Surebety - dowiedz się czym są i jak typować

Surebety - dowiedz się czym są i jak typować
Źródło zdjęcia: pixabay
Sprawdź ranking bukmacherów

Surebety czyli zakłady wykorzystujące różnice kursów

Zanim głównym tematem artykułu staną się tytułowe surebety, warto napisać kilka słów tytułem wstępu. Zakłady bukmacherskie to bowiem właściwie temat rzeka. Zwłaszcza obecnie, gdy możemy obstawiać zarówno w lokalach naziemnych, jak i przez komputer czy telefon. Nic więc dziwnego, że korzystając z powszechnej dostępności coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie swoich sił w typowaniu. 

Niektórzy traktują to tylko i wyłącznie jak zabawę, od czasu do czasu przeznaczając na zakłady kilka złotych, chociażby po to, by zyskać dodatkowe emocje podczas oglądania sportowych zmagań. Gdzieś na drugim biegunie są gracze profesjonalni, którzy w obstawianiu widzą szansę na zarobienie niemałych pieniędzy. 

No i są też ci będący gdzieś po środku tej wyliczanki. Interesują się oni światem zakładów bukmacherskich, przeznaczają na nie więcej niż 10 zł tygodniowo, ale jednak dalej jest to dla nich przede wszystkim rozrywka.

STS - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Surebety najlepszym systemem gry?

Wszystkie te grupy łączy jednak jedno - chęć zwycięstwa. A jak wiadomo wygrać tak łatwo nie jest. Typerzy poszukują więc idealnego sposobu na grę, dzieląc się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami na forach i czatach bukmacherskich. Jednym z takowych sposobów jest tzw. surebet. Na czym polega owe surebety polegają? W czym są lepsze od innych systemów? Dowiecie się czytając ten tekst.

Na skróty:

  1. Surebet co to jest?
  2. Na co należy uważać?
  3. Surebety a pewniaki
  4. Surebety live
  5. W ofercie jakich bukmacherów znajdziemy surebety?
  6. Kalkulator surebetów
  7. Darmowe i płatne surebety
  8. Surebet a bonusy

Surebet co to jest?

Surebety to nic innego jak zakłady bukmacherskie, które - zagrane w odpowiedni sposób - powinny zagwarantować graczowi osiągnięcie zysku. Jest to możliwe wówczas, gdy bukmacherzy wystawią znacząco zróżnicowane kursy na to samo spotkanie. Wyjaśnijmy to na przykładzie. 

Wyobraźmy sobie, że jeden z bukmacherów wystawił - przykładowo w meczu siatkówki - kurs na gospodarzy w wysokości 2.30. Jednak konkurencyjny bukmacher to właśnie w tej drużynie widział faworyta (lub szybciej zareagował na pewne informacje mogące zmienić postrzeganie przed meczem), dlatego u niego kurs na gości to 2.45. To właśnie surebet.

(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay

PZBUK - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

promocje pzbuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Surebety typy

Taka różnica w kursach powoduje, że stawiając u jednego bukmachera na gospodarzy, a u drugiego na gości, i dobierając do obu typów odpowiednią stawkę, mamy zagwarantowany zysk. 

Powiedzmy, że na oba zakłady przeznaczymy po 200 zł. Jeśli wejdzie kurs 2.30, wówczas wygramy - po odjęciu obowiązkowego podatku - 404.80 zł. W przypadku, gdy trafny okaże się typ z kursem 2.45, wtedy wygrana wyniesie 431.20 zł. Niezależnie więc od wyniku spotkania, albo będziemy 4.80 zł na plus, albo zarobimy 31.20 zł.

Surebety typy to rzadkość

Surebety nie występują jednak zbyt często, a ich znalezienie wymaga od gracza posiadania kont u wielu legalnych polskich bukmacherów. Ponadto, konieczne jest regularne przeszukiwanie oferty w celu znalezienia odpowiednich kursów. Surebety, co widać po powyższym przykładzie, dają raczej skromny zysk, wymagają natomiast przeznaczania na ich granie dużych kwot.

Surebety typy - w jakich dyscyplinach szukać?

Surebety najłatwiej znaleźć w zakładach dwudrogowych, a więc takich, w których nie ma np. możliwości zakończenia rywalizacji remisem (1X2). Największą popularnością wśród graczy grających surebety cieszą się więc takie dyscypliny jak tenis ziemny, siatkówka czy sporty walki. 

(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay

Znalezienie surebetu w klasycznych zakładach trzydrogowych jest oczywiście możliwe, ale wymaga od graczy większego doświadczenia, a dotarcie do takich typów może wymagać większej cierpliwości.

ETOTO - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

bonus od depozytu 200% do 200zł
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

Surebet a podatek

Surebety nie są związane z żadnym dodatkowym podatkiem. Grając tego typu zakład zapłacimy więc obowiązkowy podatek w wysokości 12% od ewentualnej wygranej. Chyba, że wyniesie ona więcej niż 2280 zł. Wówczas odprowadzony zostanie dodatkowo podatek 10% tak jak od każdego zakładu przekraczającego wspomnianą kwotę.

