Strony bukmacherskie

Na polskim rynku działa kilkunastu legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję na oferowanie zakładów wzajemnych w internecie. W ich ofercie widnieją m.in. promocje powitalne dla nowych użytkowników, spośród których można wyróżnić darmowe zakłady czy bonusy od depozytu. Listę największych stron bukmacherskich znajdziesz w poniższym artykule. Życzymy udanej lektury.
W 2012 r. trzy pierwsze firmy bukmacherskie (m.in. Fortuna i STS) uzyskały prawne “błogosławieństwo” ze strony państwa polskiego na uruchomienie internetowej strony bukmacherskiej w celu oferowania zakładów w sieci. Zanim jednak rynek dotarł do miejsca, w którym znajduje się obecnie, legalni bukmacherzy musieli przejść długą, niekiedy bardzo krętą drogę. Rewolucja rynkowa rozpoczęła się bowiem dopiero pięć lat później.

Strony bukmacherskie - bonusy dla nowych graczy

Legalnie działający w Polsce bukmacherzy online, mają w swojej ofercie bonusy powitalne dla nowych graczy. Można je uzyskać rejestrując się poprzez strony bukmacherskie, z podanym kodem bonusowym. Propozycje bonusów od czołowych bukmacherów prezentujemy poniżej.

Wybrane kody promocyjne

BukmacherBonus powitalny
STS

100 PLN bez ryzyka + 600 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Fortuna

Zwrot do 300 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za rejestrację i 15 PLN we freebetach

BetX

Zakład bez ryzyka 300 PLN + freebety o wartości 750 PLN + 30 PLN na piłkę nożną! Łącznie 1080 PLN na start

Bonus można otrzymać, jeśli gracz założy konto poprzez linki dostępne w tabeli. Bonusy nie wykluczają się wzajemnie. 

Legalne polskie strony bukmacherskie

Wprowadzona w 2017 r. nowelizacja ustawy hazardowej przyczyniła się do kluczowych, znacznych zmian na rynku bukmacherskim w Polsce. Aby legalnie prowadzić swoją działalność, firma musi posiadać odpowiednie zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Nowe przepisy spowodowały wyprowadzkę z naszego kraju kilku znanych bukmacherów zagranicznych, ale też otworzyły furtkę dla lokalnych operatorów, funkcjonujących zgodnie z prawem. Wszyscy najważniejsi bukmacherzy - choćby STS, Fortuna, Betfan, Betclic, ETOTO, PZBuk, LV Bet i Totolotek - odprowadzają w Polsce podatki, a obstawianie w tych źródłach jest całkowicie bezpieczne i legalne.
Wspomniane firmy mają swoje internetowe strony bukmacherskie, które umożliwiają zainteresowanym graczom typowanie online. Zawieranie zakładów u legalnych bukmacherów oznacza, że w momencie wysyłania kuponu trzeba zapłacić obowiązkowy podatek od gier hazardowych (od obrotu). Wynosi on 12% stawki zakładu. W praktyce zatem grając za np. 100 zł, realna stawka zakładu równa jest 88 zł - pozostałe pieniądze pobierane są na poczet podatku. I dopiero kwotę 88 zł mnoży się razy kurs zdarzenia, np. 2.00. Wyjątek stanowią specjalne promocje organizowane przez bukmachera, który może legalnie zaoferować użytkownikom grę bez podatku, biorąc opłatę na siebie.
Nielegalni bukmacherzy niestety nadal są obecni na polskim rynku, ale aktualnie stanowią jego margines. Zupełnie inaczej niż przed nowelizacją ustawy hazardowej, gdy “szara strefa” obejmowała ok. 90% rynku. Korzystanie z usług firm bezprawnie oferujących zakłady wzajemne grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi. Osoby ryzykujące grę w nielegalnych źródłach muszą się liczyć z karami finansowymi do nawet 40 tys zł.
Każda legalna polska strona bukmacherska zawiera informację o prowadzeniu działalności zgodnej z obowiązującym prawem. Na Meczyki.pl znajdziesz tylko i wyłącznie listę legalnych bukmacherów. Szczegóły ich działalności przybliżamy w dalszej części tekstu. Dowiesz się m.in. jakie oferują bonusy na start oraz co należy zrobić, aby z tych promocji skorzystać.

Legalne polskie strony bukmacherskie - bonusy

Wszyscy bukmacherzy w Polsce proponują obstawiającym promocje bukmacherskie, pośród których można wyróżnić np. bonusy powitalne. To właśnie oferta na start często budzi największe zainteresowanie graczy, mogących w ten sposób wybrać odpowiednie miejsce do gry z najlepszym pakietem bonusów. Poniżej prezentujemy listę najważniejszych polskich stron bukmacherskich i dostępnych tam promocji startowych.

Legalne polskie strony bukmacherskie - STS bonusy

STS kod promocyjny
Strona bukmacherska największego operatora w Polsce to miejsce, w którym nowi użytkownicy mogą skorzystać jednocześnie z kilku bonusów startowych wartych łącznie 1660 zł. To NAJWYŻSZY dostępny bonus od STS. Promocja dotyczy osób zarejestrowanych w STS z kodem promocyjnym, który można uzyskać poprzez kliknięcie w dostępny tutaj banner bukmachera. Pakiet bonusów składa się z:
 • zakładu bez ryzyka (cashback) w wysokości 100 zł
 • bonusu od trzech pierwszych wpłat w wysokości 1500 zł 
 • bonusu za wykonanie sześciu zadań bukmacherskich 60 zł
Zakład bez ryzyka 100 zł to promocja typu cashback, bardzo popularna na polskich stronach bukmacherskich. W jej ramach STS zwraca pieniądze za pierwszy nietrafiony kupon. W celu skorzystania z zakładu bez ryzyka, należy najpierw wpłacić własne środki i zawrzeć premierowy zakład. Jeśli zostanie on rozliczony jako przegrany, bukmacher zwróci użytkownikowi równowartość stawki zakładu, pomniejszoną o podatek od gier hazardowych w wysokości 12%. Maksymalny cashback wynosi 100 zł. Bonusem należy obrócić dwukrotnie, po kursie 1.91. Do obrotu wliczają się wyłącznie wygrane kupony. 
Druga promocja startowa w STS to bonus od depozytu do 1500 zł, za trzy pierwsze wpłaty. Bukmacher podwaja w ten sposób pierwszą wpłatę na konto gracza do 300 zł, można otrzymać także 50% premii przy drugiej wpłacie do 500 zł oraz 50% bonusu do 700 zł przy okazji trzeciego depozytu. Oczywiście przy niższej kwocie danego depozytu, np. 100 zł, byłoby to 200 zł na grę (100 zł + 100 zł). Otrzymane środki podlegają dwukrotnemu obrotowi po kursie minimalnym 1.91. Do promocji nie kwalifikują się zakłady: przegrane, systemowe, bezpieczne, anulowane lub wypłacone przed czasem (funkcja cashout). Takie same reguły obrotu bonusem obowiązują dla każdej z trzech pierwszych wpłat.
Ostatnia promocja powitalna w STS to bonus za wykonanie sześciu bukmacherskich zadań od STS. Wartość tej promocji to 60 zł, które gracz otrzyma jeśli wykona wszystkie zadania w ciągu 30 dni od rejestracji konta. Zadania polegają na typowaniu kuponów, które muszą spełniać określone reguły: kupon w aplikacji, kupon z zakładem z oferty przedmeczowej, z oferty LIVE, z kategorii Betgames, na sporty wirtualne oraz na e-sport. Dwa kolejne zadania zostają aktywowane po każdej z trzech pierwszych wpłat na konto. Stawka każdego kuponu to min. 15 zł, a jego kurs minimalny 1.91. Bonusem, jeśli gracz zdoła prawidłowo wykonać wszystkie zadania, trzeba obrócić dwukrotnie. Kurs minimalny kuponu w tym przypadku wynosi 1.91, a na pełny obrót gracz ma 90 dni. 

Legalne polskie strony bukmacherskie - Fortuna bonusy

Fortuna kod promocyjny
Bukmacher Fortuna również ma w swojej ofercie powitalnej bonusy na start dla nowych użytkowników. Ich łączna wartość to 635 zł. Promocja skierowana jest dla osób, które zarejestrują się na stronie bukmacherskiej Fortuna i użyją przy rejestracji właściwego kodu promocyjnego o treści MECZYKI. Uzupełni się on automatycznie np. po kliknięciu w widoczny poniżej banner. Oto bonusy powitalne w Fortunie, które, co istotne, nie wykluczają się i działają jednocześnie:
 • Darmowy zakład w wysokości 20 zł
 • Darmowy zakład w wysokości 15 zł
 • Zakład bez ryzyka w wysokości 100 zł
 • Zakład bez ryzyka w wysokości 200 zł
 • Zakład bez ryzyka w wysokości 300 zł
Legalne strony bukmacherskie zwykle przekazują użytkownikom freebety po prostu w postaci bonusowych środków na grę. W Fortunie darmowy zakład 20 zł można z kolei otrzymać w punktach Fortuna Klub Plus - tej kwocie odpowiada dokładnie 2800 pkt. Bukmacher nie określa żadnych warunków obrotu bonusem, pozostawia również pełną dowolność jeśli chodzi o stawki zakładów i ich kursy. Zasady są proste - w razie wygranej gracz otrzymuje określoną sumę na konto główne, zaś w razie przegranej darmowe punkty przepadają.
To nie jedyny darmowy zakład w ofercie bukmachera Fortuna. Bonus o wartości 15 zł, także w punktach FKP, można otrzymać po pierwszej wpłacie na konto. W tym przypadku freebet działa na takich samych zasadach jak bonus bez depozytu.
Do realizacji kolejnego bonusu, czyli zakładu bez ryzyka o wartości 100 zł, także niezbędne jest zasilenie depozytu własnymi środkami. Po dokonaniu pierwszej wpłaty można wysłać pierwszy kupon za dowolną stawkę. W razie przegranej bukmacher zwróci postawioną kwotę do maksymalnie 100 zł. Bonusem nie trzeba obracać. Ponadto bukmacher przyznaje jeszcze dwa cashbacki, aktywujące się po trzech dniach (72h) i sześciu dniach (144h) od rejestracji. W każdym przypadku bonusem objęty jest pierwszy kupon wytypowany po aktywowaniu bonusu. Ich wartość to odpowiednio 200 zł i 300 zł. Bonusem ponownie nie trzeba obracać. Każdy z zakładów bez ryzyka aktywny jest przez trzy dni od przyznania bonusu.

Nadchodzące:

Legalne polskie strony bukmacherskie - Betfan bonusy

Betfan kod promocyjny
Kolejny legalny bukmacher z bonusami powitalnymi na start to Betfan. Nowi użytkownicy, których wyborem będzie strona bukmacherska Betfana, mogą liczyć obecnie na jeden bonus startowy o wartości maksymalnej 300 zł. Zarejestrować się można choćby przez kliknięcie w widoczny niżej banner bukmachera. Pakiet promocyjny stanowi bonus 200% od depozytu w wysokości 300 zł.
Jak go uzyskać? Zacznijmy od tego, że depozyt musi wynieść nie mniej niż 50 zł i dotyczy pierwszej wpłaty. Maksymalny bonus bukmacher przyzna przy wpłacie minimum 150 zł. Następnie za jej równowartość należy zawrzeć dowolne zakłady, aby odblokować bonus. Po ich rozliczeniu bukmacher przyzna bonus w wysokości 200% wpłaty, do maksymalnie 300 zł. Uzyskanym bonusem trzeba obrócić jeden raz na zakładach wielokrotnych z przynajmniej dwoma zdarzeniami o całkowitym kursie nie mniejszym niż 3.00. Po dokonaniu obrotu, środki automatycznie trafią z konta bonusowego do depozytu. na obrót gracz ma 14 dni. W tym miejscu przypominamy, że polskie strony bukmacherskie różnią się od siebie ofertami startowymi, a ustalenie wysokości rozmaitych bonusów zależy w całości od nich.

Legalne polskie strony bukmacherskie - Betclic bonusy

Betclic kod promocyjny
Bukmacher Betclic ma w swojej ofercie jeden bonus powitalny - zakład bez ryzyka o wartości 200 zł. Aby jednak z niego w pełni skorzystać, należy przy rejestracji konta użyć odpowiedniego kodu promocyjnego, którego wpisanie automatycznie “uwalnia” bonus. Na stronę bukmacherską Betclic można się przenieść za pomocą widocznego w tym tekście banneru.
Wspomniany zakład bez ryzyka o wartości 200 zł obejmuje tylko pierwszy zawarty przez nowego użytkownika zakład. Jeśli ten okaże się przegrany, wówczas zwrot nastąpi w formie freebetu na konto bonusowe. W celu wzięcia udziału w tej promocji trzeba oczywiście zasilić konto, a następnie wybrać odpowiednie zdarzenia i wysłać kupon. Bukmacher nie określa żadnych jego warunków z wyjątkiem kursu minimalnego, który musi wynieść 1.14. W przypadku przegranej następuje zwrot stawki na konto bonusowe do maksymalnie 200 zł. Bonus uwzględnia podatek od obrotu 12%, a zatem pełna realizacja zakładu bez ryzyka nastąpi przy stawce 227.30 zł. Ta kwota po odjęciu podatku da nam właśnie 200 zł. Otrzymane środki można przeznaczyć na kilka darmowych zakładów, a wymagany kurs minimalny kuponu to 2.14. Wygrana zostanie pomniejszona o wartość stawki i podatek, nie trzeba nią obracać. 

Legalne polskie strony bukmacherskie - ETOTO bonusy

ETOTO kod bonusowy
ETOTO to kolejna strona bukmacherska, na której nowi użytkownicy mogą liczyć na promocję powitalną rejestrując się z kodem bonusowym. W ofercie tego bukmachera widnieją bonusy 200% od pierwszej wpłaty na konto depozytowe i freebet. Gracze mogą uwolnić następujące bonusy:
 • Bonus od pierwszego depozytu 200% do 100 zł
 • Darmowy zakład 50 zł
Flagową promocją jest bonus od depozytu 200% do 100 zł. ETOTO proponuje zatem potrojenie pierwszej wpłaty po rejestracji. Aby wykorzystać promocję w pełni, należy zasilić konto kwotą w wysokości 50 zł. Kolejne 100 zł otrzymamy od bukmachera.
Warto pamiętać, że promocyjnych środków nie możemy od razu wypłacić. Najpierw trzeba uwolnić bonus, grając za jego wartość, czyli maksymalnie 100 zł. W tym przypadku należy pamiętać o kursach minimalnych - całego zakładu (2.50) i pojedynczego zdarzenia (1.30). Na taki jednokrotny obrót mamy 30 dni, a wliczają się do niego zakłady przedmeczowe, LIVE, wygrane i przegrane. Z promocji wyłączone są jedynie kupony zawierające zdarzenia ze sportów wirtualnych.
W ETOTO dostępny jest także freebet po dokonaniu pierwszej wpłaty w wysokości minimum 100 zł. Wartość bonusu, przy rejestracji z kodem o treści MECZYKI, to 50 zł. Darmowy zakład wykorzystać można wyłącznie na zakłady w aplikacji mobilnej bukmachera. Bonus aktywny jest przez 7 dni od momentu jego przyznania.
Bukmacher nie określa kursu minimalnego czy liczby zdarzeń na kuponie typowanie z freebetu. Z promocji wyłączone są natomiast zakłady na sporty wirtualne. Wygrana z freebetu, pomniejszona o jego wartość, trafi od razu na konto depozytowe gracza. Nie jest wymagany dodatkowy obrót bonusem bukmacherskim. 

Legalne polskie strony bukmacherskie - PZBuk bonusy

PZBuk kod bonusowy
Kolejnym bukmacherem z ofertą na start dla nowych użytkowników jest PZBuk. Osoby, które zarejestrują konto, otrzymają od PZBuka dwa bonusy powitalne warte razem 1050 zł. Konto na tej stronie bukmacherskiej można założyć po kliknięciu w widoczny banner. Na pakiet bonusów startowych składają się:
 • Darmowy zakład w wysokości 50 zł
 • Zakład bez ryzyka w wysokości 1000 zł
Darmowy zakład przysługuje graczom, którzy po rejestracji zweryfikują numer telefonu i dokonają pierwszej wpłaty na konto. Jej wysokość to minimum 50 zł. Następnie gracz powinien zagrać kupon wielokrotny, o stawce co najmniej 50 zł, którego kurs wyniesie przynajmniej 2.00. Tyle samo, czyli 50 zł, bukmacher przyzna również w formie bonusu. Można go wykorzystać na kupon wielokrotny, który składa się minimum z dwóch zdarzeń. Kurs pojedynczego nie może być mniejszy niż 1.40. Jeśli kupon okaże się zwycięski, wówczas pieniądze trafią na konto gracza i nie trzeba nimi obracać.
Zakład bez ryzyka o wartości 1000 zł przysługuje graczom, którzy podobnie jak w przypadku freebetu, zweryfikowali dane z numerem telefonu. Cashback przysługuje na pierwszy nietrafiony zakład, którego stawka nie przekracza 1000 zł. Co istotne, można zagrać dowolną liczbę kuponów łapiących się w tej skali, ale zwrot stawki nastąpi tylko za pierwszy przegrany. Do promocji kwalifikują się zakłady wielokrotne z minimum dwoma zdarzeniami, każde z kursem nie niższym niż 1.40. Zwrócone środki podlegają jednokrotnemu obrotowi na identycznych zasadach liczby zdarzeń i kursów minimalnych.

Sprawdź:

Legalne polskie strony bukmacherskie - LV Bet bonusy

LVbet kod promocyjny
Przeglądając internetowe polskie strony bukmacherskie, możemy łatwo zauważyć, że promocje powitalne różnią się od siebie w zależności od wybranego bukmachera. W LV Bet nowi gracze znajdą bonusy na start o łącznej wartości 2020 zł:
 • Bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat) do 2000 zł
 • Darmowy zakład w wysokości 20 zł
Bukmacher przyznaje powitalny bonus od trzech pierwszych wpłat, którego łączna wartość to 2000 zł. Przy okazji pierwszego depozytu gracz może otrzymać 100% wartości wpłaty do 500 zł. Minimalna wpłata uprawniająca do skorzystania z bonusu to 10 zł. Do wpłacie depozyt i bonus znajdą się na saldzie bonusowym. Następnie trzeba nim czterokrotnie obrócić, na kuponach z kursem nie mniejszym niż 1.75. Kupony zaliczane do obrotu mogą zawierać zdarzenia wyłącznie z oferty sportowej.
Bonus od drugiej wpłaty pozwala na uzyskanie do 600 zł. Tym razem jest to 50% od depozytu, zatem maksymalna kwota zostanie przyznana przy wpłacie w wysokości minimum 1200 zł. Wpłata i bonus na początku znajdą się na saldzie bonusowym. Warunki obrotu są podobne, ale tym razem wystarczy obrócić nim trzykrotnie. Bez zmiany pozostaje kurs minimalny, który wynosi 1.75. Zakłady muszą pochodzić z oferty sportowej. Zarówno dla pierwszej jak i drugiej wpłaty minimalna jej kwota, która pozwoli uzyskać bonus, wynosi 10 zł.
W LVBet można uzyskać także bonus od trzeciego depozytu, którego wartość to 900 zł. Maksymalny bonus zostanie przyznany przy wpłacie co najmniej 1800 zł, zatem stanowi on 50% wartości wpłaty. Bukmacher przyznaje bonus z mnożnikiem x25, który uruchomić można bezpośrednio na kuponie. W tym przypadku po dokonaniu wpłaty trafi ona na konto bonusowe i należy ją obrócić trzykrotnie na kuponach o kursie minimalnym 2.00. Można to zrobić przed lub po użyciu mnożnika na kuponie. Bonus - maksymalnie 900 zł - w formie mnożnika x25 uruchamiamy samodzielnie na kuponach, które spełniają warunki promocji. Obrotu saldem bonusowym należy dokonać w ciągu 30 dni. 
Ważny przez 30 dni darmowy zakład 20 zł trafi na konto osób, które zaznaczą podczas rejestracji stosowny checkbox. LV Bet przyzna wówczas freebet w wysokości 1 zł z mnożnikiem x20, co oznacza, że jego realna wartość to wspomniane 20 zł. Aktywacja mnożnika następuje w momencie zawierania zakładu - kurs całkowity kuponu mnożony jest x20.
Na darmowym zakładzie należy umieścić minimum trzy zdarzenia o kursie pojedynczym minimalnym 1.25. Z kolei kurs całkowity musi wynieść przynajmniej 2.50. Jeśli typy bukmacherskie okażą się skuteczne, wygranę kwotą trzeba obrócić dwukrotnie po kursie minimalnym całkowitym 2.00 (min. 1.50 na każde zdarzenie). Po spełnieniu wszystkich warunków bukmacher automatycznie przeniesie środki bonusowe do depozytu. Do obrotu nie kwalifikują się zakłady na sporty wirtualne i wypłacone poprzez cashout. 

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020