w 40. minucie. Zieliński przejął piłkę po kompletnie nieudanym wyjściu Łunina, szybko podał ją do Piątka, a ten z daleka umieścił ją w pustej bramce. Kuriozalny gol!
Na początku drugiej połowy umiejętnościami błysnął Skorupski, który efektownie obronił strzał Cygankowa. Ataki gości nie były jednak tak groźna jak na początku meczu.
Biało-czerwoni podwyższyli prowadzenie w 62. minucie. W zamieszaniu po rzucie wolnym świetnie zachował się Moder, który z metra wbił piłkę do bramki. Pomocnik Lecha zaliczył świetne wejście na boisko - kilkanaście, może kilkadziesiąt sekund wcześniej zastąpił Milika.
Ukraińcy mieli świetną okazję do strzelenia kontaktowego gola w 76. minucie. Sam na sam ze Skorupskim znalazł się Cygankow, ale kopnął obok słupka. Więcej dogodnych okazji już nie było - wynik nie uległ zmianie.
Dla Polaków to już piąte z rzędu spotkanie bez porażki. Biało-czerwoni wcześniej dwa razy wygrali z Bośnią i Hercegowiną, raz pokonali Finlandię i zremisowali z Włochami.
Marcin Karbowski11 Nov 2020 · 22:35