Zakład bez ryzyka - sprawdź nowe bonusy cashback: STS, Fortuna, Betfan, Betclic

Zakład bez ryzyka - sprawdź nowe bonusy cashback: STS, Fortuna, Betfan, Betclic
pixabay
Autor: Seweryn Krauze26 lut 2021 | 07:52
0
Głosów: 0
Zagłosuj

Wszyscy legalni bukmacherzy mają w swojej ofercie bonusy na start dla nowych graczy. Jedna z najpopularniejszych promocji powitalnych to zakład bez ryzyka, dostępny u największych polskich bukmacherów, takich jak STS, Fortuna, Betfan czy Betclic. W poniższym tekście wyjaśniamy, czym jest zakład bez ryzyka, jakie są jego zasady i gdzie można taki zakład uzyskać. Przybliżamy także m.in. działanie innych bonusów oferowanych na polskim rynku. Zapraszamy do lektury.

Na skróty:

 1. Co to jest zakład bez ryzyka?
 2. Zakład bez ryzyka a freebet - różnice
 3. Zakład bez ryzyka - STS
 4. Zakład bez ryzyka - Fortuna
 5. Zakład bez ryzyka - Betclic
 6. Inne bonusy bukmacherskie
 7. Graj bezpiecznie u legalnych bukmacherów

Rynek bukmacherski rozwinął się na tyle, że polscy użytkownicy mają spore pole manewru przy wyborze miejsca do gry. Obecnie licencję Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych w Polsce posiada kilkanaście podmiotów. Poszukując odpowiedniego bukmachera, warto zwrócić uwagę na pakiet proponowanych przez niego bonusów, m.in. właśnie zakładów bez ryzyka.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka oznacza, że w razie niepowodzenia - rozliczenia kuponu jako przegrany, następuje zwrot stawki. Innymi słowy, gracz po prostu odzyskuje zainwestowane pieniądze, jeśli nie uda mu się poprawnie wytypować wszystkich zdarzeń i w normalnych warunkach straciłby postawione środki. Zakład bez ryzyka branżowo znany jest jako cashback, czyli z języka angielskiego dosłownie zwrot pieniędzy. Przed zawarciem zakładu bez ryzyka należy dokonać pierwszej wpłaty. Cashback to nie darmowy bonus. Do jego realizacji niezbędne są własne środki finansowe, zwracane przez bukmachera w razie porażki. W zależności od obowiązujących zasad, zwrot może nastąpić albo do głównego depozytu, albo na konto bonusowe.

Wśród wielu obstawiających panuje błędne przekonanie, że zakład bez ryzyka to bonus przeznaczony tylko dla nowych graczy. Faktycznie, zazwyczaj cashback tyczy się pierwszego wysłanego kuponu, bezpośrednio po rejestracji konta, ale u wielu bukmacherów taka oferta pojawia się także w stałych, regularnych promocjach. Trzeba pamiętać, że każda firma prowadzi własną politykę bonusową. Z drugiej strony, jeśli zakład bez ryzyka jest składnikiem pakietu powitalnego, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że bukmacher cyklicznie będzie oferował ten bonus w ramach regularnych akcji promocyjnych.

Sprawdź kody promocyjne:

Zakład bez ryzyka - zasady, warunki, obrót

Firmy bukmacherskie starają się nie kopiować pomysłów od konkurencji i tworzą autorskie warunki oferowanych bonusów. Z tego powodu nie ma możliwości, by zakład bez ryzyka na start miał identyczne zasady u wszystkich bukmacherów. Zadaniem gracza jest dokładna analiza samej oferty oraz regulaminu promocji we wybranym miejscu. Różnica pomiędzy poszczególnymi cashbackami nie polega tylko na wysokości ich kwoty. W celu wyjaśnienia reguł działania zakładu bez ryzyka, poniżej wypisaliśmy wszystkie możliwe kluczowe rozbieżności, jakie mogą wystąpić, a następnie postaraliśmy się przybliżyć każdą z nich,

 • Kwota maksymalnego zwrotu stawki zakładu bez ryzyka
 • Sposób zapisania się do udziału w promocji
 • Kod promocyjny jako konieczność uzyskania cashbacku
 • Warunki zawarcia zakładu bez ryzyka - kursy minimalne
 • Zwrot stawki bez podatku lub z podatkiem
 • Zwrot stawki do depozytu lub w środkach bonusowych
 • Warunki obrotu cashbackiem, o ile jest to wymagane
 • Czas na wykorzystanie cashbacku, o ile jest to wymagane

O wysokości cashbacku oczywiście decyduje bukmacher, ustalając regulamin promocji. Może to być kilkadziesiąt złotych, może być kilkaset. Maksymalna kwota, którą można odzyskać, zawsze jest przekazywana do wiadomości graczom. W tym miejscu warto przypomnieć, że obstawianie u legalnych polskich bukmacherów to gwarancja profesjonalizmu i zabezpieczenia środków finansowych. Nie ma żadnych kruczków prawnych ani ukrytych zapisów powodujących niespodziewaną utratę pieniędzy. Ważne, by dokładnie przeczytać obowiązujące zasady działania bonusu. Uwaga: kwota cashbacku to maksymalny zwrot stawki, nie zaś dopuszczalna stawka zakładu. Przykładowo, jeśli cashback wynosi 100 zł, to można zainwestować np. 200 zł, z zastrzeżeniem, że odzyska się nie więcej, niż właśnie 100 zł.

