Najlepszy bukmacher - sprawdzamy jaki jest najlepszy polski bukmacher

Dodał: Juliusz Orciuch,23 Lut 2023 | 11:44
W ostatnich latach rynek legalnych polskich bukmacherów przeżywa prawdziwy renesans. Po unormowaniu sytuacji prawnej w postaci wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 r., rodzime firmy stanowią zdecydowaną większość rynku. Obstawiający stoją przed niełatwym wyborem, bo zawierać zakłady można na ten moment w kilkunastu miejscach. Jaki jest najlepszy bukmacher? Który bukmacher oferuje najlepsze bonusy na start? U którego bukmachera znajdziemy najwięcej promocji dla regularnych graczy? Czyja oferta jest najszersza? W tym artykule odpowiadamy na wszystkie postawione pytania, rozwiewamy wątpliwości i rozjaśniamy, na

Każdy, kto postawi 2 PLN na to, że Polska strzeli choćby JEDNEGO gola z Czechami, otrzyma 400 PLN bonusu w przypadku trafionego kuponu! Oferta dla nowych graczy w Superbet - CZYTAJ, JAK ODEBRAĆ

Najlepszy bukmacher - bonus powitalny na start

Jest kilka cech, które świadczą o poziomie danego bukmachera. Jedną z nich jest to, jaki bonus powitalny ma dla nowych graczy. Najlepszy bukmacher cechuje się różnorodną ofertą, która jest korzystna z punktu widzenia gracza. W tabeli umieszczamy bonusy na start od czołowych bukmacherów Polsce.

Wybrane kody promocyjne

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
STS

100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

STS kod promocyjny
Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Superbet kod promocyjny
Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

Fortuna kod promocyjny
ETOTO

200% do 100 PLN od pierwszej wpłaty oraz freebet 50 PLN za wpłatę na min. 100 PLN. Łączna wartość środków na grę to 250 PLN

ETOTO kod bonusowy
STS

100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

ETOTO

200% do 100 PLN od pierwszej wpłaty oraz freebet 50 PLN za wpłatę na min. 100 PLN. Łączna wartość środków na grę to 250 PLN

Bonusy na start można aktywować podczas rejestracji z użyciem linków z tabeli. W dalszej części artykułu opisujemy dokładnie, co poza bonusami cechuje najlepszych bukmacherów.

Najlepszy bukmacher - cechy najlepszego bukmachera online

Początki świata zakładów bukmacherskich, jaki znamy dziś, można datować na przełom XIX i XX w. W ojczyźnie futbolu - Anglii wraz z rozwojem zawodowego futbolu, rosła też liczba kibiców zainteresowanych rozrywką w postaci obstawiania wyników. Zakłady błyskawicznie zyskały na popularności. Kilka lat po zakończeniu I wojny światowej, Anglicy zdecydowali się sprofesjonalizować "dzikie obstawianie" i otworzyć pierwszy legalny punkt bukmacherski. W 1922 r., w samym futbolowym sercu zachodniej części Anglii - Liverpoolu, powstał pierwszy lokal naziemny.
Polacy musieli czekać na pierwszy stacjonarny punkt do upadku powojennego ustroju. Oczywiście w PRL-u obstawianie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a w gazetach sportowych normą była rubryka z typami proponowanymi przez redakcję, lecz dopiero lata 90. przyniosły daleko idące zmiany w tej materii. W 1992 r. otworzył się Totolotek, co czyni tego wciąż działającego bukmachera najstarszym na rynku. Kilka lat później powstał bukmacher Profesjonał (od 2008 r. - Fortuna) oraz STS.
Obecnie w Polsce legalnie działa kilkanaście firm oferujących i przyjmujących zakłady, z czego największe z nich mają po kilkaset lokali naziemnych. Takie punkty długo były jedynym możliwym miejscem gry. W celu postawienia kuponu należało się przejść do wybranego punktu stacjonarnego, sprawdzić dokładnie ofertę (wypisaną markerem lub wydrukowaną), wskazać odpowiednie zdarzenia i odebrać wydrukowany "bilecik" z zakładami. Rynek był mniejszy, więc nawet najlepszy bukmacher nie miał takiej konkurencji jak teraz.
Dziś dominują internetowe zakłady bukmacherskie. Obstawianie przeniosło się do sieci. Gracze mają większy wybór bukmacherów, łatwiej im zdecydować, jaki jest najlepszy bukmacher online i powierzyć mu środki finansowe. Typowanie przez internet, z wykorzystaniem strony internetowej bukmachera lub aplikacji mobilnej, to szybsza i wygodniejsza metoda. Można zawierać zakłady z dowolnego miejsca, o ile akurat włączy się transmisję danych lub podłączy do sieci Wi-Fi. Przy biurku, w łóżku, w komunikacji miejskiej, w parku, w galerii handlowej, w restauracji.
Wniosku na temat tego, jaki jest najlepszy bukmacher internetowy, nie można wysnuć po krótkiej wizycie na jednej czy drugiej stronie internetowej. To wymaga obszernej analizy i fachowego podejścia ze strony gracza, który będzie stał przed ważną decyzją. Najlepszego bukmachera łatwo zdefiniować po sprawdzeniu kluczowych informacji, takich jak przede wszystkim dostępna oferta zdarzeń, bonusy i promocje, darmowe zakłady, obstawianie na żywo czy wysokie kursy.

