Najlepszy bukmacher? Sprawdzamy jaki jest najlepszy POLSKI legalny bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher? Sprawdzamy jaki jest najlepszy POLSKI legalny bukmacher internetowy
Źródło zdjęcia: pixabay / pexels,com
Sprawdź ranking bukmacherów

Coraz szybciej rozwijający się w Polsce rynek bukmacherski niemal codziennie dostarcza graczom masę dodatkowych opcji gry, bonusów i innych atrakcji. To co jest niewątpliwym atutem dla użytkownika paradoksalnie stanowi jednak dla niego nie lada problem, bo wybór najlepszego bukmachera pod kątem spersonalizowanej oferty staje się coraz trudniejszy. W dodatku wielu mało doświadczonych klientów nie wie nawet na jakie elementy zwracać uwagę przy doborze właściwej firmy.

W tym artykule postaramy się rozjaśnić na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę w wyborze najlepszego legalnego bukmachera, u którego będziemy chcieli obstawiać zdarzenia sportowe.

Spis treści:

  1. Cechy najlepszego bukmachera online
  2. Najlepszy legalny bukmacher w Polsce
  3. Bukmacherzy online a bukmacherzy naziemni
  4. Najlepsi bukmacherzy na rynku polskim
  5. Ranking bukmacherski

1. Najlepszy bukmacher - cechy najlepszego bukmachera online

Bukmacherka to aktywność stara jak świat, ale też przechodząca liczne przemiany, ostatnia jest rzecz jasna związana z coraz większą ekspansją Internetu, bez którego dziś mało kto wyobraża sobie codzienne życie. W dawnych czasach by postawić kupon trzeba było przejść się do odpowiedniego punktu naziemnego, sprawdzić ofertę, wybrać z niej interesujące nas zdarzenia i odebrać kupon z zawartym zakładem.

Co prawda gdzieniegdzie można jeszcze spotkać punkty naziemne, o których będziemy pisać dalej, ale większość transakcji bukmacherskich odbywa się już na stronach internetowych. Jest to w pełni zrozumiałe, bo pozwala to na zagranie kuponu nawet na kilka sekund przed rozpoczęciem spotkania, a także obstawianie spotkań w opcji livebettingu czyli zakładów na żywo.

Sprawdź najnowszy ranking bukmacherów ->

Bukmacherzy prześcigają się w poprawianiu swojej oferty online, na którą składają się nie tylko opcje zakładów: ilość spotkań możliwych do obstawiania, opcji zakładów, bogactwo oferty live, ale także oferta bonusowa. Różnorakie typy bonusów mają zachęcić nowych graczy do rejestrowania się na stronie, a po wpłaceniu pierwszych pieniędzy gracze zazwyczaj otrzymują więcej środków na grę, darmowy zakład czy też bonus z mnożnikiem.

Jeszcze przed rejestracją na danej stronie należy się zapoznać z warunkami obrotu bonusem, bo pieniądze można wypłacić dopiero po ich wypełnieniu. Najlepsi bukmacherzy online na początek zabawy z obstawianiem spotkań oferują graczom jak najprostsze promocje takie jak bonus od depozytu (np. 100% do 100 PLN, wpłacając 100 złotych otrzymujemy 200 PLN na grę) czy też darmowy zakład. Warto również zwrócić uwagę na strony, które często aktualizują swoje promocje zwłaszcza w czasie trwania najważniejszych imprez sportowych. Często można ten sposób wykorzystać bardzo ciekawy bonus.

Wiadomo jednak, że podstawą dobrego bukmachera jest ilość zdarzeń, które można obstawić, a także szerokość oferty bukmacherskiej. Jeśli spojrzymy tylko na najpopularniejszy sport do obstawiania jakim jest niewątpliwie piłka nożna dziś możemy obstawiać niemal każdy aspekt futbolowego spotkania począwszy od wyniku i ilości bramek poprzez strzelców goli, a skończywszy na ilości żółtych kartek, fauli czy też rzutów rożnych. Im więcej tych opcji tym lepszą ocenę będzie zyskiwał bukmacher. Najlepsza strona bukmacherska powinna mieć zatem u siebie nawet tysiące różnych opcji obstawiania piłki nożnej i innych sportów.

Kolejnym ważnym czynnikiem na który warto zwrócić uwagę jest rzecz jasna wysokość kursów. Wprawdzie większość bukmacherów oferuje bardzo podobne kursy na najważniejsze wydarzenia jednak po dłuższej obserwacji jesteśmy w stanie wykazać, które firmy oferują najwyższe współczynniki, a które są pod tym względem wyraźnie gorsze. Najlepszy bukmacher internetowy musi zatem łączyć w sobie wiele różnych cech: interesującą ofertę powitalną i bogactwo dodatkowych promocji dla swoich graczy, szerokość oferty bukmacherskiej, a także wysokie kursy.