Kolejna istotna różnica występująca u polskich bukmacherów to sposób, w jaki gracz może wziąć udział w promocji obejmującej zakład bez ryzyka. U niektórych bukmacherów wystarczy po prostu zarejestrować i aktywować konto, co z automatu kwalifikuje nowego użytkownika do skorzystania z wszystkich bonusów powitalnych. Co ważne, tak jest w miejscach, gdzie funkcjonuje szybka rejestracja, bez pełnej weryfikacji danych. Czasem jednak można napotkać na dodatkowe wymagania, takie jak zaznaczenie odpowiedniego pola w trakcie rejestracji.

Z zakładaniem konta związane jest także działanie kodu promocyjnego, który obecnie stanowi pewnego rodzaju klucz do otwarcia drzwi, za którymi czeka zakład bez ryzyka. Specjalny kod bonusowy obowiązuje u wszystkich najważniejszych polskich bukmacherów. W zależności od wybranego bukmachera, albo trzeba go wpisać ręcznie, albo zostanie on uzupełniony automatycznie. Niewykluczone jednak, że w przyszłości kolejne firmy wprowadzą u siebie zakład bez ryzyka bez konieczności wykorzystywania kodu.

Niezwykle ważną kwestią są zasady wykorzystania samego pierwszego zakładu bez ryzyka. Zwykle bukmacher decyduje się na podanie konkretnych wytycznych, co do warunków promocyjnego kuponu. Po pierwsze, może poinformować gracza o wymaganym rodzaju zakładu: pojedynczym (jedno zdarzenie) lub wielokrotnym (dwa i więcej zdarzeń). Po drugie, ustalić minimalną wymaganą stawkę. Po trzecie, wskazać oczekiwany kurs minimalny pojedynczego zdarzenia lub, co rzadziej, całego kuponu. Po czwarte, zabronić wykorzystywania cashbacku na niektóre gry, np. sporty wirtualne. Decyzja należy do bukmachera, gracz musi dostosować się do reguł gry, jeżeli pragnie w pełni wykorzystać dostępny bonus.

Nie można zapomnieć, że po przeprowadzonej w 2017 r. nowelizacji ustawy hazardowej, wszyscy legalni bukmacherzy są objęci obowiązkowym podatkiem od gier hazardowych, zwanym podatkiem od obrotu. Opłatę w wysokości 12% uiszcza de facto obstawiający, którego mnożnik kuponu w momencie zawarcia zakładu wynosi x0,88, zamiast 1.00. Podatek jest bardzo ważny przy zwrocie stawki, bowiem polscy bukmacherzy pobierają go także w momencie aktywowania cashbacku. Stawiając zakład bez ryzyka za 100 zł, na konto gracza wróci 88 zł. Z tego bierze się częsty błąd popełniany przez typerów, którzy zapominają o podatku i omyłkowo zakładają, że wystarczy zagrać za równowartość cashbacku, by odzyskać pełną kwotę. Podsumowując: zakład bez ryzyka o wartości 100 zł obowiązuje przy stawce wynoszącej dokładnie 113,64 zł. Każda niższa suma oznacza niższy zwrot, każda wyższa - równy 100 zł.

Bukmacher informuje też, gdzie po wykorzystaniu zakładu bez ryzyka trafiają zwracane środki. Są dwie opcje: klient może otrzymać pieniądze z powrotem do depozytu (tak jest m.in. u bukmacherów STS, Fortuna i Betfan) lub na konto bonusowe. W tym pierwszym przypadku, to właśnie gracz decyduje, czy odzyskaną kwotę inwestować w kolejne zakłady, czy może wypłacić bezpośrednio i bezproblemowo na rachunek bankowy. Jeżeli zaś bukmacher oddaje określoną sumę w postaci środków bonusowych, należy kontynuować grę.

Osobną sprawą są zasady wykorzystania cashbacku, gdy ten trafi na konto bonusowe. Podobnie jak w przypadku zawierania pierwszego zakładu bez ryzyka, tak i tutaj bukmacherzy mają prawo ustalić konkretne warunki obrotu zwróconymi środkami. O ile o rodzaju zakładu oraz minimalnych kursach pojedynczych i całkowitych wspominaliśmy wyżej, o tyle chcielibyśmy poświęcić kilka słów wymaganej wielokrotności obrotu. Na czym to polega? Bukmacher zawsze powiadamia gracza, ile razy powinien obrócić otrzymanymi z powrotem pieniędzmi, np. trzykrotnie, czterokrotnie, pięciokrotnie etc. Obrót to zawieranie zakładów za stawki, których łączna suma musi równać się podanej kwocie. Najłatwiej wyjaśnić to na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że gracz w pełni wykorzystał cashback 100 zł, a bukmacher wymaga pięciokrotnego obrotu. Aby spełnić ten warunek, należy zatem zawrzeć zakłady za łącznie 500 zł, z uwzględnieniem zasad dot. minimalnych kursów.

