Najlepszy bukmacher? Sprawdzamy jaki jest najlepszy POLSKI legalny bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher? Sprawdzamy jaki jest najlepszy POLSKI legalny bukmacher internetowy
Źródło zdjęcia: pixabay / pexels,com
Sprawdź ranking bukmacherów

Coraz szybciej rozwijający się w Polsce rynek bukmacherski niemal codziennie dostarcza graczom masę dodatkowych opcji gry, bonusów i innych atrakcji. To co jest niewątpliwym atutem dla użytkownika paradoksalnie stanowi jednak dla niego nie lada problem, bo wybór najlepszego bukmachera pod kątem spersonalizowanej oferty staje się coraz trudniejszy. W dodatku wielu mało doświadczonych klientów nie wie nawet na jakie elementy zwracać uwagę przy doborze właściwej firmy.

W tym artykule postaramy się rozjaśnić na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę w wyborze najlepszego legalnego bukmachera, u którego będziemy chcieli obstawiać zdarzenia sportowe. Dowiesz się, jaki jest najlepszy polski bukmacher online i co wyróżnia takie legalne firmy. 

Spis treści:

  1. Cechy najlepszego bukmachera online
  2. Najlepszy legalny bukmacher w Polsce
  3. Bukmacherzy online a bukmacherzy naziemni
  4. Najlepsi bukmacherzy na rynku polskim
  5. Ranking bukmacherski
  6. Lista legalnych bukmacherów

1. Najlepszy bukmacher - cechy najlepszego bukmachera online

Bukmacherka to aktywność stara jak świat, ale też przechodząca liczne przemiany, związane z coraz większą ekspansją Internetu, bez którego dziś mało kto wyobraża sobie codzienne życie. W dawnych czasach, aby postawić kupon należało przejść się do odpowiedniego punktu naziemnego, sprawdzić ofertę, wybrać z niej interesujące nas zdarzenia i odebrać kupon z zawartym zakładem. Na rynku działało mniej firm, więc nawet nawet najlepszy bukmacher nie miał takiej konkurencji, z jaką możemy spotkać się dzisiaj.

Co prawda dalej, z większym lub mniejszym powodzeniem funkcjonują punkty naziemne, o których będziemy pisać dalej, ale większość transakcji bukmacherskich odbywa się już na stronach internetowych. Jest to w pełni zrozumiałe, bo pozwala to na zagranie kuponu nawet na kilka sekund przed rozpoczęciem spotkania, a także obstawianie spotkań w opcji livebettingu czyli zakładów na żywo. Najlepszy bukmacher musi mieć sprawny i przejrzysty system grania live.

Najlepsi bukmacherzy prześcigają się w poprawianiu swojej oferty online, na którą składają się nie tylko opcje zakładów: ilość spotkań możliwych do obstawiania, opcji zakładów, bogactwo oferty live, ale także oferta bonusowa. Różnorakie typy bonusów mają zachęcić nowych graczy do rejestrowania się na stronie, a po wpłaceniu pierwszych pieniędzy gracze zazwyczaj otrzymują więcej środków na grę, darmowy zakład czy też bonus z mnożnikiem.

Jeszcze przed rejestracją na danej stronie należy się zapoznać z warunkami obrotu bonusem, bo pieniądze można wypłacić dopiero po ich wypełnieniu. Najlepsi bukmacherzy online na początek zabawy z obstawianiem spotkań oferują graczom jak najprostsze promocje takie jak bonus od depozytu (np. 100% do 100 PLN, wpłacając 100 złotych otrzymujemy 200 PLN na grę) czy też darmowy zakład.

Warto również zwrócić uwagę na strony, które często aktualizują swoje promocje zwłaszcza w czasie trwania najważniejszych imprez sportowych. Często można ten sposób wykorzystać bardzo ciekawy bonus.

