Obstawianie tenisa ziemnego. Jak obstawiać tenis? Porady dla początkujących

Dodał: Seweryn Krauze,15 Lut 2023 | 14:13
Nie ulega wątpliwości, że to piłka nożna jest sportem cieszącym się największym zainteresowaniem wśród ludzi typujących zakłady sportowe, ale ze wskazaniem drugiej dyscypliny, która budzi tak wielkie emocje nikt nie powinien mieć problemów. Jest to tenis, który nie jest co prawda uznawany za sport masowy ale obstawianie tenisa też ma swoich zwolenników.

Jak obstawiać tenis? Bonusy powitalne

Gracze, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w obstawianiu tenisa, mogą skorzystać z bonusów bukmacherskich na start. To m.in. darmowe zakłady, zakłady bez ryzyka czy bonusy od wpłaty. Dzięki temu na początku istnieje mniejsze ryzyko utraty własnych środków na grę. W tabeli prezentujemy bonusy czołowych bukmacherów.

Wybrane kody promocyjne

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
STS

100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

STS kod promocyjny
Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Superbet kod promocyjny
Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

Fortuna kod promocyjny
ETOTO

200% do 100 PLN od pierwszej wpłaty oraz freebet 50 PLN za wpłatę na min. 100 PLN. Łączna wartość środków na grę to 250 PLN

ETOTO kod bonusowy
STS

100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

ETOTO

200% do 100 PLN od pierwszej wpłaty oraz freebet 50 PLN za wpłatę na min. 100 PLN. Łączna wartość środków na grę to 250 PLN

Bonusy nie wykluczają się wzajemnie, warunkiem aktywacji bonusów powitalnych jest rejestracja za pomocą linków z tabeli.

Jak obstawiać tenis?

Wiele ludzi zastanawia się jak obstawiać mecze tenisa. Przede wszystkim obstawianie meczów tenisa wydaje się o tyle łatwiejsze, że nie ma w nim - jak w piłce nożnej - trzech opcji; w tej dyscyplinie nie ma bowiem remisów. I choć zdarzają się spotkania bardzo długie, jak trzydniowe, trwające w sumie ponad 11 godzin starcie Nicolasa Mahut z Johnem Isnerem podczas turnieju Wimbledon 2010 wiadomo, że musi się ono zakończyć zwycięstwem jednego z graczy.
Fakt ten jest często wykorzystywany przez graczy, którzy wiedzą jak skutecznie obstawiać tenisa i potrafią oni czerpać z niego całkiem spore zyski. Z uwagi na tylko dwie możliwe opcje zakończenia spotkania wielu amatorów turniejów wielkoszlemowych lubi na początku rozgrywek obstawiać kilkanaście zdarzeń na jednym kuponie. Szansa na wejście takiego kuponu jest oczywiście stosunkowo niewielka, ale i tak większa niż w przypadku analogicznych zakładów w piłce nożnej (popularnych choćby na początku kolejnych Mundiali), a więc jest to pewien sposób na to jak obstawić tenis.

Przewaga tenisa nad piłką

Kolejną przewagą tenisa nad piłką nożną jest zdecydowanie większa częstotliwość spotkań. O ile w piłce nożnej spotkania w najpopularniejszych ligach są rozgrywane niemal wyłącznie w weekendy w tenisie najwięcej dzieje się w środku tygodnia kiedy turnieje nie wchodzą jeszcze w decydującą fazę, a każdy z zawodników walczy o to by przejść jedną z pierwszych rund.
Obstawianie meczy tenisa to zajęcia praktycznie na cały rok; wprawdzie pod koniec roku rozgrywki wchodzą w martwy okres trwa on zaledwie kilka tygodni, bo już w styczniu nowego roku najlepsi tenisiści i tenisistki wracają by rywalizować w prestiżowych turniejach rangi ATP i WTA przy okazji przygotowując się do najbardziej prestiżowej imprezy w tej części roku czyli turnieju wielkoszlemowego Australian Open.
Praktycznie każdego miesiąca jest rozgrywana jakaś ważna imprezowa tenisowa, która skupia na sobie zainteresowanie sympatyków tej dyscypliny. Jeśli akurat nic nie dzieje się w kalendarzu ATP i WTA do gry przystępują drużyny reprezentacyjne: niezwykle popularne ze względu na dodatkowy wymiar jakim jest rywalizacja narodowa są zarówno rozgrywki męskiego Pucharu Davisa jak i kobiecego Fed Cup.
Mniejszą renomą cieszy się rozgrywany na przełomie lat Puchar Hopmana, w którym startują pary mieszane. W 2015 roku te rozgrywki udało się wygrać Polakom, a konkretnie parze Agnieszka Radwańska - Jerzy Janowicz, którzy w finale pokonali parę amerykańską: Serena Williams - John Isner.