Ostatnia możliwa różnica to czas na wykorzystanie zakładu bez ryzyka. Nie jest to reguła, ale niektóre firmy decydują się ograniczyć jego ważność, na przykład na 30 dni. Tym bardziej więc zalecamy szczegółowe przestudiowanie regulaminu i warunków każdej promocji, nie tylko tej konkretnej.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Zakład bez ryzyka a darmowy zakład

Zanim przejdziemy do cashbacków dostępnych u czołowych legalnych polskich bukmacherów, czujemy się zobowiązani wyjaśnić różnice pomiędzy dwoma bonusami, które przez wielu obstawiających błędnie są brane za synonimy. Zakład bez ryzyka (cashback) i darmowy zakład (freebet) - to osobne pojęcia, które szczególnie mniej doświadczeni gracze potrafią mylić. Nasz krótki poradnik powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Podstawowa rozbieżność na linii cashback-freebet to wkład własny. Do zakładu bez ryzyka niezbędna jest wpłata pieniędzy z banku na konto gracza. Wprawdzie później następuje zwrot stawki, ale nie zmienia to faktu, że bez inwestycji określonej kwoty, ta promocja nie zadziała. Darmowy zakład to z kolei bonus bez depozytu, a zatem bez konieczności zasilania konta. Freebet oznacza, że bukmacher przekazuje graczowi środki do wykorzystania na grę, więc ten nie musi nic wpłacać. Druga różnica występuje w określonych przypadkach. Zdarza się, że u niektórych bukmacherów, np. w Fortunie, darmowy zakład można "rozbić" na kilka mniejszych kuponów. Cashback zaś należy wykorzystać jednorazowo.

Co natomiast łączy te dwa bonusy? W obu przypadkach powszechnie stosowaną praktyką są warunki obrotu. O cashbacku wspominaliśmy wyżej, natomiast bukmacher może np. zaoferować darmowy zakład w wysokości 50 zł, z zastrzeżeniem, że konieczny jest dwu- lub trzykrotny obrót tą sumą. Punkt wspólny stanowi także uniwersalny charakter tych promocji, które są wykorzystywane zarówno jako element pakietu powitalnego na start, jak i stałe lub cykliczne bonusy dla regularnie obstawiających.

Jak kawa na ławę wyłożyliśmy całą teorię związaną z zakładem bez ryzyka i jego zasadami czy warunkami obrotu, możemy zatem skupić się na praktyce. W dalszej części tekstu przybliżamy działanie promocji cashback u czterech wybranych legalnych polskich bukmacherów. Pod lupę wzięliśmy STS, Fortunę, Betfana, Betclica oraz PZBuka.

STS zakład bez ryzyka 31 zł

W STS zakład bez ryzyka w wysokości 31 zł otrzymują wszyscy nowi gracze, którzy w trakcie rejestracji posłużą się podanym niżej kodem bonusowym. Co ważne, ta promocja łączy się z pozostałymi składnikami bonusowego pakietu powitalnego. 31 zł to maksymalna kwota zwrotu, a zatem do pełnego wykorzystania zakładu bez ryzyka należy wysłać kupon za dokładnie 35,23 zł. Różnicę powoduje podatek od gier hazardowych w wysokości 12%.

Bukmacher STSKod bonusowy: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Gracz oczywiście ma prawo zagrać za mniejszą stawkę, nawet minimalną (2 zł). STS zwróci każdą sumę, która nie przekracza 31 zł. Ten bonus u największego polskiego bukmachera nie podlega żadnym warunkom obrotu, a zatem zwrócone środki można wypłacić lub użyć do dalszej gry bezpośrednio po realizacji cashbacku. 

Fortuna zakład bez ryzyka 210 zł

W bukmacherze Fortuna zakład bez ryzyka opiewa na kwotę 210 zł i jest przeznaczony dla nowych klientów, którzy zarejestrują się z wykorzystaniem dostępnych w tym tekście linków i banerów. W innym wypadku nie można liczyć na cashback o takiej wartości. Fortuna nie wskazuje ani minimalnej stawki, ani wymaganych kursów, a zatem przy zawieraniu pierwszego zakładu gracze mają "wolną rękę". Wyłączone z promocji są jedynie sporty wirtualne.

Aby skorzystać z zakładu bez ryzyka na Fortuna, należy aktywować bonus w panelu gracza w sekcji "Moje bonusy" najpóźniej 3 dni po rejestracji. Ważne, aby zrobić to już przy pierwszym zalogowaniu. 

Bukmacher Fortuna
KOD PROMOCYJNY: MECZYKI

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

W celu uzyskania maksymalnego zwrotu stawki, trzeba zagrać za 227 zł. Bukmacher regulaminowo ma trzy dni na oddanie pieniędzy, ale w praktyce odbywa się dużo szybciej. Promocja Fortuna zakład bez ryzyka działa tylko online. W punktach stacjonarnych bukmacher oferuje inne bonusy.

Betfan zakład bez ryzyka 600 zł

Betfan to kolejny bukmacher, u którego otrzymanie powitalnego zakładu bez ryzyka jest możliwe tylko z dostępnym poniżej kodem promocyjnym. Trzeba go wpisać ręcznie w trakcie otwierania konta. Cashback w Betfanie wynosi 600 zł. Minimalna kwota uprawniająca do otrzymania bonusu to 50 zł. W regulaminie nie ma wzmianki o minimalnych kursach czy wymaganej liczbie zdarzeń umieszczonych na kuponie.

Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Ta oferta promocyjna na start nie obejmuje, podobnie jak w Fortunie, gier wirtualnych. Środkami bonusowymi należy obrócić 3 razy - na każdym z kuponów powinny znaleźć się minimum 3 zdarzenia, a ich minimalny kurs całkowity to 2.00. 

Betclic zakład bez ryzyka 550 zł

U bukmachera Betclic zakład bez ryzyka wynosi 550 zł, co czyni tę promocję najwyższym cashbackiem na polskim rynku. Warunkiem jest wykorzystanie w momencie rejestracji kodu bonusowego dostępnego poniżej. Kod nie uzupełni się automatycznie, zatem należy samemu wpisać go w odpowiednim polu. Minimalna wpłata przed zawarciem zakładu bez ryzyka wynosi 1 zł, maksymalna zaś 100 000 zł. Wybór stawki pierwszego kuponu leży po stronie gracza, a bukmacher zwróci odpowiednią kwotę, która jednak nie może przekroczyć wspomnianych 550 zł. Całkowita realizacja cashbacku nastąpi przy grze za 625 zł.

