Jak i gdzie obstawiać skoki narciarskie | zakłady bukmacherskie

Dodał: Juliusz Orciuch,25 Kwi 2023 | 13:35
W okresie zimowym dużą popularnością graczy zakładów bukmacherskich cieszą się skoki narciarskie. Dyscyplina od lat budzi sporo emocji wśród polskich kibiców i nie dziwi, że obstawianie skoków narciarskich jest jednym z efektów zainteresowania tym sportem. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak i gdzie obstawiać skoki narciarskie, jakie są dostępne opcje typowania oraz które zakłady są najczęściej podejmowane.

Freebet na obstawianie skoków narciarskich

Jednym z najpopularniejszych sportów zimowych są skoki narciarskie. Zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę są dostępne u większości legalnych bukmacherów. Część z nich w ofercie powitalnej ma także dostępny bonus w postaci darmowego zakładu, który można przeznaczyć na obstawianie skoków narciarskich. Dzięki temu można typować zmagania skoczków nie używając do tego własnych środków, tylko przeznaczyć na grę freebet przekazany od bukmachera.
BukmacherWartośćWarunkiSprawdź bonus
Superbet35 PLNObrót 1x, kurs kurs dowolnySPRAWDŹ
Fortuna35 PLNObrót 1x, kurs dowolnySPRAWDŹ
Totalbet39 PLNObrót 1x, kurs min. 2.00SPRAWDŹ
PZBuk23 PLNObrót 1x, kurs min. 1.40SPRAWDŹ
LVBet20 PLNObrót 2x, kurs min. 2.00SPRAWDŹ
Bonus freebet dostępny jest w ofercie powitalnej opisanych wyżej bukmacherów pod warunkiem rejestracji za pomocą linków dostępnych w tabeli. U niektórych bukmacherów wymagane jest podanie kodu bonusowego, który uprawnia do odebrania pełnego pakietu bonusów jakie oferuje dany bukmacher. 

Jak obstawiać skoki narciarskie?

Dostępne na skoki narciarskie zakłady bukmacherskie można podzielić na kilka kategorii. Obstawianie skoków narciarskich zazwyczaj nie ogranicza się do suchego typu na to, kto wygra dany konkurs lub klasyfikację. Bukmacherzy online zwykle dysponują rozbudowaną ofertą, dając użytkownikom szeroki wybór zakładów.
Przy dyscyplinie takiej jak skoki narciarskie bukmacher może wystawić kursy na długo przed rozpoczęciem sezonu, udostępniając możliwość wytypowania, kto wygra np. cały cykl Pucharu Świata i zgarnie Kryształową Kulę. Triumfatora klasyfikacji generalnej możemy obstawiać praktycznie przez cały sezon aż do wyłonienia końcowego zwycięzcy. Kursy w trakcie sezonu oczywiście na bieżąco zmieniają się w zależności od wyników. Jeśli zagramy jeszcze przed pierwszym konkursem, możemy liczyć na wyższy kurs. Gdy faworyzowany i typowany przez nas zawodnik pokaże świetną formę na otwarcie sezonu, to wzrosną jego szanse na zdobycie Kryształowej Kuli, a co za tym idzie - kurs będzie niższy.
Obstawianie skoków narciarskich nie ogranicza się jedynie do zawodów Pucharu Świata. Prezentując ofertę na skoki narciarskie bukmacher może udostępnić też zakłady na Puchar Kontynentalny lub Mistrzostwa Świata czy kraju. 

Obstawianie pozostałych dyscyplin:

Najlepsze zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie online?

