Obstawianie siatkówki - najpopularniejsze zakłady bukmacherskie w siatkówce

Dodał: Seweryn Krauze,13 Wrz 2022 | 11:18

Z uwagi na sukcesy reprezentacji Polski, a także sporą popularność rozgrywek ligowych, zarówno żeńskich jak i męskich, każdy szanujący się bukmacher musi posiadać u siebie bogatą ofertę zakładów siatkarskich. Z uwagi na to, że podobnie jak w koszykówce tak i w siatkówce mamy do czynienia ze sporymi różnicami klas jeśli chodzi o rywali szeroko rozpowszechniona jest tu oferta handicapów, głównie setowych, ale także punktowych.

Na skróty:

  1. Najpopularniejsze typy zakładów
  2. Lista legalnych bukmacherów

Obstawianie siatkówki - bonusy bukmacherskie

Nowi gracze, którzy założą konto u bukmachera, mogą liczyć na bonusy bukmacherskie. W tabeli prezentujemy ofertę powitalną czołowych bukmacherów, z której można skorzystać m.in. decydując się na obstawianie siatkówki.

[kody_promo]

Skorzystanie z bonusów jest możliwe, po rejestracji z podanymi w tabeli linkami.

Obstawianie siatkówki - opis dyscypliny

Siatkówka to sport, w którym do wygrania meczu potrzeba wygranej w przynajmniej trzech setach i to niezależnie od tego czy mamy do czynienia z rozgrywkami męskimi czy kobiecymi (w odróżnieniu od tenisa).

Seta rozgrywa się do 25 wygranych punktów, chyba że drużyna, którą osiągnęła tę granicę nie ma dwupunktowej przewagi, wtedy gra się do czasu gdy jedna z drużyn zdobędzie taką przewagę. Piąty set jest nazywany tie-breakiem i nie gra się go do 25 wygranych punktów, a do 15 i tak samo jak w przypadku normalnego seta drużyna wygrana musi osiągnąć dwupunktową przewagę.

Siatkówka - zwycięzca meczu

We współczesnej siatkówce, przede wszystkim męskiej, ogromną rolę odgrywa mocny serwis, którym można zdobyć punkt bezpośrednio (as serwisowy), a także na tyle utrudnić rozegranie przeciwnikowi by otrzymać prostą piłkę po swojej stronie. Ważną rolę spełniają w siatkówce przerwy techniczne: po ósmym i szesnastym punkcie. Osoby grające w tym czasie na żywo mają w tym momencie czas na to by przeanalizować sytuacje, statystyki itp.

Obstawianie pozostałych dyscyplin:

Trenerzy mają oczywiście prawo do wzięcia przerwy na przedyskutowanie sytuacji z zawodnikami. Dość istotny niuans dotyczy ustawienia graczy na boisku w czasie przyjęcia.

Gracze zmieniają się rotacyjnie i nieraz od tego jak ustawieni są zawodnicy zależy to co może w danej akcji zagrać rozgrywający (osoba, która zwykle w akcji ofensywnej dotyka piłkę jako druga i decyduje o kształcie akcji) stąd przypadki "trudnych" ustawień kiedy w drużynie przeciwnej serwuje akurat bardzo dobry w tym elemencie zawodnik, a ustawienie nie daje dużych możliwości osobie rozgrywającej.

Oto najpopularniejsze typy w siatkówce:

Zwycięzca meczu

Tutaj mamy do czynienia tylko z dwoma opcjami: drużyna 1 lub 2. W siatkówce nie ma możliwości remisu i choć zdarzały się wyjątkowo długie tie-breaki w piątym secie i one w ostateczności były rozstrzygane.

Azjatycki handicup setowy

Do wyboru są właściwie dwie opcje ujemne: -1.5, a także -2.5 i ich odpowiedniki dodatnie. Typ na handicap -2.5 na daną drużynę jest równoznaczny z typem na wynik 3:0 i nie zostawia żadnych dodatkowych opcji. Zagranie handicapu -1.5 oznacza, że nasza drużyna musi wygrać albo 3:0 albo 3:1. Zagranie +2.5 oznacza, że drużyna musi wygrać przynajmniej jednego seta, a +1.5 dwóch.

Azjatyckie handicapy punktowe

W tym wypadku bierzemy pod uwagę wynik punktowy całego meczu. Grając np. handicap ujemny -10.5 musimy policzyć wszystkie punkty w secie. Dajmy na to, że mecz zakończył się wynikiem 3:0 w setach 25:22, 25:23, 25:17. Podliczamy wszystkie punkty, wychodzi 75:62 więc handicap ujemny wchodzi. W przypadku handicapu dodatniego na daną drużynę do wszystkich punktów zdobytych przez naszą drużyną dodajemy linię handicapu i sprawdzamy czy wynik jest wyższy niż rezultat przeciwnika. U niektórych bukmacherów mamy również do czynienia z zakładami na handicap w pierwszym secie.

Sprawdź kody promocyjne:

Punktowe poniżej/powyżej

W zakładach tych zliczamy wszystkie punkty zdobyte przez obie drużyny. Jeśli w meczu typuje się trzy sety linia under/over może być ustawiona na około 140 punktów, w przypadku dłuższych spotkań zwykle jest to około 182 punktów.

Setowe poniżej/powyżej

Proste zakłady na poniżej/powyżej danej ilości setów dostępne w dwóch opcjach: poniżej/powyżej 3.5 i 4.5. W pierwszym przypadku każda z drużyn musi zdobyć przynajmniej jednego seta, a w drugim przypadku dwa.