Bukmacher Betclic
Kod promocyjny: MEGABONUS550

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

O ile zakład bez ryzyka nie jest objęty zasadami minimalnych kursów czy liczby zdarzeń, o tyle konkretne wymagania pojawiają się w momencie zwrotu stawki. Betclic oddaje zainwestowane pieniądze i automatycznie przenosi je na konto bonusowe. W celu wypłaty środków do depozytu, gracz musi dokonać ośmiokrotnego obrotu po minimalnym kursie całkowitym 2.00. W pełni korzystając z cashbacku, należy zatem obstawić zakłady o łącznej stawce 4400 zł (550 zł x 8). Bukmacher daje na to maksymalnie 30 dni. Po wykonaniu skutecznego obrotu, środki błyskawicznie są transferowane do salda głównego, skąd można je wypłacić. Co ważne, do obrotu nie kwalifikują się zakłady systemowe.

PZBuk zakład bez ryzyka 500 zł

W PZBuk zakład bez ryzyka ma wartość 500 zł. Aby go uzyskać, niezbędna jest rejestracja z widocznym kodem promocyjnym oraz pozytywna weryfikacja numeru telefonu. Bukmacher zwraca graczowi stawkę pierwszego przegranego zakładu, który spełnia warunki określone w regulaminie promocji. Jakie to warunki? Zakład bez ryzyka musi mieć maksymalną stawkę 500 zł oraz zawierać minimum dwa zdarzenia, każde z kursem nie niższym od 1.40. Można zagrać dowolną liczbę kuponów zgodnych z tymi warunkami, ale bukmacher uruchamia cashback tylko w przypadku pierwszego przegranego. 

Bukmacher - PZBuk
Kod bonusowy: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Po otrzymaniu bonusu trzeba nim raz obrócić na warunkach identycznych jak przy zawieraniu zakładu bez ryzyka - zarówno ze strony kursów, jak i liczby zdarzeń. Gracz ma na to 30 dni. Uwaga: wygrane z bonusu obejmują wyłącznie kwotę ponad jego stawkę, czyli przy pełnym cashbacku (500 zł) i np. wygranej 1000 zł, gracz otrzyma "na czysto" 500 zł do depozytu. W razie wygranej pieniądze automatycznie pojawią się w depozycie, w razie porażki użytkownik je traci. 

Inne bonusy bukmacherskie

Zakłady bez ryzyka najczęściej stanowią tylko część pakietu prezentowanego nowym użytkownikom. Wielu bukmacherów oferuje również inne bonusy startowe, pośród których można wyróżnić darmowe zakłady czy bonusy od depozytu. W dalszej części artykułu dokładnie wyjaśniamy szczegóły oferty powitalnej u czołowych legalnych polskich bukmacherów i opisujemy warunki wszystkich dostępnych promocji.

STS

STS - informacje o bukmacherze

Zakład bez ryzyka to nie jedyna powitalna promocja przeznaczona dla osób, które otworzyły konto z wykorzystaniem kodu rejestracyjnego. Bukmacher ma dodatkowe dwa bonusy na start o łącznej wartości 1229 zł, co razem z cashbackiem daje pakiet startowy w wysokości 1260 zł. Co najważniejsze, ze wszystkich trzech bonusów można skorzystać jednocześnie i się wzajemnie NIE wykluczają.

STS darmowy zakład 29 zł

Największy polski bukmacher ma dla nowych graczy darmowy zakład o wartości 29 zł. O tym, czym jest taki freebet, wspominaliśmy wyżej, ale w związku z tym, że ta promocja cieszy się największym zainteresowaniem obstawiających, przypomnijmy jeszcze raz. To przekazywane przez bukmachera darmowe pieniądze, za które można postawić pierwszy kupon. Nie trzeba zasilać konta własnymi środkami, aby otrzymać freebet w STS.

Uzyskany darmowy bonus podlega trzykrotnemu obrotowi, a zatem łączna stawka wszystkich zawartych zakładów, które okażą się wygrane, musi wynieść minimum 87 zł. Wymagany kurs minimalny każdego kuponu to 1.91. To jedyna odgórnie ustalona zasada przy realizacji warunków obrotu freebetem. Po ich spełnieniu, pieniądze automatycznie trafią do depozytu gracza.

Bukmacher STS- bonusy i promocje

STS bonus od depozytu 1200 zł

STS oferuje też bonus od depozytu 100% do 1200 zł. Oznacza to, że bukmacher podwaja kwotę pierwszej wpłaty na konto. Nowi użytkownicy zainteresowani tą promocją muszą w trakcie rejestracji zaznaczyć odpowiednie pole z opcją uruchomienia bonusu startowego. Po zasileniu depozytu własnymi środkami, natychmiast otrzymają równowartość przelanych pieniędzy w środkach bonusowych. Wpłata 100 zł umożliwia grę za łącznie 200 zł (100 zł + 100 zł bonusu), wpłata 500 zł - za 1000 zł etc., aż do osiągnięcia maksymalnego pułapu promocji, czyli 1200 zł. Wynika z tego, że największa łączna suma, za którą można zawierać zakłady, wynosi 2400 zł.