Oferta bukmacherska

Wiadomo jednak, że podstawą najlepszego bukmachera jest ilość zdarzeń, które można obstawić, a także szerokość oferty bukmacherskiej. Jeśli spojrzymy tylko na najpopularniejszy sport do obstawiania, jakim jest niewątpliwie piłka nożna, to dziś możemy obstawiać niemal każdy aspekt futbolowego spotkania. Począwszy od wyniku i ilości bramek, poprzez strzelców goli, a skończywszy na ilości żółtych kartek, fauli czy też rzutów rożnych. Im więcej tych opcji, tym lepszą ocenę będzie zyskiwał bukmacher. Najlepszy bukmacher powinna mieć zatem u siebie nawet tysiące różnych opcji obstawiania piłki nożnej i innych sportów.

Wysokość kursów

Kolejnym ważnym czynnikiem na który warto zwrócić uwagę jest rzecz jasna wysokość kursów. Wprawdzie większość bukmacherów oferuje bardzo podobne kursy na najważniejsze wydarzenia, jednak po dłuższej obserwacji jesteśmy w stanie wykazać, które firmy oferują najwyższe współczynniki, a które są pod tym względem wyraźnie gorsze. Najlepszy bukmacher internetowy musi zatem łączyć w sobie wiele różnych cech: interesującą ofertę powitalną i bogactwo dodatkowych promocji dla swoich graczy, szerokość oferty bukmacherskiej, a także wysokie kursy.

2. Najlepszy legalny bukmacher w Polsce

Od kwietnia 2017 roku polski rynek przeszedł kompletną metamorfozę, bo w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej, która uporządkowała rodzimy rynek bukmacherski. Najważniejszym zapisem nowelizacji jest konieczność uzyskania licencji na prowadzenie swojej działalności na terenie Polski. Firmy, które jej nie uzyskały nie mogą oferować swych usług mieszkańcom naszego kraju.

Nie wszystkie firmy bukmacherskie uznały taki stan prawny, a niektóre wcale nie wycofały się z rynku, tłumacząc się nadrzędnością prawa unijnego (swoboda przepływu usług w UE). W praktyce dostęp do nich został jednak niemal całkowicie zablokowany. Dzieje się tak ze względu na wpisanie ich domen do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, a także blokadą ze strony najważniejszych portfeli finansowych, takich jak Skrill czy Neteller. Wielu graczy, których najlepszy bukmacher oficjalnie zniknął z polskiego rynku, przerzuciło się na całkowicie legalne obstawianie.

Mówiąc zatem o najlepszych bukmacherach online mamy na myśli polskich bukmacherów, a także firmy, które działają na polskim rynku, bo uzyskały licencję. Korzystanie z usług innych firm jest zagrożone poważnymi konsekwencjami łącznie z karami wysokiej grzywny. Wybierając ofertę legalnych bukmacherów gracz ma pewność, że w przypadku wygranej będzie mógł wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe czy inny dostępny w ofercie portfel finansowy, a także uniknie wszelkich problemów związanych z koniecznością odprowadzania podatku od wygranych pieniędzy, gdyż jest on wliczany do każdego zawartego z taką firmą kuponu.

Pod presją wciąż zwiększającej się konkurencji, najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce nieustannie poszerzają swoją ofertę, tak jeśli chodzi o dostępność możliwych meczów do obstawienia, jak i bonusy dla graczy. Dodatkowo każda firma, która zdobyła licencję ma solidne podstawy finansowe, nie musimy się więc obawiać o wypłatę pieniędzy nawet w przypadku bardzo wysokich wygranych. Jedno jest pewne. Czy najgorszy, czy najlepszy polski bukmacher, ale działający zgodnie z prawem (posiadający stosowne zezwolenie), nie naciągnie nas, a takie ryzyko istnieje w przypadku niezweryfikowanych zagranicznych firm. 