2. Najlepszy legalny bukmacher w Polsce

Od kwietnia 2017 roku polski rynek przeszedł kompletną metamorfozę, bo w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej, która uporządkowała rynek bukmacherski na terenie Rzeczpospolitej Polski. Najważniejszym zapisem nowelizacji jest konieczność uzyskania licencji na prowadzenie swojej działalności na terenie Polski. Firmy, które jej nie uzyskały nie mogą oferować swych usług mieszkańcom naszego kraju. Nie wszystkie firmy bukmacherskie uznały taki stan prawny, a niektóre wcale nie wycofały się z rynku tłumacząc się nadrzędnością prawa unijnego (swoboda przepływu usług w UE), ale w praktyce dostęp do nich został niemal całkowicie zablokowany. Dzieje się tak ze względu na wpisanie ich domen do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, a także blokadą ze strony najważniejszych portfeli finansowych takich jak Skrill czy Neteller.

Sprawdź najnowszy ranking bukmacherów ->

Mówiąc zatem o najlepszych bukmacherach online mamy na myśli polskich bukmacherów, a także firmy, które działają na polskim rynku, bo uzyskały licencję. Korzystanie z usług innych firm jest zagrożone poważnymi konsekwencjami łącznie z karami wysokiej grzywny. Wybierając ofertę legalnych bukmacherów gracz ma pewność, że w przypadku wygranej będzie mógł wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe czy inny dostępny w ofercie portfel finansowy, a także uniknie wszelkich problemów związanych z koniecznością odprowadzania podatku od wygranych pieniędzy, gdyż jest on wliczany do każdego zawartego z taką firmą kuponu.

Pod presją wciąż zwiększającej się konkurencji najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce nieustannie poszerzają swoją ofertę, tak jeśli chodzi o dostępność możliwych meczów do obstawienia jak i bonusy dla graczy. Dodatkowo każda firma, która zdobyła licencję ma solidne podstawy finansowe, nie musimy się więc obawiać o wypłatę pieniędzy nawet w przypadku bardzo wysokich wygranych.

Najlepsi bukmacherzy internetowi działają zresztą na rynku polskim od wielu lat i wspierają rodzimy sport. Wystarczy przypomnieć o tym, że STS jest sponsorem Reprezentacji Polski, klubów polskiej Ekstraklasy jak Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Pogoń Szczecin czy Górnik Zabrze, a Fortuna wspiera Legię Warszawa, Miedź Legnica, Podbeskidzie, a obaj najbardziej rozpoznawani w Polsce bukmacherzy sponsorują również inne sporty. Korzystając w oferty licencjonowanych polskich bukmacherów każdy gracz pośrednio wspiera zatem polski sport. Konkurencja na polskim rynku z miesiąca na miesiąc jest coraz większa co odbywa się z korzyścią dla użytkowników, bo firmy starają się wciąż zaskakiwać swoich konkurentów nowymi działaniami marketingowymi i rozszerzaniem oferty.

3. Bukmacherzy online a bukmacherzy naziemni

Warto jednak wrócić jeszcze na chwilę do podstawowego rozróżnienia na bukmacherów internetowych i punkty naziemne. Wydawało się, że coraz większa popularność stron internetowych odstawi bukmacherów naziemnych do lamusa, a tymczasem każdy dobry bukmacher działający na polskim rynku ma całkiem sporo punktów stacjonarnych gdzie można obstawiać wydarzenia sportowe. Z pozoru są one kierowane do bukmacherskich tradycjonalistów, którzy nie odnaleźli się w czasach cyfrowej rewolucji, ale gdyby tylko oni korzystali z ich oferty utrzymywanie dość drogich przybytków nie opłacałoby się firmom takim jak STS czy Fortuna.

Sprawdź najnowszy ranking bukmacherów ->

Punkty naziemne od dłuższego czasu zdawały się nie mieć przyszłości, ale w związku z uchwaloną niedawno nowelizacją do ustawy hazardowej można zaryzykować stwierdzenie, że przynajmniej w części bukmacherka wróciła do punktów stacjonarnych. Co prawda wszystkie najlepsze firmy bukmacherskie mają swoje strony internetowe, a nawet aplikacje do obstawiania na urządzeniach mobilnych, ale ich oferta jest mocno powiązana z punktami naziemnymi gdzie można skorzystać z wszelkiego rodzaju promocji, programów partnerskich itp. W sytuacji, w której oferta bukmacherów internetowych działających na polskim rynku jest praktycznie taka sama jak firm naziemnych może być to dobry argument do skorzystania z oferty tych drugich.