Warunki obrotu są identyczne jak w przypadku darmowego zakładu. Bonus podlega trzykrotnemu obrotowi po minimalnym kursie całkowitym 1.91. Uwzględniane są tylko stawki kuponów rozliczonych jako wygrane. Bukmacher zezwala zarówno na zakłady pojedyncze, jak i wielokrotne. Akceptowane nie są zaś: kupony systemowe, bezpieczne, rozliczone jako zwrot stawki oraz zamknięte za pomocą funkcji cash-out. Skutecznie obrócone środki trafiają oczywiście do depozytu.

Fortuna

Promocje bukmacherskie - Fortuna

Pakiet powitalny u bukmachera Fortuna składa się nie tylko z zakładu bez ryzyka, ale również dwóch dodatkowych bonusów na start - darmowego zakładu w wysokości 20 zł oraz bonusu od depozytu do 1200 zł. Łączna wartość oferty powitalnej wynosi zatem 1145 zł. Przypomnijmy, że jest ona dostępna tylko dla nowych graczy zarejestrowanych za pomocą jednego z linków lub banerów umieszczonych w tym artykule.

Fortuna darmowy zakład 20 zł

W Fortunie nowi użytkownicy mogą liczyć na darmowy zakład - freebet w wysokości 20 zł. Na konto gracza nie trafia jednak wspomniana kwota, a jej równowartość w postaci 2800 punktów Fortuna Klub Plus. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia, bo darmowy bonus oczywiście nadal obowiązuje. Punkty to prostu zamiennik pieniędzy. Można je swobodnie wykorzystać na dowolne zakłady, których łączna stawka wyniesie 20 zł.

Bukmacher nie daje żadnych wytycznych ws. gry. Przykładowo, akceptowalny jest jeden kupon za 20 zł, jak i cztery kupony po 5 zł itp. Wybór zdarzeń i kursów także leży po stronie obstawiającego. Punkty Fortuna Klub Plus, odpowiednio do stawki, znikają z konta w momencie zawarcia zakładu. Ewentualna wygrana od razu zasila depozyt i można ją wypłacić lub wykorzystać na dalsze typowanie.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Fortuna bonus od depozytu 2000 zł

Bukmacher Fortuna oferuje również bonus 100% od pierwszej wpłaty na konto do 2000 zł. Wszyscy nowi gracze mogą liczyć na podwojenie depozytu. Zasady są proste: wpłacasz 100 zł, grasz razem za 200 zł, wpłacasz 1000 zł, masz do wykorzystania łącznie 2000 zł. Warunek stanowi dotrzymanie terminów odgórnie narzuconych przez bukmachera. Są one następujące: gracz musi po rejestracji zaakceptować bonus od depozytu w zakładce "Moje Bonusy", w ciągu kolejnych 3 dni należy dokonać pierwszej wpłaty środków, a ciągu 4 następnych zawrzeć zakład rozpoczynający obrót bonusem. Zanim jednak bukmacher przyzna bonus od depozytu, należy wcześniej obrócić wpłaconymi środkami. Poniżej dokładnie wyjaśniamy, jak to zrobić.

W tym wypadku Fortuna wymaga czterokrotnego obrotu depozytem w celu "uwolnienia" bonusu startowego. Gracz musi tego dokonać w maksymalnie 30 dni. Do promocji kwalifikują się zakłady wielokrotne z trzema i więcej zdarzeniami o minimalnym kursie całkowitym 1.60. Chcąc w pełni wykorzystać bonus od depozytu, trzeba wpłacić 2000 zł i zagrać za łącznie 8000 zł. I analogicznie: przy wpłacie 100 zł, wymagany obrót wynosi 400 zł.

Obrót depozytem jest równy braku konieczności obrotu samym bonusem. Jeśli gracz spełni warunki promocji, może odebrać bonus i wykorzystać go na dowolny zakład po dowolnym kursie. Traf oznacza możliwość wypłaty środków, porażka - ich utratę. Warto pamiętać, że w przypadku obstawienia po kursie niższym niż 1.14, ewentualna wygrana będzie niższa niż stawka. 

Betfan

Promocje bukmacherskie - Betfan

Zakład bez ryzyka to nie jedyna promocja na start dostępna w Betfanie. Nowi gracze mogą liczyć na powitalny bonus od depozytu do 1000 zł, który dotyczy wyłącznie drugiego depozytu. Poniżej wyjaśniamy, co dokładnie należy wykonać po ukończeniu rejestracji, aby otrzymać bonus startowy od bukmachera Betfan. Oferta dotyczy osób, które w jej trakcie posłużą się podanym niżej kodem promocyjnym.

Betfan - bonusy i promocje

Minimalna wpłata to 100 zł. Po dokonaniu depozytu, wpłacona kwota zostanie podwojona. Początkowo bonus będzie nieaktywny. Aby go odblokować należy zagrać za całą wpłaconą kwotę zakład o minimalnym kursie całkowitym 2.50.

Kolejny krok to trzykrotny obrót bonusem, z uwzględnieniem tylko zakładów wielokrotnych o minimalnym kursie całkowitym 2.50 - na każdym zakładzie muszą znaleźć się przynajmniej trzy typy, a kurs pojedynczego zdarzenia nie może być mniejszy niż 1.30. Jeżeli obrót okaże się skuteczny, bukmacher automatycznie przeniesie wszystkie środki bonusowe do depozytu. Maksymalna kwota jednorazowej transakcji z mnożnikiem to 10 000 zł.

Betclic

Promocje bukmacherskie - Betclic

Pakiet startowy u bukmachera Betclic skupia się na opisanym zakładzie bez ryzyka o wartości 550 zł. Przypomnijmy, że to najwyższy cashback na polskim rynku, który na ten moment obejmuje kilkunastu bukmacherów. W ofercie Betclica można jednak znaleźć inne stałe promocje i bonusy dostępne dla regularnie obstawiających.