Cechy najlepszych zakładów bukmacherskich

Najlepszy bukmacher - Cechy dobrego bukmachera

Najlepszy bukmacher - Obstawianie online

Tak jak wspominaliśmy wyżej, dzisiaj zakłady bukmacherskie odbywają się w znakomitej większości online. Najlepszy bukmacher lub taki, który pretenduje do tego miana, po prostu musi mieć swoją stronę internetową z zakładami. Punkty stacjonarne stanowią większy (jak w przypadku STS czy Fortuny) czy mniejszy dodatek do fundamentu, jakim jest obstawianie online. Nie wszystkie licencjonowane, legalne firmy posiadają lokale naziemne, za to wszystkie, za wyjątkiem rumuńskiego Superbetu, oferują grę w internecie.

Najlepszy bukmacher - Livebetting

Livebetting to nic innego jak zakłady na żywo. Obstawianie aktualnie trwających wydarzeń cieszy się sporym zainteresowaniem graczy, bo możliwość bieżącego reagowania na np. przebieg meczu daje szanse trafniejszego wytypowania zdarzenia. Ofertę zakładów na żywo znajdziemy u każdego internetowego bukmachera. W dużej mierze powinna być ona tożsama z ofertą zakładów przedmeczowych. Najlepszy bukmacher online cechuje się tym, że ta różnica jest minimalna, a proponowany przez niego livebetting obejmuje jak najwięcej dyscyplin i zakładów.

Najlepszy bukmacher - Szeroka oferta

Szeroka oferta bukmacherska odnosi się do wszystkich dyscyplin i zdarzeń dostępnych u bukmachera online. Zarówno przedmeczowych, jak i na żywo. Kluczowa jest liczba zdarzeń, które można obstawić. Klienci zwykle wybierają miejsce do gry kierując się właśnie czynnikiem obszernej oferty zakładów. Nie każdy przecież preferuje najpopularniejszy typ na wynik trzy-drogowy (zwycięstwo którejś ze stron lub remis). Wielu graczy lubuje się w mniej popularnych opcjach grania u bukmachera.
Jeśli spojrzymy tylko na najpopularniejszy sport do obstawiania, jakim jest niewątpliwie piłka nożna, to dziś możemy obstawiać niemal każdy aspekt futbolowego spotkania. Począwszy od wyniku i ilości bramek, poprzez strzelców goli, a skończywszy na ilości żółtych kartek, fauli czy też rzutów rożnych. Im więcej tych opcji, tym lepszą ocenę będzie zyskiwał bukmacher. Najlepszy bukmacher powinien mieć zatem u siebie nawet tysiące różnych możliwości na obstawianie piłki nożnej i innych sportów.

Najlepszy bukmacher - Oferta bonusowa z jasnymi zasadami

Bez odpowiednio przygotowanej i jasno wytłumaczonej oferty bonusowej żadna firma nie powinna reklamować się jako najlepszy bukmacher online. Fundamentem pakietu promocyjnego są bonusy powitalne, które mają docelowo ułatwić graczowi udany start przygody bukmacherskiej na danej stronie. Do najpopularniejszych bonusów na start należą: darmowy zakład (freebet), zakład bez ryzyka (cashback) i bonus od depozytu - od pierwszej, a czasem drugiej lub trzeciej wpłaty środków na konto.
Nie tylko same bonusy są niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na to, który bukmacher online jest najlepszy. Przygotowanie oferty promocyjnej to jedno, rozjaśnienie zasad jej funkcjonowania to drugie. Na nic zda się nawet najbardziej obszerny pakiet bonusowy, jeśli klient nie będzie wiedział, jak dokładnie działa każda z promocji i co może zyskać lub stracić. Kurs minimalny pojedynczego zdarzenia, minimalny kurs całkowity kuponu, warunki obrotu bonusem - to najważniejsze poszukiwane przez gracza informacje. Dokładny, nieskomplikowany i ogólnodostępny regulamin promocji i bonusów to znak, że najlepszy bukmacher szanuje obstawiających. A ci są skorzy do korzystania z jego usług. W ten sposób zatem buduje się zaufanie na linii bukmacher-klient.

Najlepszy bukmacher - Darmowy zakład na start

W ofercie powitalnej bukmachera największym zainteresowaniem graczy cieszy się darmowy zakład na start, czyli freebet. To zupełnie darmowy bonus przyznawany nowym użytkownikom po ukończeniu przez nich rejestracji. Zwykle do otrzymania darmowego zakładu nie trzeba wpłacać własnych środków z banku. W zależności od bukmachera, freebet może być przeznaczony na jeden, konkretny zakład za pełną kwotę bonusu lub do rozdysponowania wedle uznania gracza.
Zalecamy dokładne przestudiowanie regulaminu każdej promocji, bo niekiedy po rozliczeniu darmowego zakładu jako wygranej, bukmacherzy online wymagają dodatkowego obrotu tymi środkami. Darmowy zakład jako składnik pakietu bonusów na start to wyznacznik jakości bukmachera. Reasumując, najlepszy bukmacher online powinien mieć w swojej ofercie freebety.

Najlepszy bukmacher - Aktualizacja promocji

Ważne, by bukmacherzy na bieżąco aktualizowali ofertę promocyjną. Tyczy się to zarówno pakietu powitalnego, jak i stałych promocji bonusowych dostępnych dla regularnie obstawiających. Jeśli bukmacher co jakiś czas zmienia swoją politykę bonusową to najpewniej pilnie obserwuje rynek, śledzi trendy, jego działania są "na czasie" i jest skłonny do zaoferowania użytkownikom nowych bonusów. Trudno, by najlepszy bukmacher online miał monotonnie proponować te same promocje, nie zwracając uwagi na aktualne wydarzenia sportowe. Warto regularnie śledzić zmieniające się promocje u najważniejszych legalnych polskich bukmacherów.

