Leonardo Bonucci zachował się jak rasowy snajper! Stoper przywrócił nadzieję Włochom [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Włoch przez długi czas nie mogła znaleźć recepty na angielską kadrę w finale EURO 2020. Wreszcie na listę strzelców wpisał się środkowy obrońca - Leonardo Bonucci.
"Squadra Azzurra" nie mogła zacząć gorzej spotkania na Wembley. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Luke Shaw, wykorzystując dogranie Kierana Trippiea.
Włosi odważniej zaatakowali rywali dopiero po przerwie. Przez długi czas pierwszoplanową rolę grał Jordan Pickford, który świetnie bronił uderzenia rywali.
W końcu Italia dopięła jednak swego. Bramkę podopiecznym Roberto Manciniego przyniósł stały fragment gry. W polu karnym Anglików zakotłowało się po rzucie rożnym.
W piłkę nie zdołał co prawda trafić Giorgio Chiellini, ale futbolówka trafiła do Marco Verrattiego. Pomocnik PSG oddał mocny strzał, który bramkarz sparował na rzut rożny.
Pickford mógł mówić o sporym pechu przy tej instynktownej interwencji. Z bliska piłkę do siatki wpakował bowiem Leonardo Bonucci, który odnalazł się w polu karnym niczym rasowy snajper.
Stoper zapisał się w ten sposób w historii mistrzostw Europy. Został najstarszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek trafił do siatki w meczu finałowym.
Ostatecznie spotkanie po remisie 1:1 rozstrzygnęło się dopiero w rzutach karnych. W konkursie "jedenastek" skuteczniejsi byli Włosi. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik11 Jul 2021 · 22:38