Przed zawodami obstawianie skoków narciarskich wiąże się z możliwością typowania zwycięzcy lub podium. Mamy również możliwość obstawiania, w której części klasyfikacji znajdzie się skoczek. Najczęściej dostępne “widełki” to 1-3, 1-6, 1-10, 1-15 oraz 1-30 (wejście do drugiej serii). W ofercie polskich firm znajdziemy także zakłady specjalne, np. “Ilu Polaków awansuje do finałowej rundy”, “Ilu Polaków zmieści się w czołowej dziesiątce” itp.
Powszechną opcją są dostępne na skoki narciarskie zakłady bukmacherskie na żywo, polegające na prawidłowym wskazaniu odległości, którą osiągnie zawodnik (mniej lub więcej niż odległość zaproponowana przez analityków).
Zainteresowanie budzą typy H2H (head to head), czyli pojedynki, w których wybieramy tego skoczka z danej pary, który naszym zdaniem zajmie wyższe miejsce w zawodach. Duety tworzą analitycy firm bukmacherskich. Jeśli chodzi o dostępne na skoki narciarskie zakłady bukmacherskie to pojedynki H2H są jednymi z najbardziej popularnych. 
Nie ma to nic wspólnego z systemem par (KO) znanym z Turnieju Czterech Skoczni. Zwykle bukmacher zestawia ze sobą zawodników będących w podobnej dyspozycji, skaczących na podobnym poziomie i/lub znajdujących się blisko siebie w klasyfikacji generalnej.
Charakterystyczne dla tego typu zdarzeń są wyrównane szanse na wygraną obu stron zakładu, możemy też polować na wysokie kursy, wskazując nieoczywistego triumfatora danej pary. Załóżmy, że w trakcie wspomnianego Turnieju Czterech Skoczni zestawiono skoczka z czołowej dziesiątki Pucharu Świata w chwilowo gorszej formie i młodego niemieckiego zawodnika, który skacze na “własnym”, dobrze mu znanym obiekcie.
To spora szansa na niespodziankę i trafienie typu po wysokim kursie. Historia wielokrotnie pokazała, że takie przypadki się zdarzają. Kiedyś np. nawet Adam Małysz odpadł w parze z reprezentantem Niemiec Andreasem Wankiem, choć był murowanym faworytem.
Gdy zastanawiamy się jak obstawiać skoki narciarskie, musimy pamiętać, że furtkę do sukcesu otworzy nam przede wszystkim własna obserwacja i śledzenie kolejnych konkursów na bieżąco.
Umożliwi to wyłapywanie obniżek formy poszczególnych skoczków, łatwiej też będzie wykorzystać nieadekwatny, zawyżony lub zaniżony kurs wystawiony przez bukmachera (tak, takie przypadki się zdarzają!). 

Sprawdź kody promocyjne:

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie - podstawowe zasady

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie - podstawowe zasady

Nieadekwatne kursy

Nie warto sugerować się kursami. W dyscyplinie takiej jak skoki narciarskie bukmacher może przesadnie wierzyć w niektórych skoczków, szczególnie tych z czołówki. A przecież nawet najlepszym zdarzają się słabsze chwile. Należy kierować się własną oceną możliwości zawodników i ich szansami na czy to podium, czy to miejsce w dziesiątce, czy to pokonanie rywala z wirtualnego pojedynku.

Warunki atmosferyczne

Choć obowiązuje system przeliczników i bonusów za wiatr oraz belkę, dalej spory wpływ na wyniki zawodów mają warunki atmosferyczne. Gdy zapowiada się loteryjny konkurs z dokuczliwym wiatrem lub opadami, lepiej odpuścić sobie obstawianie skoków narciarskich. W łatwy sposób możemy stracić kapitał z losowych powodów.

Typ skoczni

Rozmiar skoczni ma znaczenie. Niektórzy lepiej czują się na “mamutach”, inni wolą mniejsze obiekty. Do tego pierwszego grona przez lata należeli tacy skoczkowie jak Robert Kranjec, Martin Koch czy Bjoern Einar Romoeren. Szykując ofertę zakładów na skoki narciarskie bukmacher zazwyczaj będzie brał pod uwagę tego typu analizy. Gracze także powinni zdawać sobie sprawę z tego, jaka charakterystyka obiektu odpowiada konkretnemu skoczkowi. 

Gdzie skaczą?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Zwracajmy uwagę na to, którzy zawodnicy skaczą “u siebie”, bo przewaga własnego obiektu często daje korzyść gospodarzom. Nie bez przyczyny podczas Turnieju Czterech Skoczni zazwyczaj dobrze spisują się Niemcy i Austriacy. Analogicznie w Zakopanem czy Wiśle można liczyć na dobry występ polskich skoczków. 

Nadchodzące:

Specyfika skoków narciarskich

Przed rozpoczęciem właściwego turnieju indywidualnego mają miejsce sesje treningowe, które mogą pokazać w jakiej formie są określeni zawodnicy i na kogo można stawiać. W zawodach właściwych zazwyczaj bierze udział 50 zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas klasyfikacji. 
Zazwyczaj po pierwszej serii skoków odpada 20 najgorszych skoczków, wyjątkiem są rozgrywane na przełomie lat konkursy Turnieju Czterech Skoczni, które rządzą się swoimi prawami: skoczkowie przypisani do par po zakończeniu kwalifikacji rywalizują ze sobą, a mocniejszy z pary przechodzi do kolejnej serii. Do niej dostaje się także pięciu zawodników z najlepszymi wynikami, którzy przegrali rywalizację w swojej parze.
W skokach narciarskich rzecz jasna nie ocenia się samej długości skoków. Jeszcze kilka lat temu jedynym komponentem wyniku danego skoczka był styl oceniany przez pięciu sędziów (pod uwagę bierze się trzy noty odrzucając skrajne) niedawno jednak do gry wszedł również bonus.
Jest to sposób wynagrodzenia skoczkom słabszych warunków atmosferycznych w czasie ich skoku (lub pomniejszenie wyniku skoczka, który wykorzystał korzystny wiatr), a także reakcja na obniżenie/podwyższenie belki startowej, do którego dochodzi często w trakcie konkursu gdy organizatorzy reagują na warunki atmosferyczne, które często sprawiają, że skoki przestają być bezpieczne, bo zawodnicy przy wybitnie sprzyjającym wietrze często przeskakują skocznię.
Korygowanie belki startowej może być także elementem taktyki danego zawodnika i jego trenera. Taki zabieg ma wpływ na końcową notę, która może być wyższa nawet mimo krótszego skoku, jeśli skoczek startuje z krótszego rozbiegu.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Najważniejsze zakłady bukmacherskie skoki narciarskie

Najważniejsze zakłady na skoki narciarskie

Zwycięzca turnieju, miejsca 1-3

Tradycyjne zakłady na zwycięzcę danego turnieju i miejsce na podium. W przeszłości niezwykle rzadko zdarzały się pojedyncze przypadki kiedy turniej wygrywało dwóch graczy, a wtedy kurs był dzielony. Zazwyczaj jednak nie ma takich problemów. Kursy na zwycięzcę turnieju w przypadku faworytów wcale nie są tak wysokie, szczególnie wtedy gdy w danej chwili mamy do czynienia z dominacją jednego zawodnika, a w skokach narciarskich z takimi przypadkami spotykamy się bardzo często.

H2H czyli indywidualne pojedynki

Ogólnodostępne i często typowane zakłady w skokach narciarskich, bo bukmacherzy mogą w ich przypadku wykazać się kreatywnością w zestawianiu różnych skoczków. Zazwyczaj mamy tu do czynienia z dwójką bardzo wyrównaną, a jeśli w określonej parze jest faworyt kurs zazwyczaj nie odpowiada ryzyku związanym z obstawianiem, który z pary zawodników zajmie w turnieju wyższe miejsce. Czasami jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Czy zostanie pobity rekord skoczni?

Widoczne w ofertach bukmacherów są zakłady dodatkowe dodawane na skoki narciarskie, a wśród nich można znaleźć choćby typy bukmacherskie na to, że któremuś z zawodników w czasie skoków konkursowych uda się pobić rekord skoczni czyli poprawić najdłuższą odległość skoku oddanego na danej skoczni. Oczywiście rekordy obiektów zostały już wyśrubowane do tak niebotycznych rozmiarów, że coraz trudniej o ich poprawianie, ale jest tu kilka czynników jakie warto wziąć pod uwagę.
Oddanie obiektu do użytku przed jego przebudowaniem, świetna forma jednego ze skoczków, a także wyjątkowo sprzyjające warunki atmosferyczne to z pewnością informacje na jakie należy zwrócić uwagę.

Czy zwycięzca pierwszej serii wygra konkurs?

Sytuacja, w której lider po pierwszej serii ostatecznie wygrywa cały turniej zdarza się często, zwłaszcza na obiektach gdzie warunki atmosferyczne zwykle nie przeszkadzają zawodnikom zbyt mocno, a także w okresach gdy rywalizację dominuje jeden ze skoczków. Zakład na taką opcję pojawia się czasem u różnych bukmacherów.

Czy zwycięzca wygra obie serie?

W przypadku tych zakładów bierze się pod uwagę wynik punktowy zawodników uzyskany po pierwszej serii skoków, a następnie wynik drugiej serii. Sytuacja, w której jeden ze skoczków wygrywa obie serie zdarza się szczególnie często w okresie dominacji jednego z zawodników; w czasach zwykłej rywalizacji kilku uczestników kurs na tego typu zdarzenie jest zwykle podobny do kursu na remis w piłce nożnej.

Skoki narciarskie - zakłady bukmacherskie online. Gdzie obstawiać?

Praktycznie każdy działający legalnie w Polsce bukmacher skoki narciarskie umieścił w swojej ofercie. Nie u wszystkich dostępne na skoki narciarskie zakłady bukmacherskie są jednak takie same. Przy wyborze warto więc kierować się konkretną ofertą na tę dyscyplinę. 

Superbet - skoki narciarskie zakłady bukmacherskie

Skoki narciarskie obstawiać można w Superbet. Bukmacher oferuje zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie przede wszystkim w trakcie sezonu zimowego. Rejestracja konta TUTAJ z kodem powitalnym o treści MECZYKI pozwala uzyskać bonusy dla nowych graczy o łącznej wartości 3755 zł. W tym wspomniany na początku tekstu darmowy zakład.
U bukmachera pakiet powitalny to również tydzień bez ryzyka (cashback), bonus od depozytu oraz bonus za aplikację mobilną. Promocje obowiązują także na obstawianie skoków narciarskich. Rejestrując się z podanym wyżej kodem można uzyskać najwyższy, dostępny na rynku bonus bukmacherski na start.
Superbet kod promocyjny

Fortuna - skoki narciarskie bukmacher

Zakłady bukmacherskie Fortuna zwyczajowo mają skoki narciarskie w swojej ofercie, a dodatkowo od sezonu 2018/19 są oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski, a więc Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i pozostałych biało-czerwonych. W Fortunie można zarejestrować się TUTAJ a z kodem MECZYKI gracz zyskuje bonus powitalny o wartości 635 zł.
Ten bukmacher oferuje wszystkie podstawowe, wymienione wyżej zakłady. W związku z możliwością obstawiania skoków narciarskich, Fortuna proponuje użytkownikom rozmaite promocje i bonusy związane z ich typowaniem, np. Happy Hours (wygrana zwiększa się o 14%) lub zwroty za przegrane kupony.
Fortuna kod promocyjny

STS - skoki narciarskie zakłady bukmacherskie

Kolejna firma, czyli STS Zakłady Bukmacherskie także ma skoki narciarskie do obstawiania. Rejestracja u bukmachera pod TYM LINKIEM z kodem MECZYKI pozwala uzyskać bonus powitalny do 1660 zł. Co ciekawe, zwycięzcę klasyfikacji generalnej możemy typować już od września, czyli ponad dwa miesiące przed inauguracją sezonu.
STS to największy polski bukmacher, który ma ofertę m.in. na zakłady live, przyciągające uwagę użytkowników grających on-line: na stronie internetowej bukmachera lub poprzez aplikację mobilną.
STS kod promocyjny

Betclic - skoki narciarskie zakłady bukmacherskie

U bukmachera Betclic można typować skoki narciarskie. Rejestracja pod TYM LINKIEM z kodem MECZYKI pozwala uzyskać bonus powitalny w postaci o wartości 200 zł. W Betclic można typować w trakcie sezonu zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przy okazji zawodów bukmacher także przygotowuje ofertę zakładów na konkretne zdarzenia.
Betclic proponuje nie tylko obstawianie skoków narciarskich. Bukmacher ma w swojej ofercie kilkadziesiąt dyscyplin sportu do typowania, w tym zakłady na żywo.
Poza zakładami bukmacherskimi na sport wśród propozycji Betclic można znaleźć również zdarzenia esportowe czy gry karciane. Bukmacher działa online a zakłady w Betclic można zawierać przez stronę internetową lub aplikację.
Mamy nadzieję, że po lekturze tego poradnika, wiesz już jak obstawiać i gdzie zawierać zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie online. Życzymy dalekich lotów!
Betclic kod promocyjny
0
Głosów: 0

Dyskusja 0

Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020