Obstawianie pozostałych dyscyplin:

Jak obstawiać tenisa? Podstawowe wskazówki

By dojść do wysokiego w poziomu w sztuce tego jak obstawiać mecze tenisa należy zapoznać się z kilkoma dobrze znanymi fanom tej dyscypliny faktami. Pierwszy z nich zasugerowaliśmy już poprzednio: turnieje tenisowe dzielą się na kilka różnych podgrup w zależności od tego jak ważne są dane rozgrywki. Najbardziej prestiżowe są rzecz jasna cztery turnieje wielkoszlemowe: Australian Open, French Open, Wimbledon i US Open, które skupiają największe zainteresowanie fanów.
Następne w kolejności są turnieje z serii Masters 1000 gdzie zwykle startują wszyscy czołowi zawodnicy, kolejne są imprezy ATP i WTA 500 i 250, a pod koniec także challengery - turnieje dla słabszych graczy, którzy próbują poprawić swoje miejsce w rankingu, a także imprezy futures, w których startują zazwyczaj młodzi zawodnicy.
O ile bukmacherzy mają dość dobrze rozpracowane najważniejsze rozgrywki i niezwykle trudno szukać tu przewagi o tyle mniej znaczące zawody jak challengery czy zawody futures bywają prawdziwą kopalnią dobrych opcji jednak tylko zaawansowany fan tenisa, który sumiennie śledzi rozgrywki i obejrzał mnóstwo spotkań jest w stanie znaleźć tego typu okazje. Na szczęście nie jest dziś trudno znaleźć relacje telewizyjne nawet z najbardziej niszowych zawodów, a z pomocą przychodzą same strony bukmacherskie, na których można oglądać poszczególne mecze.
Kolejną sprawą jest mnogość różnorakich opcji dostępnych w ofercie bukmachera, które często niemal dorównują tym, które możemy zaobserwować w przypadku meczów piłki nożnej. Mówiąc krótko: dziś w tenisie obstawiać można w zasadzie wszystko! Każdy bukmacher ma do dyspozycji nie tylko zwykłe dwudrogowe zakłady na to kto wygra dane spotkanie, ale też handicapy gemowe i setowe przydatne zwłaszcza w meczach, w których jeden z zawodników ma nad drugim wyraźną przewagę, zakłady poniżej/powyżej określonej ilości gemów, a także setów, dokładne wyniki spotkań i konkretnych setów, a nawet to czy w meczu dojdzie do tie-breaka czy też nie.
Należy dodać do tego jeszcze szerszą ofertę zakładów live gdzie można nawet obstawiać gemy w tenisie. Ilość dodatkowych zakładów może z początku przytłaczać, ale warto się z nimi zapoznać po to by jak najlepiej obstawiać tenis. Znalezienie najlepszej opcji wśród tych dostępnych u bukmachera jest najważniejsze by mieć szansę na wygraną.

Sprawdź kody promocyjne:

Jak skutecznie obstawiać tenisa?

Zdawać by się mogło, że typerzy powinni obstawiać wyłącznie imprezy, na których startują najlepsi zawodnicy, co do których motywacji nie mamy wątpliwości. Obstawianie meczy tenisa nie polega jednak wyłącznie na śledzeniu najlepszych zawodników, a raczej na szukaniu przewag tam gdzie bukmacher nie ma tak dobrego rozeznania jak w przypadku najważniejszych imprez.
Stąd duża popularność rozgrywek challengerowych, a nawet futures gdzie często startują szerzej nieznani gracze rywalizujący często z zawodnikami, którzy po latach przerwy wracają do wielkiego grania. Innym przykładem są spotkania obiecujących młodych tenisistów często łapiących podczas mniejszych zawodów dobrą formę.
Rozpoznanie takiej serii daje graczowi przewagę w starciu z bukmacherem. Warto zwracać uwagę na kalendarz zawodów: w tygodniu, w którym trwają zawody rangi ATP 250 czy imprezy challengerowe często odbywają się kwalifikacje do dużo lepszych turniejów. Należy zatem brać pod uwagę możliwość, że określeni zawodnicy skupiają się raczej na eliminacjach do ważniejszych zawodów i mogą potraktować spotkanie głównego turnieju jako sparing lub wręcz zlekceważyć przeciwnika z którym grają.
Podobne przypadki zdarzają się na turniejach poprzedzających imprezy Wielkiego Szlema, które zazwyczaj wygrywają zawodnicy mniej znani. Gra przez cały tydzień jest męcząca i tenisista może nie być w stanie grać w bardziej znaczącym turnieju, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do mniejszych imprez ATP na Wimbledonie czy French Open trzeba wygrać nie dwa, a trzy sety.