Najlepsi bukmacherzy internetowi działają zresztą na rynku polskim od wielu lat i wspierają rodzimy sport. Wystarczy przypomnieć o tym, że STS jest sponsorem Reprezentacji Polski, klubów polskiej Ekstraklasy jak Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Pogoń Szczecin czy Górnik Zabrze, a Fortuna wspiera Legię Warszawa, Miedź Legnica, Podbeskidzie. Dodatkowo, obaj najbardziej rozpoznawani w Polsce bukmacherzy sponsorują również inne sporty. Korzystając w oferty licencjonowanych polskich bukmacherów każdy gracz pośrednio wspiera zatem polski sport.

Konkurencja na polskim rynku z miesiąca na miesiąc jest coraz większa, co odbywa się z korzyścią dla użytkowników, bo firmy starają się wciąż zaskakiwać swoich konkurentów nowymi działaniami marketingowymi i rozszerzaniem oferty.

Eduardo Dutra, pexels.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Eduardo Dutra, pexels.com

3. Bukmacherzy online a bukmacherzy naziemni

Warto jednak wrócić jeszcze na chwilę do podstawowego rozróżnienia na bukmacherów internetowych i punkty naziemne. Wydawało się, że coraz większa popularność stron internetowych odstawi bukmacherów naziemnych do lamusa, a tymczasem każdy dobry bukmacher działający na polskim rynku ma całkiem sporo punktów stacjonarnych, gdzie można obstawiać wydarzenia sportowe. Z pozoru są one kierowane do bukmacherskich tradycjonalistów, którzy nie odnaleźli się w czasach cyfrowej rewolucji, ale gdyby tylko oni korzystali z ich oferty, utrzymywanie dość drogich przybytków nie opłacałoby się firmom takim jak STS czy Fortuna.

Oczywiście, nie ma reguły, że najlepszy polski bukmacher to ten posiadający multum lokali naziemnych. Sprawnie działający i odpowiednio wyglądający serwis on-line może sprawić, że wejdziemy na taką stronę, skorzystamy z oferty, zawrzemy zakłady i pomyślimy: "Wow, no to jest chyba najlepszy bukmacher!". Wszystko zależy od oczekiwań poszczególnych graczy.

Punkty naziemne od dłuższego czasu zdawały się nie mieć przyszłości, ale w związku z uchwaloną niedawno nowelizacją do ustawy hazardowej można zaryzykować stwierdzenie, że przynajmniej w części bukmacherka wróciła do lokali stacjonarnych. Co prawda wszystkie najlepsze firmy bukmacherskie mają swoje strony internetowe, a nawet aplikacje do obstawiania na urządzeniach mobilnych, ale ich oferta jest mocno powiązana z punktami naziemnymi, gdzie można skorzystać z wszelkiego rodzaju promocji, programów partnerskich itp. W sytuacji, w której oferta bukmacherów internetowych działających na polskim rynku jest praktycznie taka sama jak firm naziemnych, może być to dobry argument do skorzystania z oferty tych drugich. 

Innym ważnym czynnikiem może być to, że u stacjonarnych firm rozliczamy się przy użyciu gotówki. O ile nie mamy zamiaru zakładać konta internetowego w punktach naziemnych możemy również zawierać zakłady anonimowo, osoby prowadzące punkty mogą nas jednak zapytać o to, czy jesteśmy osobami pełnoletnimi. W przypadku trafienia zakładu, gracz może wystąpić o wydanie potwierdzenia wygranej, które może się przydać w przypadku rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Dokument ten wydawany jest na okaziciela zwycięskiego kuponu i zawarta jest na nim kwota wygranej.

Bezproblemowa i szybka obsługa w lokalach stacjonarnych to ważny argument w wyborze najlepszego bukmachera. W punktach naziemnych istnieje też możliwość skorzystania z większości promocji związanych z programem lojalnościowym i dostępnych na stronie bukmachera.

Lex Photography, pexels.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Lex Photography, pexels.com

4. Najlepsi bukmacherzy na rynku polskim

Polski rynek rozwija się dynamicznie i wchodzą na niego coraz ważniejsi gracze, ale jednak dwiema najlepszymi firmami bukmacherskimi działającymi na terenie Rzeczpospolitej Polski są z pewnością STS i Fortuna. Ta pierwsza firma to z pewnością najlepszy polski bukmacher online, który zaczął funkcjonowanie jeszcze w poprzednim stuleciu: w 1997 roku i do dziś pozostaje jedną z najlepszych stron do obstawiania sportu w Polsce.