Jedna z takich promocji, Multi+ dedykowana jest w szczególności tym graczom, którzy preferują zakłady wielokrotne z jak największą liczbą zdarzeń. Samo zbudowanie takiego zakładu wielokrotnego zwykle oznacza jego wysoki kurs całkowity, a bukmacher Betclic dodatkowo zwiększa wygraną w zależności od "rozmiaru" kuponu. Do promocji zaliczają się zakłady z przynajmniej pięcioma zdarzeniami, których kurs pojedynczy musi wynosić minimum 1.20. Spójrzmy dokładnie, jak rośnie wygrana w Multi+.

 • Zakład wielokrotny z pięcioma zdarzeniami - wzrost wygranej o 7%
 • Zakład wielokrotny z sześcioma zdarzeniami - o 14%
 • Zakład wielokrotny z siedmioma zdarzeniami - o 20%
 • Zakład wielokrotny z ośmioma zdarzeniami - o 25%
 • Zakład wielokrotny z dziewięcioma zdarzeniami - o 30%
 • Zakład wielokrotny z dziesięcioma zdarzeniami - o 35%
 • Zakład wielokrotny z jedenastoma zdarzeniami - o 40%
 • Zakład wielokrotny z dwunastoma zdarzeniami - o 45%
 • Zakład wielokrotny z trzynastoma i więcej zdarzeniami - o 50%

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

Bonusowa premia nie podlega żadnym warunkom obrotu. Bezpośrednio zasila depozyt wraz z gwarantowaną kwotą wygranej. W ofercie Betclica można też znaleźć m.in. promocję Boost, w ramach której bukmacher podwyższa kursy na wybrane zdarzenia oraz tzw. Ligę Betclic, nagradzającą najbardziej aktywnych graczy w danym tygodniu. 

Etoto

Promocje bukmacherskie - ETOTO

Etoto oferuje potrójny bonus powitalny 200% od pierwszej wpłaty na konto. Maksymalnie można uzyskać dodatkowe 200 zł do wykorzystania na grę. Aby to zrobić, kwota depozytu musi wynieść dokładnie 100 zł. Zgodnie z warunkami bonusu, 200% ze 100 zł to oczywiście 200 zł, a zatem łącznie można zagrać za 300 zł. To oferta przeznaczona dla wszystkich nowych graczy, którzy po otwarciu i aktywacji konta dokonają pierwszej wpłaty (minimum 1 zł), a następnie zaakceptują bonus powitalny widoczny w niewielkim okienku "pop-up", automatycznie uruchamianym po zaksięgowaniu depozytu.

Bukmacher Etoto - bonusy i promocje

Bonus od bukmachera Etoto objęty jest warunkami obrotu. Otrzymanymi środkami należy obrócić czterokrotnie po minimalnym kursie całkowitym 2.20. Do promocji kwalifikują się zarówno zakłady pojedyncze, jak i wielokrotne, o ile kurs minimalny pojedynczy umieszczonych na nich zdarzeń wynosi 1.50. Spełnienie wszystkich wymagań i skuteczne obrócenie uzyskanymi środkami "uwolni" bonus. Pieniądze trafią na konto główne, skąd obstawiający może je wypłacić do banku lub wykorzystać na kolejne zakłady.

PZBuk

Promocje bukmacherskie - PZBuk

Oferta powitalna PZBuka nie ogranicza się tylko do opisanego wyżej zakładu bez ryzyka o wartości 500 zł. Pakiet bonusów na start składa się także z bonusu od depozytu w wysokości 200 zł. Aby go uzyskać, trzeba oczywiście zarejestrować się ze specjalnym kodem promocyjnym MEGABONUSPZB.

PZBuk bonus od depozytu 200 zł

Bonus od depozytu w PZBuk, czyli bonus od wpłaty środków na konto gracza, przyznawany jest w postaci 20 tys. wirtualnych punktów, które następnie można wymienić na bonus warty nawet 200 zł w specjalnym e-sklepie na stronie internetowej bukmachera. Obracając bonus od depozytu, trzeba zagrać trzykrotnie za sumę depozytu+bonusu. Wymagany minimalny kurs całkowity "obrotowego" zakładu (z min. dwoma zdarzeniami) to 2.00. Ta promocja startowa łączy się z powitalnym zakładem bez ryzyka. 

PZBuk - bonusy i promocje

LV Bet

Promocje bukmacherskie - LVBet

Oferta powitalna u bukmachera LV Bet składa się z dwóch bonusów startowych o łącznej wartości 1520 zł. Nowi gracze mogą liczyć na darmowy zakład w wysokości 20 zł oraz premie od dwóch pierwszych wpłat na konto - 1000 zł od pierwszej oraz 500 zł od drugiej.

LV Bet darmowy zakład 20 zł

Tak jak kilku innych legalnych polskich bukmacherów wymienionych powyżej, tak i LV Bet proponuje nowym użytkownikom darmowy zakład. Jego wartość wynosi 20 zł. Aby uzyskać ten freebet, należy wykorzystać dostępny poniżej baner bukmachera i za jego pomocą bezpośrednio przejść na stronę LV Bet. Następny krok to rejestracja konta, po której ukończeniu trzeba wysłać wiadomość o tytule "Bonus bez Depozytu" na podany adres e-mail. Dane nadawcy muszą się oczywiście pokrywać z danymi wpisanymi w trakcie rejestracji.