Jak obstawiać tenis na żywo?

Tenis to dość specyficzna dyscyplina sportu, w której o powodzeniu decyduje często dyspozycja dnia albo inne indywidualne czynniki. Wszak mamy do czynienia z rozgrywkami, w której (pomijając turnieje deblowe) grają przeciwko sobie indywidualni gracze mogący danego dnia mieć problemy z drobną kontuzją albo koncentracją. Dlatego tak dużego znaczenia nabiera umiejętność szybkiego podejmowania decyzji w trakcie spotkania.
Początkujący typer zainteresowany obstawianiem tego sportu musi szybko nauczyć się jak obstawiać tenis ziemny na żywo co zwykle sprowadza się do rozpoznania nietypowych zachowań zawodników, które mogą świadczyć o tym, że tenisista określonego dnia nie jest w dobrej formie. Obecnie bukmacherzy dają duże możliwości wyboru różnych opcji graniu live dlatego pozostaje tylko obserwowanie konkretnych spotkań i wymyślenie dobrego modelu gry w zakładach na żywo.
Zaczynając analizę konkretnych meczów należy mieć na uwadze kilka czynników. Najważniejszym jest rzecz jasna nawierzchnia na jakiej rozgrywane są spotkania. Im szybsza tym większe szanse na zwycięstwo mają zawodnicy dysponujący atomowym serwisem i wysokimi warunkami fizycznymi. Wprawdzie obecnie nie ma już wielu tenisistów, którzy prezentują styl serve-and-volley (mocny serwis i błyskawiczny dobieg do siatki w celu skończenia akcji), ale nadal na najszybszych nawierzchniach jak trawa czy hard w hali wysoko w turniejach zachodzą zawodnicy, którzy nie są postrzegani jako najlepsi w innych aspektach tenisowego rzemiosła oprócz serwisu.
Typowanie meczów tenisa sprowadza się więc często do rozpoznania w jaki sposób nawierzchnia na jakiej toczy się spotkanie wpłynie na jego rezultat, a trzeba powiedzieć, że słabsi zawodnicy często pokonują teoretycznie mocniejszych grając na swym ulubionym korcie. Niewielu jest bowiem zawodników uniwersalnych i nawet najlepsi na świecie mają swoje preferencje: Rafael Nadal jest mistrzem gry na mączce, a z kolei Roger Federer zawsze wolał szybsze nawierzchnie.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Jak typować tenisa? czy warto?

Tenis ziemny to sport niezwykle interesujący, w którym wiele się dzieje, a konkretne zagrania zawodników znamionują ich niezwykłą maestrię. W tym artykule chcieliśmy jednak przedstawić kilka powodów dla których warto się zainteresować obstawianiem tenisa, wśród których jest przede wszystkim szeroka dostępność spotkań w dniach tygodnia kiedy nie ma akurat spotkań piłkarskich, ogromny wybór zakładów tenisowych, a także spora możliwość ogrania bukmachera przy wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy i własnego doświadczenia.
Zagadnienie tego jak typować tenisa jest oczywiście szerokie i każdy ma na ten temat własne zdanie. Dyscyplina ta jak najbardziej nadaje się do typowo rekreacyjnego grania jako dodatkową rozrywkę do oglądanego meczu; jednocześnie jednak w miarę nabywania biegłości w rozpoznawaniu pewnych sytuacji pojawiających się na korcie można liczyć na całkiem spore profity.
Na zadane w tytule pytanie należy zatem oczywiście odpowiedzieć: jak najbardziej, ale trzeba wiedzieć czego się oczekuje wobec tej aktywności. Dojście w niej do perfekcji jest możliwe, ale wymaga dużo czasu, z drugiej strony jest to dyscyplina bardzo dobra do grania czysto rozrywkowego, szczególnie dla tych, którzy lubią grać pojedyncze kupony z wieloma meczami. Interesującą aktywnością może być również śledzenie spotkania na żywo i próba zagrania zakładu w odpowiednim momencie.
W Internecie można oczywiście znaleźć sporo poradników na temat tego jak obstawiać tenis live jednak zazwyczaj są one mało przydatne. W tej sztuce liczy się bowiem indywidualne podejście oparte o dobrą znajomość dyscypliny, a często również dziesiątki obejrzanych spotkań. Ostatecznie jednak w tym wszystkim liczy się rozrywka, a typować tenisa może każdy kto po prostu uwielbia ten sport.

