Obstawianie League of Legends | Gdzie obstawiać LOL’a u bukmacherów?

Dodał: Aleksander Nowomiejski,11 maj 2022 | 13:37

Esport może liczyć na coraz większą ofertę zakładów u bukmacherów. Obstawianie League of Legends dostępne jest u czołowych, legalnych bukmacherów. Jak wygląda obstawianie LOL’a? Czy dostępne są bonusy bukmacherskie na obstawianie League of Legends? Odpowiedni na te pytania znajdziesz w artykule.

Spis treści:

 1. Obstawianie League of Legends z bonusem powitalnym
 2. LOL obstawianie - gdzie obstawiać?
 3. LOL obstawianie - co obstawiać?
 4. LOL obstawianie - jak obstawiać?
 5. Obstawianie League of Legends - bonusy bukmacherskie
 6. Obstawianie League of Legends - informacje o grze

Obstawianie League of Legends z bonusem powitalnym

Gracze chcący obstawiać LOL’a u bukmacherów, mają szansę otrzymać bonusy powitalne. Niektóre z nich obowiązują także na zakłady esportowe. W tabeli poniżej prezentujemy oferty na start u czołowych bukmacherów.

[kody_promo]

Bonusy nie wykluczają się wzajemnie, pod warunkiem rejestracji poprzez linki z tabeli.

LOL obstawianie - gdzie obstawiać?

League of Legends to obecnie jedna z najpopularniejszych gier turniejowych, co oznacza, że bukmacherzy chętnie udostępniają kursy na obstawianie meczy LOL’a. Esport dość mocno zakorzenił się w ofercie zakładów bukmacherskich i niemal wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce proponują typowanie rozstrzygnięć meczów w gry komputerowe.

Zazwyczaj gracze mogą znaleźć osobne zakłady, w których bukmacherzy umieszczają zakłady na esport. To znacząco porządkuje typowanie kuponów z tej kategorii, a jeśli już sport elektroniczny u bukmachera jest dostępny, to obstawianie League of Legends jest pewniakiem wśród dostępnych zakładów. 

W zależności od bukmachera, różna może być jedynie liczba dostępnych do typowania zdarzeń. Ci z najszerszą ofertą na zawody esportowe pozwolą na obstawianie League of Legends dla wielu turniejów. Przy okazji każdego meczu dostępnych może być nawet kilkadziesiąt kursów do typowania. Bukmacherzy, którzy nie mają aż tak rozbudowanego rynku na zakłady esportowe, zdecydują się raczej na podstawowe zakłady dotyczące zwycięstwa w poszczególnym meczu czy całej imprezie.

Sprawdź kody promocyjne:

LOL obstawianie - co obstawiać?

Jak wspomnieliśmy już wyżej, na obstawianie League of Legends bukmacherzy przygotowują nawet kilkadziesiąt zakładów przy okazji jednego meczu. Co konkretnie można typować w przypadku takiej gry jak LOL? Obstawianie podzielimy na kilka podstawowych kategorii. 

Obstawianie meczy LOL (wynik)

Podstawową możliwością, gdy zdecydujemy się na obstawianie League of Legends, jest typowanie końcowego wyniku meczu. W tym przypadku nie różni się to w żaden sposób od obstawiania np. wyniku meczu siatkówki, tenisa czy kilku innych dyscyplin sportu. Po prostu trzeba wybrać, czy dane spotkanie wygra zespół 1 czy 2. I to wszystko. Najprostszy i najbardziej podstawowy typ zakładu jest dostępny u każdego bukmachera, który posiada w ofercie obstawianie meczy LOL’a. 

Obstawianie meczy LOL (inne zakłady)

W przypadku pojedynczych spotkań, możliwe jest także obstawianie League of Legends na nieco bardziej “precyzyjne” zakłady. To trochę jak z typowaniem liczby goli, kartek czy rzutów rożnych w meczu piłkarskim. W tym przypadku jednak, odnosimy się do wydarzeń z areny gamingowej. Gracze mogą obstawiać np. która drużyna pierwsza zdobędzie określoną liczbę zabójstw, pierwszą krew czy zniszczy pierwszy inhibitor. W tej kategorii dostępnych jest od kilku do kilkunastu opcji zakładów, w zależności od wagi meczu i decyzji danego bukmachera, co udostępnić do typowania. 