Najlepszy bukmacher - Wysokie kursy

Kolejnym ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, są wystawiane przez bukmacherów kursy na wszystkie zdarzenia. Wprawdzie na pierwszy rzut oka kursy u legalnych polskich bukmacherów niewiele się różnią, ale po głębszej obserwacji jesteśmy w stanie wykazać, które firmy oferują najwyższe współczynniki, a które są pod tym względem wyraźnie gorsze. Najlepszy bukmacher internetowy musi zatem uczciwie podchodzić do tematu kursów. Sztuczne zaniżanie kursów lub manewrowanie nimi bez uzasadnionej przyczyny łatwo może zirytować graczy. A dzisiejszy rynek jest tak obszerny, że zmiana bukmachera nie stanowi żadnego problemu. Wysokie, rzetelne, rozsądne kursy to wyznacznik jakości u bukmachera online.

Najlepszy bukmacher - Aplikacja mobilna

Większość legalnych polskich bukmacherów posiada aplikację mobilną, która stanowi znaczne ułatwienie dla wszystkich użytkowników. Wygoda grania przez smartfona jest niepodważalna. Dziś telefon przy sobie mamy właściwie non stop, a aplikacja pozwala na błyskawiczny login, analizę oferty i zawarcie zakładu lub sprawdzenie rezultatu już wysłanego kuponu. Co ważne, niejeden bukmacher online premiuje graczy różnymi bonusami np. darmowymi zakładami za zainstalowanie aplikacji i wykorzystanie jej do gry.

Najlepszy bukmacher - Szybkie wpłaty i wypłaty

Sprawny system szybkich wpłat i wypłat pieniędzy to kolejny element, na który gracze powinni zwracać uwagę przy poszukiwaniach najlepszego bukmachera. Podkreślmy, że granie u legalnych polskich bukmacherów równoznaczne jest z odpowiednim zabezpieczeniem środków finansowych. Dziś bukmacherzy oferują różne sposoby zasilenia konta. Należą do nich m.in. wpłata z wykorzystaniem internetowych systemów płatności, wpłata poprzez e-portfele (Skrill czy Neteller), tradycyjna płatność kartą kredytową lub debetową oraz za pośrednictwem transakcji mobilnych BLIK czy karty paysafecard.
Przy operowaniu pieniędzmi najważniejsze jest bezpieczeństwo, czas i prosta obsługa płatności. Wielu graczom zależy na błyskawicznej wpłacie lub wypłacie wybranej kwoty. Ci bukmacherzy online, którzy mają opracowane systemy płatności wysokiej jakości, zyskują. Ważną kwestią są też m.in. limity transakcji oraz obsługa jak największej liczby banków.

Najlepszy bukmacher - Dobre opinie użytkowników

Wzorowa współpraca na linii bukmacher-gracz oparta jest na wzajemnym zaufaniu. Tak, bukmacher chce zarobić na graczu, a gracz na bukmacherze, ale obu stronom zależy, by korzyść finansowa została poprzedzona zbudowaniem odpowiedniej relacji. Jakkolwiek górnolotnie by to nie brzmiało, dobra opinia w branży bukmacherskiej to niezwykle istotny element strategii wszystkich firm. Bukmacher może zasłużyć na pozytywne słowa poprzez zbudowanie szerokiej oferty zakładów, oferowanie kilku bonusów startowych, stałe promocje i inne aspekty, które poruszyliśmy wyżej. Przy wyborze najlepszego bukmachera online warto zainteresować się, jaką cieszy się opinią w środowisku i co na temat proponowanych przez niego usług sądzą inni gracze.

Sprawdź kody promocyjne:

Najlepsi bukmacherzy w Polsce

Legalni polscy bukmacherzy, którzy weszli na rynek zakładów online i chcieli się rozwijać, stanęli przed niemal niewykonalnym zadaniem. Musieli konkurować z zagranicznymi firmami, które nie były zarejestrowane w Polsce, nie płaciły tutaj podatków, a zatem mogły oferować graczom obstawianie bez podatku. Nielegalni bukmacherzy długo kontrolowali, według różnych szacunków, około 90 procent rynku. Klienci wybierali ich, bo mieli okazję więcej zyskać. Nie dość, że zawierali zakłady z ominięciem podatku, to dodatkowo mieli dostęp do szerszej oferty. Mało kto przejmował się bezprawiem, ponieważ państwo praktycznie nie ścigało osób korzystających z usług "szarej strefy".
Sytuacja uległa zmianie w 2017 r. Polskie władze uznały, że czas zakończyć hegemonię nielegalnych zagranicznych bukmacherów, unormować przepisy, ograniczyć "czarny rynek" do minimum i wyrównać szansę wszystkich firm. Z dniem 1 kwietnia 2017 r. weszła w życie podpisana w grudniu 2016 r. nowelizacja ustawy hazardowej. Ministerstwo Finansów informowało, że regulacje powinny spowodować dodatkowe wpływy do budżetu państwa w wysokości około 15 mld złotych przez 10 lat.
Rynek bukmacherski został wywrócony do góry nogami. Od tamtego momentu, aby prowadzić swoją działalność na terenie Polski, należy wystąpić o specjalną licencję. Funkcjonowanie wszystkich pozostałych firm jest zabronione. Zagraniczne podmioty stanęły w potrzasku. W teorii - nie było wyjścia, nawet najlepszy bukmacher online musiał albo opuścić polski rynek, albo rozpocząć starania o uzyskanie zezwolenia na oferowanie i przyjmowanie zakładów wzajemnych. Nie wszyscy jednak zgodzili się z nowym stanem prawnym. Szefostwo kilku znanych europejskich bukmacherów argumentowało, że unijne prawo jest nadrzędne, a jego zapisy dają swobodę przepływu usług w całej Unii Europejskiej. Znani zagraniczni bukmacherzy podzielili się zatem na trzy grupy:
  • Firmy, które uznały nowelizację ustawy hazardowej i na stałe opuściły polski rynek
  • Firmy, które również uznały nowelizację, ale szybko rozpoczęły starania o uzyskanie licencji umożliwiającej powrót
  • Firmy, które zignorowały nowelizację i postanowiły dalej NIELEGALNIE oferować usługi polskim graczom
Autorzy nowelizacji mieli świadomość, że napotkają na opór ze strony części zagranicznych podmiotów. W tym celu utworzono Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Kolejne domeny dopisywano do niego we wręcz zastraszającym tempie. Niestety, nielegalni bukmacherzy szukali i nadal szukają sposobów i sztuczek na ominięcie prawa. Z drugiej strony, szara strefa została właściwie całkowicie zneutralizowana. To dziś rynkowy margines. Rynek przejęły firmy zarejestrowane w Polsce, posiadające licencję od Ministerstwa Finansów. Wielu zaś graczy, których dotychczasowy najlepszy bukmacher zniknął z kraju, postawiło na uczciwą grę u legalnych polskich bukmacherów.
Pisząc zatem o najlepszych bukmacherach online, mamy na myśli te firmy, które widnieją w oficjalnym rządowym rejestrze dostępnym na Portalu Podatkowym. "Legalne podmioty na rynku zakładów wzajemnych, które posiadają zezwolenia Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych" - głosi komunikat. W marcu 2020 r. licencję posiadało 19 podmiotów, a wśród nich m.in.: STS, Fortuna, Betfan, Betclic, ETOTO, PZBuk, LV Bet i Totolotek. Co ciekawe, właścicielem bukmachera Betclic jest spółka zarejestrowana na Malcie, która jednak działa w Polsce poprzez lokalnego przedstawiciela. Wszystko odbywa się zgodnie z poszanowaniem prawa.
Zalecamy tylko i wyłącznie grę u legalnych bukmacherów. Obstawianie u nielegalnych zagranicznych firm wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Nowelizacja zakłada możliwą wysoką grzywnę nawet w wysokości 40 000 złotych za łamanie prawa. Nieuczciwemu graczowi są też konfiskowane wszystkie środki uzyskane w wyniku gry na czarnym rynku. Ponadto, nielegalny bukmacher może grać nieczysto i na przykład odmówić wypłaty wygranej. Oszukany klient nie będzie miał prawa do ubiegania się o swoje pieniądze, bo przecież zawierał zakłady nielegalnie. Zalecamy ostrożność i uczciwość! Czy najgorszy, czy najlepszy polski bukmacher, ale działający zgodnie z prawem, nie naciągnie nas, a takie ryzyko istnieje w przypadku niezweryfikowanych zagranicznych firm.

Warunki legalności bukmachera

Najlepszy bukmacher - Warunki legalności bukmachera
Wybierając ofertę najlepszych zakładów bukmacherskich, gracz ma pewność, że w przypadku wygranej będzie mógł wypłacić pieniądze oraz także uniknie wszelkich problemów związanych z koniecznością odprowadzania podatku od wygranych pieniędzy, gdyż zgodnie z polskim prawem jest on wliczany do każdego zawartego zakładu. Przy wysyłaniu kuponu realny mnożnik wynosi x0,88 (nie x1,00). Brakująca suma to właśnie obowiązkowy podatek 12% odprowadzany do budżetu państwa. Dodatkowo, objęte restrykcjami są wszystkie wygrane powyżej 2280 zł. Kwoty wygranej przekraczające 2280 zł podlegają konieczności uiszczenia dodatkowego 10% podatku.
Zbierzmy to wszystko w całość. Najlepszy bukmacher online musi więc mieć licencję na prowadzenie działalności w Polsce. Wszyscy legalni bukmacherzy informują o tym na swojej stronie internetowej. Wykaz firm uprawnionych do oferowania i przyjmowania zakładów łatwo znaleźć na jednej z rządowych stron. Obecność danego bukmachera w tym spisie oznacza, że jest on całkowicie legalny i można bezpiecznie powierzyć mu swoje środki finansowe, a co za tym idzie, obstawiać i m.in. uzyskiwać bonusy startowe.
Nie mając pewności, czy konkretny bukmacher działa w granicach prawa, warto odwiedzić tzw. Rejestr Domen Zakazanych. Lista jest na bieżąco aktualizowana. Z końcem lutego 2020 r. widniało tam - uwaga - aż 9000 pozycji. Pierwsze domeny zablokowano już pod koniec kwietnia 2017 r., a więc niespełna miesiąc po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej. Aby sprawdzić, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z kolejną wersją strony nielegalnego bukmachera, można skorzystać z wyszukiwarki. Przypominamy: obstawianie w nielegalnym źródle może zakończyć się poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Kolejny istotny element, po którym poznamy legalnego, najlepszego bukmachera online, to siedziba na terenie naszego kraju. W celu otrzymania licencji na prowadzenie działalności, bukmacher musi udowodnić, że jest zarejestrowany w Polsce. Wszystkie firmy oferujące zakłady wzajemne zgodnie z prawem spełniają ten warunek. Nie ma wyjątków od tej reguły. Jak wspominaliśmy, Betclic - z siedzibą na Malcie - funkcjonuje na polskim rynku poprzez przedstawiciela - spółkę zarejestrowaną we Wrocławiu. Jego legalny status jest zatem niepodważalny.
Gra u legalnego polskiego bukmachera równa się maksymalnemu bezpieczeństwu danych i płatności wszystkich graczy. Nikt nie musi obawiać się ani o wyciek podstawowych informacji o sobie, ani o swoje finanse. Każdy legalny, nie jest istotne czy najlepszy bukmacher, to gwarancja zaufania i odpowiedzialności. Ważne też, by firma miała stabilną sytuację finansową i regularnie płaciła podatki. U niektórych bukmacherów (np. Betfan) działa promocja, w ramach której można grać bez podatku. Nie oznacza to jednak, że podatki są ignorowane. W takim wypadku bukmacher po prostu bierze tę opłatę na siebie, zwalniając z jej uiszczenia graczy.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Bukmacherzy online a bukmacherzy naziemni