Innym ważnym czynnikiem może być to, że u stacjonarnych firm rozliczamy się przy użyciu gotówki. O ile nie mamy zamiaru zakładać konta internetowego w punktach naziemnych możemy również zawierać zakłady anonimowo, osoby prowadzące punkty mogą nas jednak zapytać o to czy jesteśmy osobami pełnoletnimi. W przypadku wygranej gracz może wystąpić o wydanie potwierdzenia wygranej, które może się przydać w przypadku rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Dokument ten wydawany jest na okaziciela wygranego kuponu i zawarta jest na nim kwota wygranej. W punktach naziemnych istnieje możliwość skorzystania z większości promocji dostępnych na stronie bukmachera związanych z programem lojalnościowym.

4. Najlepsi bukmacherzy na rynku polskim

Polski rynek rozwija się dynamicznie i wchodzą na niego coraz ważniejsi gracze, ale jednak dwiema najlepszymi firmami bukmacherskimi działającymi na terenie Rzeczpospolitej Polski są z pewnością STS i Fortuna. Ta pierwsza firma to z pewnością najlepszy polski bukmacher online, który zaczął funkcjonowanie jeszcze w poprzednim stuleciu: w 1997 roku i do dziś pozostaje jedną z najlepszych stron do obstawiania sportu w Polsce.

Z kolei pionierem grania online można nazwać czeską Fortunę, która jako pierwsza rozwinęła możliwość obstawiania poprzez stronę internetową, a w dodatku zatrudnia w Polsce ponad 1000 osób przyjmując zakłady zarówno poprzez punkty naziemne jak i aplikacje do gry na smartfona. Tak jak wspominaliśmy wcześniej obaj najlepsi bukmacherzy internetowi w Polsce sponsorują najpopularniejsze kluby, a także inne sporty.

Warto również wymienić innego potentata na rynku czyli firmę Totolotek, która zajmuje się przyjmowaniem zakładów od ponad 20 lat, a od 2013 roku działa również poprzez własną stronę w Internecie, podobnie jak STS i Fortuna sponsorując kluby piłkarskie takie jak Jagiellonia, Wisła Kraków, Lechia i Górnik Zabrze. Stosunkowo młodą firmą jest LVBET, który jednak posiada jedną z najszerszych ofert zakładów na swojej stronie internetowej i z pewnością jest w gronie najlepszych bukmacherów online. Jeśli najważniejszym elementem oferty bukmacherskiej jest dla Was wysokość kursów z pewnością powinniście się zainteresować ofertę Etoto, które reklamują znani dziennikarze sportowi tacy jak Mateusz Borek, Michał Pol czy Tomasz Smokowski.

Kursy na poszczególne zdarzenia są bardzo często najwyższe w sieci dlatego warto zajrzeć na stronę Etoto. Ciekawą opcją dostępną w ofercie innego bukmachera jakim jest Forbet są typy na spotkania najniższej klasy rozgrywkowej, często niedostępnej na innych tego typu witrynach. Wiele ciekawych rozwiązań przygotował bukmacher PZBUK; być może nieco odstrasza archaiczna grafika witryny, ale ilość dostępnych opcji, kursy, a także system punktów za każdą aktywność na stronie, które można później wymienić na cenne nagrody wygląda bardzo dobrze.

5. Ranking bukmacherski

Już choćby z powyższego opisu wynika, że bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie który polski bukmacher jest najlepszy, bo tak naprawdę każdy ma własne preferencje, a poszczególne strony często mogą się pochwalić innymi atutami. Na szczęście jest sposób by dobrać dla siebie najlepszego legalnego bukmachera: można skorzystać z porównywarki firm, która jest dostępna na stronie Meczyki.pl. Znajdziemy na niej m.in. listę aktualnych promocji bukmacherskich dostępnych na stronie, do których często dodawane są bonusy wyłącznie dla użytkowników Serwisu. W porównywarce znajdziemy także dokładne zestawienie wszystkich promocji co jest szczególnie ważne w przypadku doświadczonych graczy, którzy już wcześniej skorzystali z oferty powitalnej.

Sprawdź najnowszy ranking bukmacherów ->

W opisie każdego z legalnych bukmacherów można znaleźć informacje na temat historii firmy, a także liście drużyn, które bukmacher sponsoruje. Porównywarka ocenia także strony bukmacherskie pod kątem jakości grafiki, która bywa istotna w przypadku dłuższej gry na żywo, dostępności danych opcji, szerokości oferty, a także kursów. W recenzji bukmachera znajdziemy wszelkie dane na temat tego gdzie można szukać przewag grając na danej stronie, bo kursy na niektóre zdarzenia potrafią się od siebie mocno różnić jeśli porównamy ze sobą wszystkie strony. Porównywarka daje narzędzie do tego by znaleźć najlepszą stronę bukmacherską dla siebie.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.