Kiedy najlepiej zagrać zakład bukmacherski?

Najważniejszym czynnikiem prowadzącym do skutecznej gry bukmacherskiej jest oczywiście dobra selekcja zdarzeń i żelazna konsekwencja w graniu wyłącznie dobrze przeanalizowanych spotkań. Pojawia się jednak pytanie kiedy najlepiej zagrać dany typ: od razu po zauważeniu go i pobieżnej analizie czy też tuż przed spotkaniem. Odpowiedź na to istotne zagadnienie jest różna i zależy od jednostkowej sytuacji, a także od stylu gry osoby obstawiającej.

Analizowanie spotkań

Gracze bukmacherscy, którzy zajmują się obstawianiem mają swój określony rytm, w którym działają. Zbieranie informacji do następnej kolejki zaczyna się de facto już w poprzedzającym ją tygodniu. Oglądane w weekend spotkania ligowe dają bowiem pogląd na to jak obecnie gra interesująca nas drużyna i czy do kolejnego spotkania nie przystąpi poważnie osłabiona, czy to ze względu na groźne urazy czołowych zawodników czy też zawieszenia. Ważna jest również analiza terminarza w kontekście zajmowanej przez określony zespół pozycji w tabeli. Zespoły walczące o utrzymanie szczególnie mocno mobilizują się na spotkania z drużynami będącymi tylko w nieco lepszej sytuacji, a także drużynami, które w ostatnich meczach miały pewne problemy. W ten sposób można określić choćby to czy dane spotkanie będzie overowe czy też raczej padnie w nim mało bramek.

Nic nie stoi na przeszkodzie by już na początku tygodnia zagrać wcześniej przeanalizowane spotkania, w których grają drużyny będące w dobrej formie, ale jednak większość graczy uważa to za działanie pochopne i z pewnością tego nie pochwali. Trudno się dziwić, bo przecież na kilka dni przed danym meczem nie znamy jeszcze wszystkich informacji na temat osłabień w zespole, a sytuacja potrafi się zmienić nawet w ostatniej chwili. W przypadku natychmiastowych doniesień o urazach kilku podstawowych zawodników z pewnością kiepskim wyjściem jest obstawianie tego spotkania na początku tygodnia kiedy trudno powiedzieć kto naprawdę zagra w danym spotkaniu. Są jednak sytuacje, w których granie takiego zakładu od razu jest uzasadnione.

Kiedy warto zagrać zakład od razu?

W przypadku dużego zamieszania wokół określonej drużyny, doniesień o drobnych urazach podstawowych zawodników, a także doniesieniach o możliwej zmianie trenera. Jeśli urazy graczy nie są poważne istnieje duże prawdopodobieństwo, że i tak wystąpią w kolejnym spotkaniu, a z kolei zmiana managera może dać sporą poprawę w grze już w kolejnym spotkaniu co z pewnością wpłynie na kurs u bukmachera. Zazwyczaj bywa tak, że kurs na zdecydowanego faworyta jest najwyższy na początku tygodnia, bo później bukmacher go obniża ze względu na to, że sporo graczy typuje właśnie tę opcję.

Bardzo szybkie zagranie typu daje też możliwość obstawienia go po najwyższym możliwym kursie zanim radykalnie on spadnie, głównie ze względu na spore nim zainteresowanie lub zmieniającą się wokół danego zdarzenia sytuacją. Trzeba jednak powiedzieć, że w warunkach obecnie funkcjonującego w Polsce rynku bukmacherskiego jest to opcja coraz mniej popularna. Istnieje bowiem wyjątkowo mała szansa na to, że kursy zmienią się tak mocno, że pojawi się możliwość zagrania surebeta czyli obstawienia opcji przeciwstawnej. Granie tego typu opcji ma sens tylko w przypadku obstawiania dużej ilości takich zdarzeń co obecnie jest bardzo rzadko spotykane.

Kiedy poczekać z obstawieniem zakładu?

Opcja czekania z zagraniem zakładu jest najpopularniejsza, nie tylko wśród graczy zawodowych, ale także rekreacyjnych. Trudno się temu dziwić, bo każdy chce wykorzystać tak wiele danych jakie tylko będą dostępne, a często decydujące o losie spotkania zdarzenia dzieją się nawet tuż przed spotkaniem. Kontuzja czołowego gracza na treningu czy też inne wypadki losowe mogą kompletnie zmienić przebieg spotkania i warto się przeciwko takiego typu zdarzeniami zabezpieczać. Najlepszym rozwiązaniem jest typowanie danego meczu już po ogłoszeniu składów; warto zatem jak najszybciej sprawdzić wyjściowe jedenastki i szybko zadecydować o zagraniu lub odpuszczeniu zakładu, później kurs może bowiem spaść jeszcze mocniej.

Z graniem zakładu tuż przed meczem jest bowiem jeden zasadniczy problem: wszyscy mają dostęp do tych samych informacji, co oznacza także bukmachera, dlatego kursy bardzo często spadają poniżej rozsądnego minimum; bardzo rzadko udaje się w takich momentach uzyskać satysfakcjonujący współczynnik. Czekanie z graniem do końca to zatem najlepsza opcja przede wszystkim w meczach o mniejszym zainteresowaniu graczy, solidnie wcześniej przeanalizowanych gdzie pomimo dostępu do informacji można poszukać pewnej przewagi.

Sprawdź ranking bukmacherów i nasze wyjątkowe promocje
Ranking

Bukmacherzy

TYLKO U NAS: Wpisz kod promocyjny 1000plus29pln, a otrzymasz darmowy zakład 29 PLN bez wpłaty (+ podwojenie wpłaty do 1000 PLN). Dodatkowo wygraj podwójny bilet na mecz Polska - Izrael!

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Brak ryzyka na start!

Podczas rejestracji podaj kod 60plnmeczyki a na start otrzymasz darmowy zakład 50 PLN i punkty do wymiany na 10 PLN bez depozytu.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Anglia -1 (Anglia wygra przynajmniej dwiema bramkami, handicap 0:1) Anglicy w kolejnych miesiącach po mundialu w Rosji pokazali, że ich reprezentacyjna piłka jest coraz lepsza i nie powinni mieć problemów z kwalifikacją do kolejnych Mistrzostw Europy. Czesi grają przeciętnie , a choć Slavia ostatnio przypomniała o potencjale ich futbolu to jednak Anglia to dla nich zbyt wysoki poziom.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Ukraińcy w ostatnim czasie grali całkiem dobrze, dali się pokazać jako solidna w defensywie drużyna. Portugalia jest oczywiście zdecydowanie lepsza, ale zespół Santosa często ma problemy ze skutecznością i biorąc pod uwagę to, że rywale z pewnością postarają się zagrać solidnie w defensywie w tym spotkaniu może nie paść wiele bramek.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Powrót Messiego nie oznacza automatycznie tego, że Argentyńczycy będą strzelać w meczach wiele bramek, bo i z gwiazdorem Barcelony w składzie mieli problemy ze skutecznością. Wenezuela to solidny rywal, a zatem w tym meczu typujemy małą liczbę bramek.
Szwajcaria wygra Po efektownym finale rozgrywek grupowych w Lidze Narodów wiadomo już, że Helweci potrafią nie tylko grać solidnie w defensywie, ale też strzelić kilka bramek. Sama solidność powinna im dać komplet punktów przeciwko kiepskim Gruzinom, a jak pokazują poprzednie eliminacje Szwajcarzy traktują kolejne spotkania bardzo poważnie.
Do góry Treść Porady Promocje Typy
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.