Na co należy uważać?

System polegający na graniu surebetów ma oczywiście swoje wady, które można jednak wyeliminować dzięki odpowiedniemu przygotowaniu. 

Zmiana kursu lub wycofanie meczu z oferty

Może się bowiem zdarzyć tak, że zdążymy zagrać dane zdarzenie u jednego z bukmacherów, a w tym czasie drugi z nich wycofa dany mecz z oferty lub zmieni kurs na taki, który nie zagwarantuje nam zysku. Granie surebetów wymaga więc dużej sprawności, a czas jaki upłynie między postawieniem obu kuponów powinien być jak najkrótszy.

Limity w zakładach

Inną przeszkodą mogą być nakładane przez bukmacherów limity. Jak zdążyliśmy już wspomnieć, granie surebetów jest możliwe tylko wówczas, gdy operujemy dużymi stawkami. 

Musimy więc upewnić się, czy możemy u danego bukmachera zawrzeć zakład za daną kwotę, a także czy np. nie wymaga się od nas zestawienia minimum trzech zdarzeń w jednym zakładzie. Może się tak dziać zwłaszcza wówczas, gdy surebet chcemy zagrać za otrzymany wcześniej bonus.

Krecze i przeniesione mecze

Surebety nie lubią się też z kreczami w tenisie. Niektórzy bukmacherzy mają bowiem w zwyczaju rozliczać je jako zwrot zagranej stawki. Inni traktują taki zakład jako porażkę gracza. Wówczas sytuacja może się nieco skomplikować. 

Podobnie zresztą w przypadku przeniesionych w czasie lub odwołanych meczów. Bukmacher może poczekać na dokończenie spotkania lub anulować związany z nim typ użytkownika.

FORBET - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

bonus od depozytu forbet

KOD REJESTRACYJNY: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Surebety a pewniaki

Surebety często są niesłusznie mylone z pewniakami. Wynika to zapewne z niemal identycznego nazewnictwa, bo w rzeczywistość jedna i druga grupa typów nie mają ze sobą nic wspólnego.

(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay

Pewniaki - opinia

Pewniaki to przewidywania typerów dotyczące danego meczu. Mówiąc o pewniaku bierzemy pod uwagę kto się ze sobą zmierzy, jaka jest forma obu drużyn czy zawodników, gdzie będzie toczyła się rywalizacja, jaka jest ogólna jakość zespołów, kto z kluczowych zawodników nie zagra itp.

Na podstawie dogłębnej analizy wygłaszamy naszą subiektywną opinię, że ktoś jest dla nas pewniakiem do wygranej. Nie mamy jednak pewności, że nasz pewniak faktycznie wygra, dzięki czemu nasz zakład okaże się trafiony.

Surebety to matematyka

Gdzieś na przeciwległym biegunie od wspomnianego pewniaka znajduje się natomiast surebet. Wyżej wyjaśnialiśmy już na czym on polega. Wystarczy więc tylko uwypuklić najważniejsze różnice. 

FORTUNA - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

promocje fortuna
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay

Przy stawianiu surebetu nie ma znaczenia kto się ze sobą zmierzy, kto jest rzeczywistym faworytem, a kto nie wygrał ostatnich dziesięciu meczów z rzędu. Jedyne co interesuje typera to w tym przypadku kursy. Jeśli ich zróżnicowanie u dwóch różnych bukmacherów powoduje, że niezależnie od tego na kogo zagramy, i tak wyjdziemy na plus, wówczas mamy do czynienia z surebetem.

Surebety live

Surebety live to - jak można się domyślić - surebety stawiane w zakładach bukmacherskich na żywo. To jednak już kolokwialnie mówiąc wyższa szkoła jazdy, przeznaczona raczej dla bardziej doświadczonych graczy

BETCLIC - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

promocje betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

Surebet live - szybko zmieniające się kursy

Surebet live odznacza się niewątpliwie dość dużym ryzykiem nagłej zmiany kursów. W tym przypadku lepiej sprawdzają się surebety grane przed meczem, bowiem ich kursy zmieniają się raczej rzadko i w niewielkim stopniu. Surebet live akurat w tej kwestii stoi więc na przegranej pozycji względem surebetów przedmeczowych.

Tu w każdym momencie kurs może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy akurat w danym spotkaniu padnie bramka czy jeden z zawodników obejrzy czerwoną kartkę. 

(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay

Może zdarzyć się więc sytuacja, że gracz wypatrzy surebet live u różnych bukmacherów, zdąży zagrać zakład u jednego z nich, a przy próbie zawarcia drugiego kursy będą już zupełnie inne lub bukmacher zablokuje możliwość obstawiania ze względu na jakąś kluczową sytuację, mającą akurat miejsce na arenie zmagań. 