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady i dostępne u nich bonusy startowe:

STS

Największy polski bukmacher ma dla nowych użytkowników pakiet bonusów powitalnych o łącznej wartości 1660 zł. Są to: zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 100 zł, bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat na konto) w wysokości 1500 zł oraz bonus w wysokości 60 zł za wykonanie zadań od bukmachera. Promocja dotyczy osób, które zarejestrują się w STS z widocznym niżej kodem promocyjnym.
Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

W Fortunie nowi gracze mogą liczyć na bonusy startowe warte razem 635 zł. Pakiet powitalny składa się z darmowych zakładów (2x freebet) w łącznej wartości 35 zł oraz zakładów bez ryzyka (3x cashback) o łącznej wartości 600 zł.

Betfan

Betfan ma dla nowych użytkowników promocje na start o wartości 300 zł przy rejestracji z kodem MEGABONUS. Bukmacher oferuje jeden bonus na start, którą jest bonus 200% od pierwszego depozytu do maksymalnej kwoty 300 zł.
Bukmacher Betfan

Kod bonusowy: MEGABONUS


>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Betclic

Betclic nowym graczom proponuje na start zwrot stawki do 200 zł, w przypadku przegrania pierwszego zakładu, przyznany w formie freebetu. Bonus dostępny jest po rejestracji z poniższym kodem promocyjnym.
Bukmacher Betclic

Kod rejestracyjny: MECZYKI


>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

Superbet

Superbet ma w ofercie powitalnej cztery bonusy startowe o łącznej wartości 3755 zł. Z naszym kodem, to najwyższy bonus Superbet na rynku. Składają się na nią: darmowy zakład o wartości 35 zł, bonus bez ryzyka w wysokości 3500 zł, bonus od depozytu w wysokości 200 zł oraz bonus za zainstalowanie aplikacji mobilnej - 20 zł. Wszystkie promocje działają jednocześnie.
Superbet - kod promocyjny, kod bonusowy

Totalbet

Totalbet przygotował dla nowych graczy bonusy powitalne, które łącznie mają wartość 5239 zł. W skład pakietu na start wchodzą darmowe zakłady (freebety) o wartości 39 zł, zakład bez ryzyka (cashback) do 200 zł oraz bonus 100% od pierwszej wpłaty na konto depozytowe do 5000 zł. Bonusy nie wykluczają się wzajemnie, można skorzystać z nich wszystkich.
Bukmacher Totalbet
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totalbet.pl<<

ETOTO

Etoto przygotowało dla nowych użytkowników bonusy powitalne o wartości 150 zł. Są nimi bonus od pierwszego depozytu 200% do 100zł, czyli potrojenie środków na grę przy pierwszej wpłacie, a także darmowy zakład w wysokości 50 zł do wykorzystania w aplikacji mobilnej. Bonusy na start są dostępne z podanym niżej niżej kodem promocyjnym.
Bukmacher ETOTO

Kod promocyjny: MECZYKI


>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

PZBuk

PZBuk umieścił w swojej ofercie powitalnej dwa bonusy startowe warte łącznie 1050 zł: zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 1000 zł oraz 50 zł na darmowy zakład (freebet). Oferta obowiązuje tylko dla nowych graczy.

LVBet

LV Bet proponuje na start bonusy powitalne o łącznej wartości 2020 zł. Na nowych graczy czekają bonusy od trzech pierwszych wpłat na konto depozytowe o łącznej wartości 2000 zł, a także darmowy zakład bez depozytu w kwocie 20 zł.
0
Głosów: 0
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020