LOL obstawianie turniejów

Dostępne jest obstawianie meczy LOL’a, ale gracze mogą także typować wyniki całych turniejów czy rozgrywek ligowych. Zasada jest prosta - wybieramy dany zespół i możemy zawrzeć zakład, o ile jest on dostępny w ofercie, czy wygra on konkretny turniej lub ligę. Zazwyczaj ta opcja zakładów pojawia się przy okazji konkretnych zmagań, takich jak np. MSI, World Championship itp. 

LOL obstawianie zakładów specjalnych

Gracze mają do wyboru także zakłady specjalne na obstawianie League of Legends. Czego mogą one dotyczyć? Tu ponownie wiele zależy od podejścia konkretnego bukmachera. Niektórzy udostępniają zakłady dotyczące tego, z jakiego regionu pochodzi zwycięzca danej imprezy, czy konkretny zespół będzie miał najlepszy bilans spośród ekip ze swojego regionu, który zawodnik spisze się najlepiej indywidualnie. Opcji jest dość sporo, ale nie są to najważniejsze zakłady na obstawianie meczy LOL’a. Jest to swego rodzaju dodatek. 

LOL obstawianie na żywo

Na koniec tej części, warto jeszcze wspomnieć o zakładach na żywo. W przypadku obstawiania meczy LOL’a są one dostępne. Gracze mogą zatem typować wydarzenia na bieżąco, widząc jak radzą sobie poszczególni zawodnicy i zespoły.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

LOL obstawianie - jak obstawiać?

Obstawianie League of Legends nie należy do najłatwiejszej kategorii zakładów. Jednak wprawieni w bojach gracze, mają okazję skutecznie “czytać grę” i wybierać dobre typy. Na co trzeba zwracać uwagę? Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady na skuteczne obstawianie LOL’a. 

LOL obstawianie - znajomość gry

League of Legends to gra na tyle złożona, że nie mając o niej pojęcia trudno będzie skutecznie typować rozstrzygnięcia na mapie. Gracze chcący skutecznie obstawiać mecze LOL’a powinni poznać charakterystykę bohaterów gry, znać jej zasady czy operować podstawowymi terminami, które używane są m.in. przy okazji prezentowania oferty zakładów na LOL’a. O ile więc samo typowanie można w niektórych aspektach przyrównać do klasycznego sportu, o tyle rozumienie gry będzie kluczem, do obstawiania LOL’a skutecznie. Trudno bowiem zasady rozgrywki przełożyć na inne realia. Te po prostu trzeba poznać. 

LOL obstawianie - analiza szans

Znając już reguły gry, można przejść do analizy. Która drużyna ma większe szanse w danym położeniu? Jacy bohaterowie lepiej sprawdzą się w konkretnych sytuacjach? Taktyka w LOL’u jest niezwykle istotna. Dlatego, zanim zdecydujemy się na obstawianie meczy League of Legends, warto jest poznać sposób gry poszczególnych zespołów. Czasem styl jednej drużyny, wybitnie nie będzie pasował innej. Najlepsze teamy mają dość jasny podział obowiązków i operują podobnym doborem postaci. Stąd można w pewien sposób przewidzieć, kto i w jaki sposób podejdzie do meczu. 

LOL obstawianie - statystyki

Przed obstawianiem League of Legends warto przeanalizować również statystyki. Mogą one pokazać np. formę poszczególnych graczy, skuteczność w danych fazach rozgrywki czy też bilans bezpośrednich starć dwóch drużyn. Choć zwykło się mawiać, że statystyki nie grają, to w przypadku tak złożonej rozgrywki jak LOL mogą one nakreślić pewne szanse na przebieg meczu. 

LOL obstawianie - śledzenie streamów 

Esport sprawdza się w typowaniu na żywo, dlatego warto śledzić streamy z rozgrywek. Można wówczas ocenić kto lepiej wszedł w dane spotkanie, czyja taktyka się sprawdza i jak może potoczyć się dalsza rozgrywka. Dostęp do transmisji meczów League of Legends nie jest trudny. Wiele opcji streamingu znaleźć można na stronach bukmacherów, lub na najważniejszych platformach streamingowych dla graczy.

Esport u pozostałych bukmacherów:

Obstawianie League of Legends - bonusy bukmacherskie

Bukmacherzy mający w swojej ofercie zakłady na obstawianie LOL’a proponują bonusy powitalne. Część z nich dostępna jest na typowanie wydarzeń esportowych, inne dotyczą pozostałych kategorii zakładów. Poniżej prezentujemy szczegółowo bonusy powitalne u legalnych bukmacherów z kursami na obstawianie League of Legends.

STS - obstawianie meczy LOL

Obstawianie League of Legends jest możliwe w STS. Bukmacher po rejestracji TUTAJ z kodem MEGABONUS ma dla graczy bonusy powitalne o wartości 1640 zł.