Surebet live jest więc pod tym względem trudniejszy do zagrania.

Większa oferta i brak limitów

Z drugiej jednak strony surebety live dają graczowi większy wybór niż przy okazji tworzenia kuponów przedmeczowych. Raczej nie trafi się też na różnego rodzaju limity, np. dotyczące minimalnej liczby spotkań na kuponie. To częściej domena zakładów granych przed rozpoczęciem meczu.

TOTOLOTEK - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

promocje totolotek
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

W ofercie jakich bukmacherów znajdziemy surebety?

Surebety znajdziemy z pewnością u wszystkich licencjonowanych polskich bukmacherów, takich jak chociażby Fortuna, STS, BetClic, Etoto, Forbet, LVBet, PZBuk czy Totolotek. 

Najlepiej posiadać konta u jak największej liczby legalnych bukmacherów. To może zdecydowanie zwiększyć szansę na znalezienie surebetów, choć nie jest możliwe oszacowanie jak często będą się one pojawiać. Przyda się jednak na pewno regularne przeglądanie ofert i kursów.

Kalkulator surebetów

Zastanawiacie się pewnie skąd wiedzieć czy kursy u różnych bukmacherów są na tyle zróżnicowane, by można było uznać je za surebet. Można to oczywiście obliczyć samodzielnie, jednak z pomocą przychodzi nam również dostępny w Internecie kalkulator surebetów.

Działa on wyjątkowo prosto i zazwyczaj jest darmowy. Wystarczy jedynie wpisać w odpowiednie pola kursy, a kalkulator surebet obliczy jaką stawkę powinniśmy na nie przeznaczyć, by oba ewentualne rostrzygnięcia przyniosły nam zysk. Dostaniemy też informację ile możemy wygrać w obu przypadkach. Kalkulator surebet może jednak czasem poinformować nas, że zestawione ze sobą kursy nie dają surebetu.

Kalkulator surebet może przydać się zwłaszcza graczom dopiero zaczynającym swoją przygodę z surebetami. 

LVBET - legalny bukmacher oferujący bonus przy rejestracji

promocje lvbet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

Darmowe i płatne surebety

W przestrzeni Internetu można natknąć się na osoby oferujące płatne surebety. Ceny takich surebetów nie należą do najniższych (podchodzą nawet pod 1000 zł za jeden surebet). 

Odradzamy jednak korzystanie z tego typu ofert. Po pierwsze - sami jesteśmy w stanie przy odrobinie cierpliwości i wiedzy znaleźć dobry surebet. Po drugie - takie oferty mogą być jedynie sposobem oszustów na łatwy i duży zarobek.

(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia:

Surebet a bonusy

Jeśli ktoś chce sprawdzić czy surebet faktycznie działa, może na początek obstawić go w ramach bonusu. Jeśli tylko regulamin danej promocji nie zakłada, że kupon musi np. składać się z kilku zdarzeń, wówczas bez problemu można przeznaczyć bonus na surebet. 

Jest więc możliwość wykorzystania do tego celu oferowanych bonusów na start czy zakładów bez ryzyka, jeśli tylko nie posiadaliśmy wcześniej konta u wybranego bukmachera i takie bonusy nam przysługują.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Villarreal wygra Drużyna Javiera Callejy chyba łapie odpowiedni rytm, o czym świadczy łatwa wyjazdowa wygrana z Leganes. Potencjał zespołu jest spory, a z kolei Real Valladolid niczym specjalnym się nie wyróżnia. Typujemy zwycięstwo gospodarzy.
Obie drużyny strzelą - both to score Choć Leicester nie strzeliło gola na Old Trafford zaprezentowało się tam nieźle i miało swoje okazje. W domowym spotkaniu z dość mocno nierówną ekipą Spurs, która w dodatku w środę grała w Grecji w LM gospodarze mają szansę by zdobyć punkty. Z uwagi na to, że w obu zespołach jest kilku bardzo dobrych graczy ofensywnych stawiamy tu na bramki dla obu ekip.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) To mecz dwóch najgorszych jak dotąd drużyn w sezonie. Choć obie miały bieżących rozgrywkach przebłyski na razie grają słabo, a zatem w bezpośrednim starciu nie spodziewamy się wielu okazji i raczej nie padnie tu wiele goli.
Bayern -2 (Bayern wygra przynajmniej trzema bramkami, handicap 0:2) Koln pokazało się z dobrej strony w kilku spotkaniach np. W meczu z Borussią, ale z kolei ostatnio nie potrafiło zdobyć choćby punktu z Monchengladbach. Bayer prezentuje się coraz lepiej i po stracie punktów z Lipskiem powinien być zmotywowany. W odniesieniu wysokiego zwycięstwa nie powinno im przeszkodzić zmęczenie po środowym spotkaniu z Crveną, bo ten mecz wygrali gładko.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.