Z kolei pionierem grania online można nazwać Fortunę, która jako pierwsza rozwinęła możliwość obstawiania poprzez stronę internetową, a w dodatku zatrudnia w Polsce ponad 1000 osób przyjmując zakłady zarówno poprzez punkty naziemne jak i aplikacje do gry na smartfona. Tak jak wspominaliśmy wcześniej obaj najlepsi bukmacherzy internetowi w Polsce sponsorują najpopularniejsze kluby, a także inne sporty.

Warto również wymienić innego potentata na rynku, czyli firmę Totolotek, która zajmuje się przyjmowaniem zakładów od ponad 20 lat, a od 2013 roku działa również poprzez własną stronę w Internecie, podobnie jak STS i Fortuna sponsorując kluby piłkarskie takie jak Jagiellonia, Wisła Kraków, Lechia i Górnik Zabrze. Stosunkowo młodą firmą jest LVBET, który jednak posiada jedną z najszerszych ofert zakładów na swojej stronie internetowej i z pewnością jest w gronie najlepszych bukmacherów online.

Jeśli najważniejszym elementem oferty bukmacherskiej jest dla Was wysokość kursów z pewnością powinniście się zainteresować ofertę Etoto, które reklamują znani dziennikarze sportowi, tacy jak Mateusz Borek, Michał Pol czy Tomasz Smokowski. Warto zwracać uwagę, czy twarzą danej firmy jest osoba znana, lubiana i godna zaufania. Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, ale możemy się domyślić, że rozpoznawalne asy medialne reklamują tylko najlepszych polskich bukmacherów.

Kursy na poszczególne zdarzenia są bardzo często najwyższe w sieci dlatego warto zajrzeć na stronę Etoto. Ciekawą opcją dostępną w ofercie innego bukmachera jakim jest Forbet są typy na spotkania najniższej klasy rozgrywkowej, często niedostępnej na innych tego typu witrynach. Wiele ciekawych rozwiązań przygotował PZBUK; być może nieco odstrasza archaiczna grafika witryny, ale ilość dostępnych opcji, kursy, a także system punktów za każdą aktywność na stronie, które można później wymienić na cenne nagrody wygląda bardzo dobrze, więc możemy tę firmę zaliczyć do grona czołowych, najlepszych bukmacherów na rynku.

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

5. Ranking bukmacherski

Już choćby z powyższego opisu wynika, że bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie który polski bukmacher jest najlepszy, bo tak naprawdę każdy ma własne preferencje, a poszczególne strony często mogą się pochwalić innymi atutami. Na szczęście jest sposób by dobrać dla siebie najlepszego legalnego bukmachera: można skorzystać z porównywarki firm, która jest dostępna na stronie Meczyki.pl. Znajdziemy na niej m.in. listę aktualnych promocji bukmacherskich dostępnych na stronie, do których często dodawane są bonusy wyłącznie dla użytkowników Serwisu.

W porównywarce znajdziemy także dokładne zestawienie wszystkich promocji co jest szczególnie ważne w przypadku doświadczonych graczy, którzy już wcześniej skorzystali z oferty powitalnej.

W opisie każdego z legalnych bukmacherów można znaleźć informacje na temat historii firmy, a także liście drużyn, które bukmacher sponsoruje. Porównywarka ocenia także strony bukmacherskie pod kątem jakości grafiki, która bywa istotna w przypadku dłuższej gry na żywo, dostępności danych opcji, szerokości oferty, a także kursów. W recenzji bukmachera znajdziemy wszelkie dane na temat tego gdzie można szukać przewag grając na danej stronie, bo kursy na niektóre zdarzenia potrafią się od siebie mocno różnić jeśli porównamy ze sobą wszystkie strony.