LV Bet przyznaje darmowy zakład o wartości 20 zł w postaci bonusu 1 zł oraz mnożnika kursu x20, który jest aktywowany w momencie obstawienia kuponu. Warunki promocji spełniają zakłady wielokrotne z minimum trzema zdarzeniami o pojedynczym kursie 1.25. Z kolei minimalny łączny kurs kuponu musi wynosić 2.50. Jeśli freebet zostanie rozliczony jako wygrana, uzyskane pieniądze należy dwukrotnie obrócić po kursie minimalnym całkowitym 2.00, z zastrzeżeniem, że kurs żadnego zdarzenia nie będzie niższy od 1.50. Sporty wirtualne i zakłady zamknięte za pomocą funkcji cash-out nie zaliczają się do promocji.

Bukmacher LVBet - bonusy i promocje

LV Bet bonus od depozytu 1500 zł

Zakłady bukmacherskie LV Bet oferują też bonus od pierwszego i drugiego depozytu o łącznej wartości 1500 zł. W obu przypadkach wymagana wpłata minimalna 50 zł. Choć zasady działania tej promocji na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, dokładnie je poniżej wyjaśniamy.

Po pierwsze, zasilając konto, należy wybrać opcję bonusu z mnożnikiem. Przy pierwszej wpłacie automatycznie uruchomi to bonus w wysokości 1% wpłacanej kwoty oraz mnożnik kursu całkowitego x100. Kolejny krok to odpowiednia analiza oferty i zbudowanie kuponu z następującymi warunkami: minimum trzy zdarzenia o pojedynczym kursie 1.25, kurs całkowity 2.50. Przed zawarciem zakładu trzeba aktywować wspomniany mnożnik x100, co upoważni nas do otrzymania bonusu.

Aby było łatwiej zrozumieć mechanizm funkcjonowania bonusu od depozytu w LV Bet, rozjaśnijmy to na przykładzie, w którym depozyt wynosi 1000 zł. W takim wypadku bonus równy jest 10 zł (1% z 1000 zł). Całą tę kwotę inwestujemy w pierwszy zakład po wymaganym kursie całkowitym 2.50. Pamiętajmy o obowiązującym podatku od obrotu w wysokości 12%, który zamienia mnożnik każdego zakładu z 1.00 na 0.88. Zachodzi następująca prawidłowość: 10 zł x 0.88 x 2.50 x 100 = 2200 zł. Pomnożyliśmy: bonus x standardowy mnożnik x kurs kuponu x mnożnik kursu kuponu.

Pieniądze uzyskane z bonusu zostaną przeniesione na konto główne po wykonaniu czterokrotnego obrotu depozytem. Może to nastąpić zarówno przed, jak i po wykorzystaniu bonusu z mnożnikiem. Obrót depozytem objęty jest minimalnym kursem całkowitym zakładu 2.00 oraz kursem pojedynczego zdarzenia 1.50. W promocji nie biorą udział zakłady systemowe, wypłacone cash-outem oraz na sporty wirtualne.

Przy drugiej wpłacie na konto ścieżka pozyskania środków bonusowych różni się jedynie wysokością otrzymywanego mnożnika. Zamiast x100, jest to x50, w związku z czym realna wartość całego bonusu powitalnego od depozytu równa jest 1500 zł.

Jak podkreśliliśmy wyżej, promocja powitalna obejmuje tylko tych użytkowników, których dwie pierwsze wpłaty wyniosą po minimum 50 zł każda. Bukmacher LV Bet przygotował jednak ofertę także dla osób zasilających konto mniejszą sumą. Gracze wpłacający od 10 zł do 49,99 zł mogą liczyć na bonus 10% od depozytu z mnożnikiem kursu x10, jeśli po ukończeniu rejestracji i pierwszej wpłacie wyślą bukmacherowi maila o tytule: "Bonus Powitalny". Pozostałe warunki gry nie zmieniają się.

Totolotek

Promocje bukmacherskie - Totolotek

Najstarszy polski bukmacher ma w ofercie powitalnej dwa bonusy dla nowych graczy o łącznej wartości 520 zł.

Totolotek bonus darmowy zakład 25 zł

Pierwszy z bonusów to darmowy zakład w wysokości 25 zł. To freebet przyznawany bez konieczności zasilania konta jakąkolwiek sumą własnych środków. Na darmowy zakład mogą liczyć wszyscy nowi użytkownicy, którzy po ukończeniu wstępnej rejestracji uzupełnią dane osobowe w zakładce "Moje Konto" w panelu użytkownika, a następnie - w razie akceptacji podanych danych - wpiszą w sekcji "Wpłata" kod promocyjny MEGABONUS. Środki bonusowe automatycznie zostaną przypisane do konta.

Aby je wypłacić, konieczny jest dwukrotny obrót po minimalnym kursie całkowitym 2.00. Oznacza to, że gracz musi zawrzeć zakłady za łączną stawkę minimum 40 zł. Ma na to czternaście dni. Do obrotu nie są zaliczane zakłady systemowe. W razie wykonania pomyślnego obrotu, pieniądze błyskawicznie pojawią się w depozycie, skąd można je wypłacić lub użyć do dalszej gry. Skorzystać z tej promocji mogą wszyscy gracze, którzy założyli konto po 14.02.2020 r.