Dokładny wynik

Istnieje tylko sześc możliwości dokładnego wyniku siatkarskiego więc typowanie tej opcji jest dużo bardziej sensowne niż w przypadku piłki nożnej. Czasami można ją wykorzystywać do grania zakładów kontrujących.

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady i dostępne u nich bonusy startowe:

STS

Największy polski bukmacher ma dla nowych użytkowników pakiet bonusów powitalnych o łącznej wartości 1660 zł. Są to: zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 100 zł, bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat na konto) w wysokości 1500 zł oraz bonus w wysokości 60 zł za wykonanie zadań od bukmachera. Promocja dotyczy osób, które zarejestrują się w STS z widocznym niżej kodem promocyjnym.

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

W Fortunie nowi gracze mogą liczyć na bonusy startowe warte razem 835 zł. Pakiet powitalny składa się z darmowych zakładów (freebet) w łącznej wartości 35 zł, zakładu bez ryzyka (cashbacku) w wysokości 600 zł oraz bonusu 50% od drugiego depozytu w wysokości 200 zł.

Bukmacher Fortuna
KOD PROMOCYJNY: MECZYKI

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betfan

Betfan ma dla nowych użytkowników promocje na start o łącznej wartości 1600 zł. Bukmacher oferuje zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 600 zł oraz bonus od depozytu (drugiego) o wartości 1000 zł. Opisane oferty działają tylko z poniższym kodem promocyjnym.

Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Betclic

Betclic nowym graczom proponuje na start zwrot stawki do 200 zł, w przypadku przegrania pierwszego zakładu, przyznany w formie freebetu. Bonus dostępny jest po rejestracji z poniższym kodem promocyjnym.

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

Superbet

Superbet ma w ofercie powitalnej cztery bonusy startowe o łącznej wartości 3755 zł. Z naszym kodem, to najwyższy bonus Superbet na rynku. Składają się na nią: darmowy zakład o wartości 35 zł, bonus bez ryzyka w wysokości 3500 zł, bonus od depozytu w wysokości 200 zł oraz bonus za zainstalowanie aplikacji mobilnej - 20 zł. Wszystkie promocje działają jednocześnie.

Superbet - kod promocyjny, kod bonusowy

Kod bonusowy: MECZYKI
>>Przejdź na stronę superbet.pl<<

Totalbet

Bukmacher Totalbet dla nowych graczy przygotował bonusy powitalne, które łącznie mają wartość 5239 zł. W skład pakietu na start wchodzą darmowe zakłady (freebety) o wartości 39 zł, zakład bez ryzyka (cashback) do 200 zł oraz bonus 100% od pierwszej wpłaty na konto depozytowe do 5000 zł. Bonusy nie wykluczają się wzajemnie, można skorzystać z nich wszystkich.

Bukmacher Totalbet

Kod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę totalbet.pl<<

ETOTO

Etoto przygotowało dla nowych użytkowników bonus od depozytu 200% do 200zł. Oznacza to, że bukmacher dodaje 200% kwoty wpłaconej podczas pierwszego depozytu. Aby uzyskać maksymalny bonus, trzeba wpłacić 100 zł. Bukmacher doda wtedy 200% tej kwoty czyli wspomniane 200 zł. Razem na grę otrzymacie więc, aż 300 zł.

Bukmacher ETOTO
Kod promocyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

PZBuk

PZBuk umieścił w swojej ofercie powitalnej dwa bonusy startowe warte łącznie 1050 zł: zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 1000 zł oraz 50 zł na darmowy zakład (freebet). Bonusy nie wykluczają się wzajemnie. Oferta obowiązuje tylko dla nowych graczy.

Bukmacher PZBuk
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

LVBet

LVBet proponuje na start dwa bonusy powitalne o łącznej wartości 3353 zł. Na nowych graczy czeka darmowy zakład (freebet) o wartości 20 zł, bezpieczny zakład (cashback) w wysokości 333 zł oraz bonus od depozytu (dwóch pierwszych wpłat na konto) w wysokości 3000 zł.

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

Totolotek

W Totolotku można otrzymać dwa bonusy na start, które łącznie są warte 525 zł: darmowy zakład (freebet) w wysokości 25 zł oraz bonus od depozytu (pierwszej wpłaty) w wysokości 500 zł.

Bukmacher - Totolotek
Kod rejestracyjny: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

Bukmacherzy - kody promocyjne

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
STS

Oferta powitalna 1660 PLN! 100 PLN cashback + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

zobacz kod
Fortuna

Najwyższy bonus w Fortunie z kodem Meczyków - 835 PLN! 20 PLN + 10 PLN freebet, 600 PLN cashback, 200 PLN bonus 50% od drugiego depozytu.

zobacz kod
Superbet

Bonus powitalny 3755 PLN! 35 PLN freebet, 3500 PLN tydzień bez ryzyka, 200 PLN bonus od depozytu, 20 PLN za aplikację.

zobacz kod
Betclic

Zwrot do 200 PLN (cashback) w formie freebetu na pierwszy kupon.

zobacz kod
Ewinner

Zwrot 110 PLN za pierwszy przegrany zakład BEZ OBROTU + 500 PLN od drugiej wpłaty.

zobacz kod
0
Głosów: 0
Zagłosuj
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020