Porównywarka daje narzędzie do tego by znaleźć najlepszą stronę bukmacherską dla siebie. Możemy też ustalić, czy najlepszy bukmacher w naszym mniemaniu, cieszy się równie wysoką oceną ekspertów.

6. Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady:

STS

STS, czyli Star-Typ Sport, to lider legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. Firma działająca od 1997 r. ma w nim prawie połowę udziałów.

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

Bukmacher Fortuna, działający na polskim rynku od 1996 r., to oficjalny sponsor wielokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa oraz rozgrywek piłkarskiej I ligi polskiej. 

Bukmacher Fortuna
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic

Betclic w 2018 roku otrzymał licencję Ministerstwa Finansów, dzięki czemu dołączył do grona legalnych polskich bukmacherów. 

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk

PZBuk to firma bukmacherska, która swoją działalność rozpoczęła dość niedawno, bo 18 października 2018 roku. Szybko stała się jednak poważną konkurencją dla bukmacherów działających na rynku dłużej.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek

Totolotek to legalny polski bukmacher z wieloletnim doświadczeniem na naszym rynku. Firma, która sponsoruje m.in. piłkarski Puchar Polski, przygotowała dla nowych użytkowników interesujący pakiet powitalny.

Bukmacher Totolotek
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet

LVBet to bukmacher działający na rynku od września 2016 roku, kilka miesięcy wcześniej uzyskał licencję na prowadzenie swojej działalności na terenie Rzeczpospolitej Polski poprzez sieć Internet.

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

ETOTO

Etoto to polski bukmacher działający od 2011 roku, który w ostatnich latach przeszedł spore zmiany. Do 2014 roku Etoto funkcjonowało jako bukmacher naziemny, dopiero później rozpoczęło starania o licencję na zakłady wzajemne w Internecie. 

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

Forbet

Forbet to jeden z polskich bukmacherów, od 2016 roku posiadający stosowną licencję na prowadzenie swojej działalności. Od 2018 roku ma on również punkty stacjonarne.

Bukmacher Forbet

Kod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Firma Forbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016 wydane na okres 6 lat. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Poniżej 3.5 bramki (under 3.5) Ofensywa Napoli nadal nie wygląda najlepiej i nawet w takim spotkaniu podopieczni Carlo Ancelottiego mogą nie zdobyć wielu bramek, choć powinni je wygrać i zapewnić sobie awans do fazy pucharowej.
Liverpool wygra Salzburg musi wygrać ten mecz by znaleźć się w fazie pucharowej i z pewnością będzie mocno atakował. Liverpool to jednak klasowa drużyna, która nie powinna się w tym spotkaniu tak mocno zaskoczyć jak w pierwszym spotkaniu i może bez problemu rozprawić się z ciekawym, ale też dużo słabszym kadrowo zespołem z Salzburga. Co prawda The Reds do awansu wystarczy remis, ale granie na podział punktów z tak nieobliczalnym rywalem to kiepska strategia.
Obie drużyny strzelą - both to scoreValencia jest w ostatnich tygodniach w dobrej formie i strzela sporo bramek. Mimo więc tego, że zespół Nietoperzy ma najmniejsze szanse na awans z całej trójki z pewnością nie złoży broni, a niepewna gra Ajaxu w obronie w tej edycji LM może im pomóc w walce z przeciwnikiem. Holendrzy jednak z pewnością nie będą grali w tym spotkaniu na remis, bo byłaby to zabójcza taktyka, a zatem powinniśmy zobaczyć tu ciekawe spotkanie z bramkami dla obu ekip.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Benfica straciła szanse na awans i raczej nie będzie w tym spotkaniu zmotywowana, bo ewentualny awans do Le to dla nich żaden zysk. Zenit do awansu potrzebuje zwycięstwa, ale z pewnością nie rzuci się na rywala od początku tylko będzie grał cierpliwie, po swojemu. Z tego powodu nie spodziewamy się w tym spotkaniu wielu bramek.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.