Lata temu legalni bukmacherzy postawili na rozwój oferty online, co okazało się skutecznym pomysłem. Dziś znakomita większość zakładów zawierana jest w internecie. Nadal jednak sprawnie funkcjonują punkty stacjonarne wielu bukmacherów, choć wydawało się, że "internetowa ofensywa" pozbawi właścicieli lokali naziemnych argumentów do dalszej inwestycji w tradycyjną formę obstawiania. Rynek się wprawdzie diametralnie zmienił, dziś najlepszy bukmacher nie musi mieć sieci punktów stacjonarnych, ale fakty są takie, że dwie największe firmy w Polsce - STS oraz Fortuna - mają po kilkaset lokali naziemnych. Z pozoru są kierowane do bukmacherskich tradycjonalistów, którzy nie odnaleźli się w czasach cyfrowej rewolucji, ale gdyby tylko oni korzystali z ich oferty, utrzymywanie dość drogich przybytków nie opłacałoby się finansowo.
Łączną liczbę punktów stacjonarnych w Polsce szacuje się na około półtora tysiąca. Wszystkich legalnych bukmacherów można podzielić na trzy grupy z uwzględnieniem kryterium licencji na poszczególne usługi.
  • Bukmacherzy, którzy mają zezwolenie na działalność i online, i naziemną, m.in. STS, Fortuna, ETOTO, LVBet, Totolotek
  • Bukmacherzy, którzy mogą działać tylko online, m.in. Betfan, Betclic, PZBuk
  • Bukmacherzy, którzy mają licencję tylko na stacjonarne usługi
Najlepsze zakłady bukmacherskie naziemne cieszą się największym zainteresowaniem graczy starszego pokolenia, którzy są przyzwyczajeni do przeglądania papierowej oferty i zapisywania typów na kartce. W tym miejscu jednak warto podkreślić, że rozwój technologiczny nie ograniczył się jedynie do obstawiania online. W punktach stacjonarnych bukmachera STS można skorzystać z... aplikacji mobilnej, uruchomionej na urządzeniu dostępnym w lokalu.
Oferta internetowa pokrywa się z naziemną, a niektóre programy partnerskie i promocje funkcjonują równocześnie w obu miejscach. Podstawową różnicą jest zaś anonimowość. Przy grze online, podanie danych osobowych (łącznie z adresem, numerem PESEL oraz dokumentem tożsamości) to obowiązek. Bez zweryfikowania tożsamości gracz nie wypłaci ani złotówki. Obstawianie naziemne odbywa się anonimowo. Pracownik punktu przyjmowania zakładów może zapytać klienta o dowód w razie wątpliwości związanych z pełnoletnością, ale o ile wygrana nie przekracza 2280 zł, a gracz nie żąda pisemnego potwierdzenia faktu pozyskania środków, nie trzeba się legitymować.
Dlaczego jednak zdecydowana większość graczy preferuje zawieranie zakładów przez internet? Dwa kluczowe czynniki to wygoda i czas. Po pierwsze, obstawianie online u najlepszych bukmacherów można realizować z dowolnego miejsca. W komunikacji miejskiej, przy biurku, w łóżku, na plaży, w galerii handlowej, parku... Gdziekolwiek, o ile na horyzoncie działa łącze. Tutaj ważną rolę odgrywa aplikacja mobilna na urządzenia typu tablet czy smartfon.
Ponadto, zakłady bukmacherskie w sieci nie są objęte jakimikolwiek ograniczeniami czasowymi, a punkty stacjonarne mają określone godziny otwarcia i zamknięcia. Gra przez internet daje także możliwość dokładnej analizy oferty i wysłania kuponu w dowolnym momencie. W lokalu naziemnym zwykle przebywają inni gracze, może tworzyć się kolejka, która spowoduje opóźnienie momentu zawarcia zakładu, co niekiedy potrafi krzyżować plany typerom.