Jakie bonusy na start przygotował STS? Jest to kilka promocji powitalnych:

 • Zakład bez ryzyka (cashback) do 100 zł
 • Bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat) maksymalnie do 1500 zł
 • Cashback o wartości 20 zł na sporty wirtualne
 • Cashback o wartości 20 zł na BetGames

STS kod promocyjny

Bonusy nie wykluczają się wzajemnie. Rejestracja z podanym wyżej linkiem uprawnia gracza do skorzystania z całej oferty na start.

Fortuna - obstawianie League of Legends

Bukmacherem z ofertą na LOL jest też Fortuna. Rejestracja poprzez TEN LINK z kodem MECZYKI pozwala na uwolnienie bonusów do 2720 zł. 

Na całą kwotę składają się w sumie trzy promocje:

 • Darmowy zakład (freebet) o wartości 20 zł
 • Zakład bez ryzyka (cashback) do 600 zł
 • Bonus od drugiej wpłaty na konto do 2100 zł

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Fortuna bonusy o podanej wartości przyzna po rejestracji z naszym kodem promocyjnym.

Superbet - LOL obstawianie

Dostępne jest obstawianie meczy League of Legends u bukmachera Superbet. Po założeniu konta TUTAJ, z kodem promocyjnym MECZYKI, można aktywować bonusy o wartości 1554 zł. 

Jakie bonusy na start proponuje Superbet:

 • Darmowy zakład (freebet) w kwocie 34 zł
 • Tydzień bez ryzyka (cashback) do 1300 zł
 • Bonus od depozytu 200 zł
 • Bonus za pobranie aplikacje 20 zł

Superbet - bonusy i promocje

Wszystkie promocje można aktywować z kodem promocyjnym dostępnym poprzez naszą stronę. 

Betclic - League of Legends obstawianie

W ofercie bukmachera Betclic są dostępne zakłady esportowe, także związane z grą League of Legends. Rejestracja nowego konta dostępna jest TUTAJ z kodem o treści MECZYKI. Jego wpisanie pozwoli aktywować bonus o wartości 200 zł na start. 

Szczegóły powitalnego bonusu w Betclic:

 • Zakład bez ryzyka (cashback) o wartości 200 zł

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

W tym momencie to jedyny element promocji powitalnej w Betclic, jednak bukmacher ma także ofertę bonusową niezwiązaną z rejestracją konta.

Totalbet - obstawianie LOL 

Totalbet jest kolejnym bukmacherem, który oferuje bonusy na obstawianie League of Legends. Rejestrując się u bukmachera poprzez TEN LINK z kodem MECZYKI można uzyskać bonusy powitalne. Ich wartość wynosi 5050 zł. 

W pakiecie na start znajdują się:

 • Darmowe zakłady (freebety) 50 PLN
 • Bonus od depozytu 5000 PLN

Totalbet kod promocyjny

Bonusy nie wykluczają się wzajemnie. Dostępne wartości bonusów dotyczą rejestracji z naszym kodem promocyjnym.

Obstawianie League of Legends - informacje o grze

League of Legends to gra typu multiplayer online battle arena (MOBA) stworzona przez studio Riot Games w 2009. W rozgrywce na profesjonalnym poziomie rywalizują ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny, których celem jest zniszczenie Nexusa drużyny przeciwnej. 

Gra League of Legends jest jedną z najpopularniejszych, sieciowych rozgrywek na świecie. Jest to również jeden z najważniejszych tytułów w profesjonalnym esporcie. Obstawianie meczy League of Legends jest dostępne u legalnych bukmacherów.

Bukmacherzy - kody promocyjne

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
STS

Oferta powitalna 1640 PLN! 100 PLN + 2x 20 PLN cashback + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat.

zobacz kod
Fortuna

Oferta na start 2720 PLN złożona z trzech bonusów! 20 PLN freebet, 600 PLN cashback, 2100 PLN bonus od depozytu.

zobacz kod
Superbet

Bonus powitalny 1554 PLN! 34 PLN freebet, 1300 PLN tydzień bez ryzyka, 200 PLN bonus od depozytu, 20 PLN za aplikację.

zobacz kod
Betclic

Zwrot do 200 PLN w postaci freebetu za pierwszy przegrany kupon.

zobacz kod
Totalbet

Oferta powitalna 5050 PLN! 50 PLN freebety, 5000 PLN bonus od pierwszego depozytu.

zobacz kod
0
Głosów: 0
Zagłosuj
Nota prawna

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet: Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020