Bukmacher Totolotek - bonusy i promocje

Totolotek bonus od depozytu 500 zł

Druga promocja powitalna to bonus od depozytu 100% do 500 zł. Totolotek tym samym podwaja kwotę pierwszej wpłaty do 500 zł Maksymalnie można zatem zagrać za 1000 zł. Wpłata wyższa niż 500 zł nie zmieni wysokości bonusu. Promocja przysługuje wszystkim nowym graczom, którzy zasilą konto kwotą nie mniejszą niż 20 zł. Bonus zostanie przyznany niezwłocznie po zaksięgowaniu przelanych pieniędzy. Na jego wykorzystanie nowi użytkownicy mają dokładnie sześć miesięcy od momentu rejestracji.

Jak obrócić bonusem od depozytu w Totolotku? Należy zagrać za trzykrotność depozytu ORAZ trzykrotność bonusu. Przy wpłacie 500 zł będzie to zatem obrót na poziomie minimum 3000 zł - 1500 zł za depozyt (500 zł x 3) i tyle samo za bonus. Na kuponie muszą znaleźć się minimum trzy zdarzenia, każde z kursem nie mniejszym niż 1.35. Do obrotu nie kwalifikują się zakłady systemowe.

Totolotek bonus od depozytu 49 zł za zainstalowanie aplikacji

Totolotek nagradza również graczy, którzy zainstalowali jego aplikację mobilną. Bonusem, który można za to otrzymać jest promocja od depozytu do 49 zł. Aby go otrzymać, należy uiścić pierwszą wpłatę poprzez aplikację o wartości nie mniejszej niż 20 zł. 

Graj legalnie u polskich bukmacherów

Stanowczo zalecamy grę wyłącznie u legalnych polskich bukmacherów, takich jak Fortuna, STS, Betfan, Betclic, Etoto, PZBuk, LV Bet czy Totolotek. To zaufane firmy, które na przestrzeni ostatnich lat uzyskały stosowną licencję od Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych i prowadzą działalność zgodnie z prawem.

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Lata temu polski rynek był zdominowany przez nielegalnych bukmacherów zagranicznych, którzy lekceważyli zapis o obowiązkowym płaceniu podatku od gier hazardowych w wysokości 12%. Z tego powodu w kwietniu 2017 r. Polska wprowadziła nowelizację ustawy hazardowej, co pozwoliło ograniczyć "szarą strefę" do minimum. Niestety, nie wszyscy bukmacherzy zastosowali się do nowych przepisów. Część z nich uznała, że prawo unijne i zapis o swobodnym przepływie usług góruje nad prawem polskim, więc mogą dalej oferować swoje usługi. To rynkowy margines, ale wciąż, po kilku latach od nowelizacji, aktywny. Wprawdzie utworzono specjalny Rejestr Domen Zakazanych, który dziś obejmuje około 9 tys. adresów stron, lecz nielegalne firmy nic sobie z tego nie robią. Może i państwo polskie toczy przysłowiową walkę z wiatrakami, ale jak pokazują statystyki, skuteczną. Ponad 90% rynku kontrolują legalni bukmacherzy, na czele z STS-em i Fortuną.

Aby sprawdzić, czy dany bukmacher jest legalny, najłatwiej wejść na jego stronę internetową bukmachera. Każdy bukmacher musi na niej umieścić odpowiednią notę prawną potwierdzającą, że ich usługi są całkowicie legalne. Legalni operatorzy mają swoją siedzibę na terenie Polski, a ich strona ma domenę ".pl". Warto być jednak ostrożnym, bo nielegalne firmy zagraniczne, które ignorują obowiązujące przepisy i starają się skusić polskich graczy, stosują różne sztuczki, by osiągnąć swój cel. Przy braku ostrożności można natknąć się na "czarny rynek", za co grożą poważne konsekwencje. Pełna lista legalnych bukmacherów znajduje się na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów.

Nie bój się weryfikacji danych

Legalni bukmacherzy żądają weryfikacji danych klienta, która może nastąpić albo w trakcie rejestracji, albo przed pierwszą wypłatą środków. Weryfikacja polega na przesłaniu fotokopii lub zdjęć dokumentu tożsamości - dowodu osobistego albo paszportu. Trzeba również podać aktywny numer rachunku bankowego, na który przelewane będą pieniądze. Ważne, by nie bać się weryfikacji danych u legalnego, zaufanego bukmachera ani nie narzekać na minimalnie dłuższy czas trwania procesu rejestracyjnego. 

Kara za grę u nielegalnych bukmacherów

Obstawianie u legalnych polskich bukmacherów oznacza, że ewentualna wygrana zawsze zostanie wypłacona graczowi. Nie ma ryzyka "wyparowania" pieniędzy ani jakichkolwiek innych problemów, co zaś jest możliwe przy grze u nielegalnych zagranicznych firm. Ponownie stanowczo odradzamy korzystania z usług bukmacherów działających poza literą prawa. Kary za łamanie przepisów mogą być druzgocąco wysokie, nawet do 40 tys. złotych. Oprócz tego następuje oczywiście konfiskata wszystkich nielegalnie pozyskanych środków. Z kolei osobom, które mają pełne przekonanie do gry w legalnych źródłach, polecamy nasz ranking bukmacherów, w którym znajdują się szczegółowe informacje o najnowszych bonusach, promocjach i ofercie zakładów u legalnych polskich bukmacherów.

ranking-bukmacherzy
Źródło zdjęcia: Meczyki.pl

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

TYLKO U NAS

Trzy bonusy na start dla nowych graczy Fortuny rejestrujących się z Meczyki.pl! Zakład bez ryzyka 210 PLN, freebet 20 PLN i bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN.

logo meczyki
koszulka bukmachera logo meczyki
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

1084 PLN

TYLKO DO 16.03! Z promokodem MECZYKI cashback 500 1000 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN