Formuła 1 zakłady bukmacherskie | legalne obstawianie

Dodał: Aleksander Nowomiejski,19 Wrz 2022 | 13:58

Wyścigi Formuły 1 to prawdziwa elita sportów motorowych. Najszybsze bolidy, najlepsi kierowcy i emocjonująca rywalizacja sprawiają, że F1 cieszy się dużą popularnością. Również obstawianie Formuły 1 jest w kręgu zainteresowań graczy, którzy typują zakłady bukmacherskie. Jak obstawiać F1? Co znajdziemy w ofercie bukmacherów na obstawianie Formuły 1? O tym wszystkim piszemy w tym tekście.

Na skróty:

 1. Obstawianie F1 - bonusy bukmacherskie
 2. Jak obstawiać F1? Charakterystyka dyscypliny
 3. Zakłady bukmacherskie na F1 - co obstawiać?
 4. Formuła 1 obstawianie - jak obstawiać?
 5. F1 obstawianie - gdzie typować?

Obstawianie F1 - bonusy bukmacherskie

Dla nowych graczy, którzy założą konto u bukmacherów, przygotowane są bonusy powitalne. Można z nich skorzystać m.in. decydując się na obstawianie Formuły 1.

[kody_promo]

Bonusy powitalne nie wykluczają się wzajemnie. Aby z nich skorzystać należy zarejestrować się poprzez linki w tabeli.

Jak obstawiać F1? Charakterystyka dyscypliny

Zadając sobie pytanie, jak obstawiać Formułę 1, trzeba rozpocząć od poznania tej dyscypliny sportu. Jest tu bowiem kilka elementów, które mają spory wpływ na cały przebieg rywalizacji. No, a to właśnie poprawne wytypowanie wyników jest w końcu kluczem do sukcesy, przy okazji zakładów bukmacherskich na F1.

Konstruktorzy

Nie bez przyczyny na początku skupimy się na konstruktorach, czyli teamach biorących udział w wyścigach F1. Bez dobrego samochodu, nawet najlepszy kierowca wiele nie zdziała. Stąd już na początku warto zaznajomić się z układem sił w stawce. Czołowe ekipy w ostatnich latach, to przede wszystkim Mercedes i Red Bull Racing. 

Trzeba jednak pamiętać, że ten układ sił może ulec pewnym zmianom, bowiem Formuła 1 jest na etapie modyfikacji regulaminu, który ma nieco wyrównać budżety zespołów, a co za tym idzie przewaga pieniądza nie będzie już tak dominująca. Nie da się jednak ukryć, że wspomniane już zespoły nadal będą miały przewagę technologiczną i to nadal będzie faworyzowało ekipy odnoszące sukcesy do tej pory. Po drugiej stronie barykady jest np. Haas, który od wielu lat jest jednym z najsłabszych teamów w stawce.

Kierowcy

Obstawianie F1 często dotyczy triumfatora wyścigu. Tu przechodzimy zatem do głównych gwiazd całej dyscypliny, a więc kierowców Formuły 1. Zakłady bukmacherskie na osiągnięcia indywidualne szczegółowo opiszemy w kolejnej części tekstu. Jak napisaliśmy już wyżej, nawet najlepszy kierowca nie zdziała niczego bez odpowiedniego bolidu, ale niewątpliwie są w stawce lepsi i gorsi zawodnicy. 

Warto zwrócić uwagę na to, że w zespołach zazwyczaj rozróżnia się kierowcę nr 1 i nr 2. Ten z wyższą pozycją w zespole, często może liczyć na “lepsze traktowanie” przez team. Dobrym przykładem jest tu choćby wieloletni duet Mercedesa. Lewis Hamilton był niekwestionowaną gwiazdą zespołu, zaś Valtteri Bottas w roli drugiego kierowcy ustępował mu w wielu kwestiach. To np. przepuszczenie kolegi z zespołu podczas wyścigu, czy blokowanie rywali, by ten drugi mógł odjechać stawce. 

Tory wyścigowe

Areny zmagań w F1 różnią się od siebie diametralnie. Są tory nastawione na długie proste, są wymagające technicznie, które charakteryzuje większa liczba zakrętów. Część torów to obiekty przystosowane do sportów motorowych, ale zdarzają się również wyścigi na torach ulicznych, jak choćby GP Monako. Każdy bolid i każdy zawodnik nieco inaczej czują się na poszczególnych torach. Skuteczne zakłady bukmacherskie na F1 wymagają poznania również tych zależności. 

Weekend wyścigowy

Jak wygląda obstawianie F1 podczas weekendu wyścigowego? Przejdziemy do tego za chwilę, ale teraz pochylimy się nad tym, z czego taki weekend się składa. Standardowo zawodnicy mają do dyspozycji trzy sesje treningowe, które odbywają się w piątek (dwie) oraz sobotę (jedna). Sobotnie popołudnia są przeznaczone na kwalifikacje, które decydują o kolejności na starcie w wyścigu. Niedziela to już rywalizacja w wyścigu, czyli walka o punkty w klasyfikacji generalnej. Obstawianie F1 nie dotyczy tylko wyścigów, a choćby śledzenie treningów pozwala wyciągać wnioski przed kwalifikacjami i niedzielnym finałem weekendu na torze.

Obstawianie pozostałych dyscyplin:

Zakłady bukmacherskie na F1 - co obstawiać?

Jest wiele typów zdarzeń, które można obstawiać w Formule 1. Obstawianie nie ogranicza się wyłącznie do zakładów bezpośrednio nastawionych na wynik w danym wyścigu. Poniżej przedstawiamy bliżej, jakie możliwości oferują bukmacherzy, na obstawianie Formuły 1. 

Obstawianie Formuły 1 - Zakłady sezonowe

Długoterminowe zakłady bukmacherskie na F1 dostępne są dla kilku opcji typowania. Przede wszystkim należy tu wyróżnić dwie główne kategorie, a więc klasyfikację kierowców i konstruktorów. Ponadto bukmacher może zaproponować np. liczbę punktów zdobytą w sezonie przez dany zespół bądź zawodnika, oraz inne zakłady obowiązujące przez cały rok wyścigowy.

W przypadku klasyfikacji generalnej kierowców F1, obstawianie dotyczy oczywiście osiągnięć danego zawodnika. Klasyfikacja konstruktorów to suma punktów zdobywa przez dwóch kierowców z danej stajni. 

Formuła 1 obstawianie - Kwalifikacje

Bukmacherzy w swojej ofercie proponują obstawianie Formuły 1 już od sesji treningowych, choć większą popularnością cieszą się kwalifikacje. Tu najczęściej dominują zdarzenia określające zwycięzcę sesji kwalifikacyjnej, miejsca w danej linii na starcie i/lub poziom, którego dany zawodnik zdoła awansować podczas tej części weekendu. W tym przypadku może to być Q1, Q2 lub Q3. 

F1 obstawianie - Wyścig

Sam wyścig to sól Formuły 1. Tutaj zawodnicy walczą bezpośrednio ze sobą o punkty, tutaj w ułamku sekundy trzeba podejmować kluczowe dla zawodnika i zespołu decyzje. Jakie zakłady na wyścig F1 oferują bukmacherzy? Ponownie koronną propozycją jest wybór zwycięzcy, lub przedziału miejsc. Mogą to być miejsca 1-2 lub 1-3, a w niektórych przypadkach wszystkie miejsca punktowane (1-10). 

Gracze w ofercie znajdą nie tylko typowanie najlepszego kierowcy, ale także najlepszego bolidu na trasie. Popularne są także zakłady na ewentualne punkty zdobyte przez mniejsze zespoły. O ile czołowe miejsca zazwyczaj “zarezerwowane” są dla ekip dominujących, o tyle teamy ze środka stawki rotują się na punktowanym miejscach. Tu można liczyć na wyższe kursy bukmacherów.

Zakłady bukmacherskie na F1 - H2H

Bezpośrednie pojedynki są jednymi z chętniej typowanych zakładów, jeśli chodzi o wyścigi F1. Obstawianie polega na wybraniu jednego z dwóch kierowców, który poradzi sobie lepiej w danym wyścigu i/lub kwalifikacjach. Analitycy bukmacherscy dopierają tu zazwyczaj wyrównane pary. Są to więc główni kandydaci do tytułu, bądź pary ich partnerów z zespołu.

Często wybierać można spośród kierowców ekip ze środka stawki, którzy zazwyczaj biją się o punktowane miejsca. 

Dodatkowe zakłady bukmacherskie na F1

Poza opisanymi wyżej głównymi kategoriami zakładów, są też specjalne zakłady na obstawianie Formuły 1. Mogą one dotyczyć np. kierowcy z najszybszym okrążeniem, obecności podczas wyścigu Safety Car na torze, czy ukończenia zmagań przez konkretną liczbę zawodników.

Formuła 1 obstawianie - jak obstawiać?

Gracze, którzy decydują się na obstawianie F1, powinni wziąć pod uwagę kilka aspektów, mogących wpłynąć na przebieg rywalizacji. Jakie to kwestie? Opisujemy je poniżej, a w dalszej części tekstu prezentujemy, gdzie można obstawiać Formułę 1. 

Siła zespołu

Mocne zespoły, jak Mercedes czy Red Bull, biją się zawsze o tytuł mistrzowski wśród kierowców i konstruktorów. Zespół Ferrari także marzy o powrocie na szczyt, i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. 

Większość ekip w stawce to jednak drużyny słabsze bądź średnie. Warto je obserwować, jeśli interesuje nas obstawianie Formuły 1. Zakłady bukmacherskie na takie właśnie ekipy mogą być opłacalne, bowiem to na zespoły ze środka stawki bukmacher proponuje wyższe kursy. Obstawianie zdobyczy punktowych, a czasami nawet miejsc na podium jest jedną z opcji do wyboru. Warto obserwować takie drużyny przede wszystkim na początku sezonu, gdy okaże się jakim bolidem dysponują.

Specyfika toru

Każdy tor ma inną specyfikę, i na każdym lepiej czują się trochę inne zespoły. Na torach szybkich zdecydowaną przewagą mają najmocniejsze bolidy w stawce, z kolei tory bardziej wymagające to paradoksalnie szansa dla “średniaków”, którzy mogą skorzystać z wielu kraks, kolizji i wykluczeń z wyścigu.

Status zawodnika

Pisaliśmy już o tym wcześniej, w zespole zazwyczaj jest gwiazda i jego pomocnik. Tak przynajmniej wygląda sytuacja u najważniejszych konstruktorów F1. Obstawianie niżej notowanego w drużynie, nawet bardzo dobrego kierowcy, może więc nie być trafionym pomysłem.

Na równe traktowanie mogą liczyć kierowcy w nieco słabszych zespołach, choć i tutaj taktyka szefów ekipy decyduje często o tym, jak poprowadzą oni dany wyścig. Warto brać to pod uwagę podczas typowania.

Bezpośrednie pojedynki

Celem każdego sportowca jest wygrywanie, ale czasem opłaca się zająć nieco niższe miejsce, byle wyprzedzić bezpośredniego konkurenta. To kolejny element strategii zespołów, która w przypadku F1 bywa kluczowa. 

Szczęście w F1

Jak w każdym sporcie, także w wyścigach Formuły 1 trzeba liczyć na łut szczęścia. To sprzyjało choćby Maxowi Verstappenowi w końcówce kluczowego wyścigu sezonu 2021. Tytuł Holendra był możliwy, gdy w kluczowym momencie GP Abu Zabi na torze pojawił się Safety Car. I właśnie rzeczy często niezależne od kierowców i ich zespołów decydują o układzie miejsc na mecie. 

Kolizje, żółte flagi czy samochód bezpieczeństwa potrafią zmienić losy wyścigu. Czasem usterka w bolidzie wyklucza zawodnika z dalszej rywalizacji. Takie przypadki trudno przewidzieć, ale czasem obstawianie F1 może polegać właśnie na przewidywaniu nieoczekiwanych zdarzeń.

W Formule 1 obstawianie to zatem więcej, niż tylko poznanie szybkości bolidów i umiejętności kierowców. Liczy się każdy element: od wydarzeń na torze, przez pogodę, taktykę po skuteczność ekip przy pit stopach.

Sprawdź kody promocyjne:

F1 obstawianie - gdzie typować?

Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 dostępne są u większości legalnych bukmacherów. Poniżej prezentujemy ofertę powitalną u czołowych bukmacherów w Polsce. 

Formuła 1 zakłady bukmacherskie - STS

Bukmacher STS proponuje najwyższy bonus powitalny o wartości 1660 zł, dla graczy rejestrujących się pod TYM LINKIEM z kodem MECZYKI. W jego skład wchodzi kilka bonusów:

 • Zakład bez ryzyka (cashback) do 100 zł
 • Bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat) maksymalnie do 1500 zł
 • Bonus za wykonanie zadań o wartości 60 zł

Bonusy nie wykluczają się wzajemnie. Rejestracja z podanym wyżej linkiem uprawnia gracza do skorzystania z całej oferty na start.

Formuła 1 obstawianie - Fortuna

Dla nowych graczy w Fortunie czeka bonus na start, dostępny podczas rejestracji TUTAJ z kodem MECZYKI. Wartość bonusów na nowych graczy to 835 zł. Na sumę składają się:

 • Darmowy zakład (freebet) o wartości 20 zł
 • Darmowy zakład (freebet) o wartości 15 zł
 • Zakład bez ryzyka (cashback) do 600 zł
 • Bonus 50% od drugiej wpłaty na konto do 200 zł

Powitalny pakiet bonusów od Fortuny można wykorzystać w pełni, a bonusy wzajemnie się nie wykluczają, pod warunkiem rejestracji z kodem bonusowym. 

Formuła 1 obstawianie - Superbet

Powitalny pakiet bonusowy można znaleźć u bukmachera Superbet. Rejestracja TUTAJ z kodem MECZYKI pozwoli zyskać graczom najwyższy bonus powitalny o wartości 3755 zł. Nowi gracze mogą uzyskać:

 • Darmowy zakład (freebet) w kwocie 35 zł
 • Tydzień bez ryzyka (cashback) do 3500 zł
 • Bonus od depozytu 200 zł
 • Bonus za pobranie aplikacje 20 zł

Bonusy w Superbet dostępne są dla rejestrujących się z powyższym kodem. Możliwe je skorzystanie z całej oferty powitalnej.

Zakłady bukmacherskie na F1 - Betclic

Kolejnym bukmacherem z ofertą powitalną jest Betclic. Dla nowych graczy, którzy założą konto TUTAJ z kodem MECZYKI, przygotowano jeden bonus, który ma wartość 200 zł:

 • Zakład bez ryzyka o wartości 200 zł

Skorzystanie z bonusu o podanej wartości możliwe jest wyłącznie, przy założeniu konta z podanym powyżej kodem. 

F1 obstawianie - Fuksiarz

Bukmacherem z ofertą promocyjną dla nowych graczy jest Fuksiarz. Konto można założyć TUTAJ, a użycie kodu MECZYKI pozwala aktywować bonus powitalny, o wartości 1400 zł:

 • Zakład bez ryzyka (cashback) 50% stawki do 500 zł
 • Cashback Bez Końca do 900 zł dziennie

Oferta Cashback Bez Końca dostępna jest także dla wszystkich graczy. Bonus powitalny można aktywować po rejestracji z podanym kodem bonusowym.

Bukmacherzy - kody promocyjne

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
STS

Oferta powitalna 1660 PLN! 100 PLN cashback + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

zobacz kod
Fortuna

Najwyższy bonus w Fortunie z kodem Meczyków - 835 PLN! 20 PLN + 10 PLN freebet, 600 PLN cashback, 200 PLN bonus 50% od drugiego depozytu.

zobacz kod
Superbet

Bonus powitalny 3755 PLN! 35 PLN freebet, 3500 PLN tydzień bez ryzyka, 200 PLN bonus od depozytu, 20 PLN za aplikację.

zobacz kod
Betclic

Zwrot do 200 PLN (cashback) w formie freebetu na pierwszy kupon.

zobacz kod
Ewinner

Zwrot 110 PLN za pierwszy przegrany zakład BEZ OBROTU + 500 PLN od drugiej wpłaty.

zobacz kod
0
Głosów: 0
Zagłosuj
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020