Najlepsze zakłady bukmacherskie

Licencjonowani bukmacherzy

Najlepsi bukmacherzy na rynku polskim

Ubogi, monotonny "stan przejściowy" na polskim rynku bukmacherskim, charakteryzujący się niewielką liczbą legalnych firm oferującym zakłady wzajemne, to już przeszłość. Od kilku lat trwa jego intensywny rozwój, a nowych podmiotów przybywa z każdym rokiem. Obecnie licencję przyznawaną przez Ministerstwo Finansów posiada 19 operatorów zakładów. Najlepszy polski bukmacher online to subiektywny wybór gracza, my jednak poniżej przybliżamy podstawowe informacje o najważniejszych aktywnych bukmacherach internetowych.
Najwięcej udziałów w rynku, bo niespełna 50%, posiada STS. Bukmacher, którego główna siedziba znajduje się w Katowicach, został założony w 1997 r. Na przestrzeni tych ponad dwudziestu lat firma miała swoje problemy, lecz od 2012 r. stale się rozwija i zyskuje na znaczeniu. Dziś Star-Typ Sport, bo z tej nazwy wziął się doskonale znany trzyliterowy skrót, to kilkaset punktów stacjonarnych w całej Polsce, nowoczesny serwis internetowy z zawieraniem zakładów online oraz marka znana w Europie. W 2019 r. szefostwo STS ogłosiło ekspansję na inne rynki, m.in. brytyjski, niemiecki, norweski, islandzki czy łotewski. Firma jest też oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Kolejna firma, która może aspirować do miana najlepszego polskiego bukmachera, to Fortuna, która do 2008 r. była znana rodzimym graczom jako Profesjonał, powstały dwanaście lat wcześniej. Obecnie bukmacher Fortuna stanowi część międzynarodowego holdingu Fortuna Group, w którego skład wchodzą krajowe spółki bukmachera m.in. w Czechach, Chorwacji, na Węgrzech i Słowacji. Na terenie Polski mieści się kilkaset lokali naziemnych Fortuny, ale wzrost zainteresowania i znaczenia jej ofertą nastąpił po uruchomieniu serwisu online. Fortuna weszła na rynek internetowy jako pierwszy bukmacher w Polsce, w 2011 r. Dziś jest tytularnym sponsorem rozgrywek I ligi piłkarskiej w Polsce oraz wspiera m.in. polskich skoczków narciarskich.
Wśród najlepszych bukmacherów online niektórzy wymieniają także Betfana. Betfan wyróżnił się promocją gry bez podatku, która nadal obowiązuje przy spełnieniu określonych warunków tworzenia zakładów. To najmłodszy stażem bukmacher, który wkroczył na rynek w październiku 2018 r. i pochwalił się rekordowo krótkim czasem uruchomienia serwisu internetowego od momentu uzyskania licencji - pół roku. Bukmacher ma charakterystyczne, zielono-żółte barwy, a jego twarzą został były świetny strongman, zawodnik MMA - "Pudzian", czyli Mariusz Pudzianowski.
Pod lupę bierzemy także bukmachera Betclic. To ewenement na polskim rynku. Ten zagraniczny bukmacher sprawnie funkcjonował na nim jeszcze przed wejściem w życie nowelizacji ustawy hazardowej. Po zmianie przepisów dał przykład konkurencji, zgodnie z prawem wycofując się z Polski i rozpoczynając starania o licencję na legalne oferowanie zakładów wzajemnych polskim graczom. Uzyskał ją we wrześniu 2018 r., a niespełna dziewięć miesięcy później, 1 lipca 2019 r. ponownie otworzył swoje bukmacherskie bramy dla Polaków i szybko zyskał rynkowe znaczenie. Obecnie sponsoruje piłkarskiego mistrza Polski - Piasta Gliwice.
Kolejna firma to bukmacher ETOTO, który ma zezwolenie ważne od listopada 2014 r., co czyni go piątym najdłuższym stażem bukmacherem w Polsce. Wprawdzie ETOTO posiada licencję i na grę naziemną, i online, ale znane jest przede wszystkim klientom poruszającym się w internecie. Szefowie ETOTO postawili na oryginalną promocję marki, podpisując umowy współpracy z czołowymi postaciami rodzimego dziennikarstwa sportowego: Mateusz Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Michałem Polem.
Polskie Zakłady Bukmacherskie, czyli PZBuk to bukmacher online, który nie ma licencji na prowadzenie działalności stacjonarnej, podobnie zresztą jak Betclic. PZBuk pojawił się na rynku w 2018 r., a zatem niewiele wcześniej od Betclica czy Betfana. Właścicielem tego legalnego bukmachera jest spółka Cherry Online Polska. Firma wspiera polski sport. PZBuk sponsoruje polską koszykówkę (męską i kobiecą kadrę oraz rozgrywki ligowe) i hokej na lodzie.
LV Bet to bukmacher aktywny na rynku od 2016 r. Jego przypadek jest bardzo zbliżony do ETOTO, nie tylko przez podobną datę uzyskania licencji na oferowanie zakładów wzajemnych. LV Bet również może obsługiwać klientów stacjonarnie, jak i online, ale gracze kojarzą go absolutnie z obstawianiem przez internet. Charakterystyczne logo bukmachera mogą kojarzyć osoby uważnie śledzące piłkarską Ekstraklasę. LV Bet sponsoruje m.in. Wisłę Kraków, Arkę Gdynia i Wisłę Płock.
Ostatnia firma, której poświęcamy kilka słów, to Totolotek - najstarszy polski bukmacher. Pierwsze zakłady bukmacherskie Totolotek pojawiły się w Polsce w 1992 r. Zaraz miną trzy dekady, a starsi gracze wciąż mogą typować u tego samego bukmachera. Wprawdzie po drodze miały miejsce zmiany właścicielskie, ale dzisiejszy Totolotek to w linii ciągłej ten sam Totolotek, który ponad ćwierć wieku temu kładł fundamenty pod aktualny rynek bukmacherski.

Najlepsi bukmacherzy - ranking

Po lekturze powyższego tekstu nie sposób jednoznacznie określić, który polski bukmacher online jest najlepszy. Wskazaliśmy czołowe zakłady bukmacherskie, które budzą największe zainteresowanie graczy, ale to właśnie do obstawiających należy ostateczny wybór. Niektórzy skupiają się na aspektach wizualnych, innych najbardziej interesują bonusy, kolejni stawiają na wysokie kursy lub niszowe zdarzenia, a są też i tacy, którzy są po prostu przywiązani do konkretnej firmy i nie mają ochoty na zmianę. To naturalne. W podjęciu decyzji przydatny może okazać się ranking bukmacherów.
W rankingu bukmacherów na Meczyki.pl znajduje się dwanaście firm: STS, Fortuna, Betfan, Betclic, ETOTO, PZBuk, LV Bet oraz Totolotek. Wszystkie podlegają ocenom użytkownikom w skali od 1 do 5. W ten sposób funkcjonuje bieżąca tabela, zmieniająca się w zależności od preferencji czytelników. Łączna liczba oddanych głosów przekroczyła dwa i pół tysiąca.
Taki ranking to kompendium wiedzy dla każdej osoby zainteresowanej zakładami bukmacherskimi. Można tutaj znaleźć listę aktualnych promocji powitalnych składających się zwykle z kilku bonusów startowych, m.in. darmowego zakładu czy zakładu bez ryzyka. U wybranych bukmacherów można liczyć na kod promocyjny, który umożliwia skorzystanie z dodatkowej oferty bonusowej. Z kolei porównywarka wszystkich promocji może stanowić kluczowy czynnik przy finalnej decyzji o wyborze bukmachera.
Omawiany ranking to także podstawowe, najważniejsze informacje o całej ofercie dostępnej u najlepszych polskich bukmacherów. Zakładka "Czytaj o bukmacherze" przeznaczona jest dla wszystkich, którzy przed zainwestowaniem środków finansowych chętnie dowiedzą się więcej na temat konkretnych firm, np. chcą poznać ich historię czy właściciela. Oprócz tego, wyróżnione są cztery ważne elementy, które w mniemaniu użytkownika mogą decydować o tym, jaki polski bukmacher online jest najlepszy. Cztery odpowiedzi pozytywne mogą być istotną wskazówką.
  • Rejestracja bez dowodu - TAK/NIE
  • Zakłady na żywo - TAK/NIE
  • Zakłady wirtualne - TAK/NIE
  • Transmisje meczów - TAK/NIE
Pokrótce wyjaśnijmy: rejestracja bez dowodu oznacza możliwość zawierania zakładów i wykorzystywania promocji bez konieczności pełnej weryfikacji konta gracza, która polega na przesłaniu fotokopii lub skanów dokumentu tożsamości oraz podaniu numeru rachunku bankowego. Bez dowodu można grać, zabroniona jest zaś jakakolwiek wypłata środków. 
Zakłady na żywo i zakłady wirtualne - tu powinno być wszystko jasne. Ranking bukmacherów wskazuje, czy w danym serwisie online dostępne są opcje grania live oraz typowania sportów wirtualnych - symulatorów prawdziwych rozgrywek m.in. piłki nożnej czy koszykówki. Transmisje meczów to z kolei dodatkowe ułatwienie dla osób zainteresowanych zakładami na żywo.
Ranking bukmacherów 2020 pozwala na szczegółową analizę nie tylko podstawowej oferty najlepszych polskich bukmacherów online, ale również promocji, bonusów, kursów, prowadzonej przez firmy polityki marketingowej czy stosowanej na stronie grafiki. Mamy nadzieję, że po lekturze tego tekstu, oraz dokładnym przejrzeniu rankingu bukmacherów, zakłady bukmacherskie online nie będą dla Ciebie tajemnicą.

Lista sprawdzonych bukmacherów

Bonusy powitalne stanowią najważniejszy składnik szerokiej oferty bukmacherskiej. Poniżej przybliżamy, jak takie promocje na start funkcjonują u najlepszych legalnych polskich bukmacherów. Wybraliśmy ośmiu z nich: STS, Fortunę, Betfan, Betclic, ETOTO, PZBuk, LVBet.

STS - najlepszy bukmacher

STS kod promocyjny
Bukmacher STS oferuje nowym graczom bonusy startowe o łącznej wartości 1660 zł, przy rejestracji z kodem MECZYKI. Pierwsza promocja to cashback - zakład bez ryzyka w wysokości 100 zł, czyli zwrot stawki za pierwszy kupon, gdy okaże się on nietrafiony. Kolejny bonus powitalny to bonus od trzech pierwszych wpłat na konto depozytowe, w sumie do 1500 zł. Przy pierwszej wpłacie STS przyzna 100% bonusu do 300 zł, przy drugiej będzie to 50% wartości depozytu do 500 zł, a trzecia wpłata pozwala uzyskać bonus w wysokości 50% depozytu do 700 zł. Ponadto STS na start oferuje bonus za wykonanie sześciu zadań, które polegają na typowaniu kuponów z konkretnych kategorii zakładów. Wartość tej promocji to 60 zł. Bonusy nie wykluczają się wzajemnie.

Fortuna - najlepszy bukmacher

Fortuna kod promocyjny
Bukmacher Fortuna także przygotował nowym użytkownikom pakiet powitalny z kilkoma bonusami na start. Ich łączna wartość to 635 zł. Darmowy zakład bez depozytu u tego bukmachera wynosi 20 zł. Zamiast klasycznego freebeta, gracze otrzymują punkty o równowartości tej kwoty, do wykorzystania na dowolne kupony w dowolnej konfiguracji. Gracze mogą uzyskać także drugi freebet, tym razem w kwocie 15 zł, który przyznany zostanie po pierwszej wpłacie. Aby skorzystać z bonusów należy przy rejestracji użyć kodu MECZYKI. Następny bonus startowy to trzy zakłady bez ryzyka o łącznej wartości 600 zł. Pierwszy cashback w kwocie 100 zł obowiązuje na premierowy kupon, kolejny do 200 zł przyznany jest po trzech dniach od rejestracji a trzeci - do 300 zł - po sześciu dniach założenia konta. Cashback sprawia, że postawione pieniądze wracają na konto w razie porażki. Bonusem nie trzeba obracać. 

Betfan - najlepszy bukmacher

Betfan kod promocyjny
Oferta startowa bukmachera Betfan zawiera bonus powitalny o maksymalnej wartości 300 zł. Nowi gracze mogą liczyć w tej chwili na jeden bonus, ale za to pozwalający uzyskać aż 200% wartości pierwszego depozytu do 300 zł. Bonus dostępny jest dla graczy, którzy podczas rejestracji wpiszą kod bonusowy o treści MEGABONUS. Jest on niezbędny, aby skorzystać z opisywanej promocji. Bonus zostanie przyznany, jeśli pierwszy depozyt wyniesie co najmniej 50 zł. Najwyższa kwota bonusu dostępna jest przy wpłacie 150 zł. Aby aktywować bonus najpierw należy zagrać jeden lub kilka kuponów po dowolnym kursie, o sumie stawek równej wartości wpłaconego depozytu. Następnie w ciągu 14 dni należy jeden raz obrócić bonusem na kuponach z min. dwoma zdarzeniami. Kurs min. kuponów zaliczanych do obrotu to 3.00. 

Betclic - najlepszy bukmacher

Betclic kod promocyjny
Bukmacher Betclic ma dla nowych graczy bonus powitalny, którego wartość wynosi 200 zł przy rejestracji ze specjalnym kodem promocyjnym o treści: MECZYKI. Nowi gracze mogą skorzystać z zakładu bez ryzyka, na pierwszy kupon wytypowany u bukmachera. Jeśli ten okaże się przegrany, wówczas Betclic zwróci stawkę do 200 zł w formie darmowych zakładów (freebetów). Bonus pomniejszony będzie o 12% podatku, zatem aby uzyskać pełną kwotę zwrotu, należy zagrać kupon za 227.30 zł. Minimalny kurs kuponu to 1.14, natomiast minimalny kurs kuponu zagranego za freebet wynosi 2.14. Wygrane z freebetu nie podlegają warunkom obrotu. Od pełnej puli z tytułu wygranego zakładu zostanie odjęty podatek oraz stawka. Należy pamiętać, że bonus dostępny jest dla graczy zarejestrowanych z kodem promocyjnym.

ETOTO - najlepszy bukmacher

ETOTO kod promocyjny
ETOTO dla nowych użytkowników, rejestrujących się z kodem MECZYKI, ma promocję powitalną o wartości 150 zł. Pierwszy element pakietu powitalnego to bonus 200% od pierwszego depozytu o wartości 100 zł. Innymi słowy oznacza to potrojenie pierwszej wpłaty po rejestracji konta. Maksymalnie jednak właśnie do 100 zł. Aby więc wykorzystać promocję w pełni, należy zasilić konto kwotą w wysokości 50 zł. Dwa razy tyle otrzymamy wówczas od bukmachera. Co ważne, bonusem nie trzeba obracać, wystarczy zagrać za wartość przyznanego bonusu. Pamiętać trzeba o kursach minimalnych każdego zdarzenia (1.30) i całego zakładu (2.50). Na wykonanie tej czynności mamy 30 dni. W promocji biorą udział kupony przedmeczowe i LIVE, zarówno te wygrane, jak i przegrane. Wyjątkiem są zakłady wirtualne.
Ponadto gracze mogą otrzymać darmowy zakład (freebet) o wartości 50 zł. Dostępny bonus o tej wartości uzyskać można przy rejestracji z kodem MECZYKI, po dokonaniu pierwszej wpłaty w wysokości minimum 100 zł. Wygraną z darmowego zakładu nie trzeba obracać, a sam bonus aktywny jest przez 7 dni od momentu jego przyznania. 

PZBuk - najlepszy bukmacher

PZBuk kod promocyjny
PZBuk oferuje na start dwa bonusy o łącznej wartości 1050 zł. W skład pakietu powitalnego dla nowych użytkowników wchodzą zakład bez ryzyka w wysokości 1000 zł oraz freebet o wartości 50 zł. Aby uzyskać cashback 1000 zł, należy zawrzeć zakład z minimum dwoma zdarzeniami, których pojedynczy kurs wyniesie przynajmniej 1.40. Bukmacher zwraca stawkę za pierwszy nietrafiony zakład spełniający te warunki, maksymalnie 1000 zł. Zasady obrotu bonusem są takie same jak kuponem, za który otrzymuje się zwrot. Uwaga: wygrane z bonusu obejmują wyłącznie kwotę ponad jego stawkę, czyli przy pełnym cashbacku (1000 zł) i np. wygranej 2000 zł, gracz otrzyma "na czysto" 1000 zł do depozytu.
Drugi bonus na start, czyli freebet 50 zł, PZBuk przyznaje wówczas, jeśli gracz wpłaci depozyt w kwocie 50 zł, a następnie wytypuje kupon o kursie min. 2.00 i stawce co najmniej 50 zł. Po spełnieniu tych wymagań gracz może liczyć na darmowy zakład w wysokości wspomnianych 50 zł. Wykorzystać można go jedynie na kupon wielokrotny, a więc składający się z minimum dwóch zdarzeń. Kurs każdego z nich nie może być niższy niż 1.40. PZBuk nie wymaga dokonywania jakiegokolwiek obrotu. Jeśli zakład zagrany za bonus od bukmachera będzie trafiony, pieniądze możemy od razu wypłacić na konto bankowe.

LVBet - najlepszy bukmacher

LVBet kod promocyjny
W LVBet nowi gracze znajdą bonusy powitalne o łącznej wartości 2020 zł.  Na start można uzyskać bonusy od trzech pierwszych wpłat o łącznej wartości 2000 zł. Za pierwszy depozyt bukmacher przyzna 100% bonusu do 500 zł, za drugą wpłatę 50% wartości depozytu do 600 zł, a w przypadku trzeciej można uzyskać bonus 900 zł z mnożnikiem. Kolejny bonus to darmowy zakład - freebet w kwocie 20 zł bez depozytu.
Wszystkie promocje są dostępne dla nowych graczy, którzy zarejestrują się klikając w baner dostępny powyżej. Bonusy wiążą się także z warunkami obrotu, które różnią się w zależności od konkretnej promocji bukmacherskiej.
0
Głosów: 0
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020